Karanfille Saç Bakım Uygulamaları

karanfille-sac-bakim-uygulamalari resim

İçeriğinde yüksek oranda magnezyum bulunan karanfil, ayrıca C ve K vitamini içeren bir bitkidir. Kalsiyum açısından da zengin olan ve maske uygulaması ile saçlarda etkili bir bakım sağlayan bitki, istenen saçların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Karanfille saç bakım yöntemleri çeşitli şekillerde karşımıza çıkar. Şimdi bunları daha yakından inceleyelim.

Karanfille saç bakım uygulamaları nelerdir?

Kadınlara saç bakımında yardımcı olan karanfille saç bakım uygulamaları, karanfil bitkisinin içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller ile etkili sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Daha canlı ve parlak saçlara sahip olmak için bu uygulamalardan birini tercih etmek ve saçların beslenmesini sağlamak mümkündür.

Karanfilli saç bakım yöntemi

Gerekli malzemeler;

karanfille-sac-bakim-uygulamalari1 resim– Yarım litre su

– 1 tane soğan kabuğu

– Yarım tatlı kaşığı kadar karanfil

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Soğan kabuğunu ve yarım tatlı kaşığı karanfili yarım litre suya ekleyerek karıştırın. Sonrasında elde edilen karışımı bir kavanozun içerisine alın. Kavanozu ortalama 1 hafta kadar karanlık bir alanda bekletin. 1 hafta kadar beklettikten sonra karışımı saçlarınıza sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı iyice yıkayın. Yıpranmış olan saçlarınıza karanfil maskesi ile etkili çözümler getirebilirsiniz. Maskeyi haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Karanfil ile saç bakım maskesi

Gerekli malzemeler;

– 2 adet Hindistan cevizi

– 1 tutam kadar kuru karanfil

– Hindistan cevizinin üst bölgesine çıkmaya yetecek kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Hindistan cevizleri ilk olarak öğütülmek için ezilme işlemine tabi tutulur. Ezilen Hindistan cevizi içine karanfil ilave edilir. Bunun ardından zeytinyağı da eklenir ve rondodan geçirilmek üzere hazır hale getirilir. Rondodan geçirilen karışım bir kavanoz içerisine alınır ve 3 kadar kavanozda bekletilir. Bekleme süresinin ardından karışım saçın tamamına uygulanır ve 3 saat kadar saçlarda bekletilir. Karanfil ile saç bakım maskesi yumuşak bir saç yapısına ve daha uzun saçlara kavuşmak isteyenler için ideal bir bakım uygulamasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*