Kapadokya’nın Büyüsü – Narlıgöl

Yüksek kiliseden çıktıktan sonra tekrar Aksaray’a dönmeden alternatif bir rota ile Nevşehir’e ulaşmak istedik. Mevcut seçenekleri dünürken Narlıgöl harita da karşımıza çıkıverdi. Genel olarak gideceğimiz yerlerin planını önceden yapsak bile yine de uğramak istediğimiz için Narlıgöl vikipedi üzerinden kısa bir araştırma yaptık. Bu araştırmanın sonucunda zamanında erken olması nedeniyle giriş yapmaya karar verdik. Biraz gittikten sonra öncelikle karşımıza narlıgöl oteller seçeneği çıktı. Eğer daha öncesinde plan yapmamış olsaydık kesinlikle bu otellerden bir tanesinde konaklamak isteyebilirdik.

Narlıgöl Hakkında Bilgi

Narlıgöl krater gölü ile meşhur olmuş çok fazla ziyaretçisi olmayan kaplıca özelliğine sahip durumda. Dışarıdan baktığımız zaman yeni yapılan yolu ile turizme açılması ve daha çok insana hizmet vermeyi amaçlıyor gibi duruyordu. Çok fazla bilgi sahibi olamadığımız için yorum yapmakta güçlük çektiğimizi belirtebiliriz. Aynı zamanda narlıgöl termal oteller arasında seçim yapmanızda bir hayli zor olabilir.

Narlıgöl Nereye Bağlı

Coğrafyayı ve konumları pek bilmeyen bir insanın araştırma yapmadan bu soruya cevap vermesi çok zor. Fakat genel olarak bakıldığı zaman narlıgöl Aksaray ile Nevşehir arasında yer alıyor. Narlıgöl’den çıktıktan biraz sonra Nevşehir Derinkuyu istikametine giderken Nevşehir il sınırı tabelası ile karşılaşıyorsunuz. Bu durumda Narlıgölün Aksaray’a bağlı olduğunu söyleyebiliriz.

Narlıgöl Ulaşım

Narlıgöl Aksaray arası kaç km sorusunun cevabı: Gülağaç ilçesinden Derinkuyu istikametine doğru ilerlerken 10.km de sağa girmeniz yeterli olacaktır.

Nevşehir yönünden geliyorsanız: Derinkuyu şehir merkezinden 20 – 25 km uzakta olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak Narlıgöl’ün küçük bir termal şifa kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. birkaç adet termal otel çevresine konumlanmış durumda…

Kapasitesi kaldırır mı bilinmez ama yakın bir gelecekte turistik faaliyetlere bağlı olarak yeni oteller de açılabilir.

Aynı zamanda narlıgöl mesire yeri olarak da kullanılıyor. Pek çok aile piknik yapmak için bu adresi tercih ediyor. Sıcak köpüklü suyu ve güzel manzarası ile ziyaret edilebilir adresler arasında yer alıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*