Kaliteli Fındık Nasıl Seçilir

Bilinen en eski gıdalar arasında yer alan fındık ülkemizde yetiştiriciliği yapılan bir yemiştir. Dünyada tüketilen fındığın yarısından fazlası ülkemizin Karadeniz kıyılarında üretilmektedir. Fındıkta kaliteli olanın tercih edilmesi için lezzeti, yağ oranı ve büyüklüğü son derece büyük bir önem arz etmektedir. Kaliteli fındık bu sayede daha rahat seçilir. Giresun fındığı ise bu konuda kabul edilen en kaliteli fındık çeşitleri arasında yer almaktadır. Sizler için fındığı ustasına sorduk…

Dünyanın En Kaliteli Fındık Ürünleri Nerede Yetişir

Öncelikle gurur duymamız gereken bir konu bulunmaktadır ki o da dünyanın en kaliteli fındığının yetiştiği topraklarda yaşıyor olmamızdır. Bu gerçek fındığın lezzeti ve yağ oranı ile ortaya çıkan muhteşem tadı ile kendini gösteren bir gerçektir. Bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz forum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde en fazla fındık üretimi Ordu – Giresun bölgesinde olurken her yıl yaz aylarında bölgeyi fındık telaşı sarmaktadır. Dünyada çikolata üretimi söz konusu olduğunda da ilk olarak akla bu bölgenin fındığı gelir.

Fındık Çeşitleri Nelerdir

Doktorlar faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olan fındığın en fazla çiğ olarak tüketilmesini tavsiye etmektedir. Bunun dışında kavrulmuş, çifte kavrulmuş, fındık ezmesi, fındık kreması, pikola fındık ve fındık unu gibi ürünleri bulunmaktadır. Son dönemlerde önemi giderek ortaya çıkan fındık yağı da çok tercih edilen gıda maddeleri arasında yer almaktadır.

Tabi ki başta yer verdiğimiz sorunun cevabına geri dönecek olursak kaliteli fındığın tercih edilmesinde yağ oranına ve lezzetine özellikle dikkat etmek son derece önemlidir. Tüm bunların dışında fındığın bekleme süresi ve muhafaza şartları kalitesini de doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bu sebepten fındık ürünlerine göz atmadan önce üretim ve paketlenme tarihlerine özellikle dikkat edebilirisiniz. Tabi ki bu kadar fındık ürünlerinden bahsetmişken kendi kullandığım bir markanın ürünlerine de yer vermek isterim. Altun Gıda fındık konusunda yılların verdiği tecrübe ile üretimine devam eden son derece kaliteli bir markadır. Bu markanın ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Altun Gıda Ürünleri

Dilerseniz aşağıda linkte yer verdiğimiz ürünlerine göz atarak Giresun/Tirebolu bölgesinde yer alan oldukça lezzetli fındık seçeneklerine sizler de sahip olabilirsiniz. Hemen al seçeneğinden yardım alarak rahatlıkla dilediğiniz ürünü satın alma imkanına ulaşabiliyorsunuz.

Fındık ve diğer ürünler hakkında merak ettiklerinizi burada yer alan yorum bölümünden bize danışabilirsiniz. Aynı şekilde yine fındık ile hazırlanan birbirinden kaliteli yemek ve tatlı tarifleri ile burada olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Sipariş ve bilgi için:

https://www.altungida.com.tr/urunler/

https://draxe.com/hazelnuts/

https://www.healthline.com/nutrition/8-benefits-of-nuts#section4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!