Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır

Çoğunlukla güzellik sırlarını, makyaj önerilerini ve kullanabileceğiniz kozmetik ürünleri yazmaya çalışıyoruz. Bir süredir araştırmamıza rağmen bir türlü fırsat bulup da kalıcı makyaj konusuna değinememiştik. Şimdi detaylı bir şekilde kalıcı makyaj konu başlığına yoğunlaşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Hazırsanız başlayalım…

Bu işlemlerin uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğinin altını çizmemiz gerekiyor. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce doktorunuzu araştırmanızı tavsiye ediyorum. Geçtiğimiz hafta yetkisiz kişiler tarafından dudaklarına işlem yaptıran bir kadının yaşadıklarını televziyonlardan izledik… İşinin uzmanı olmayan kişilerden uzak durmanız kalıcı makyaj gibi uygulamalarda oldukça önemli olabilir. 

Kalıcı Makyaj Nedir

Genellikle kalıcı makyaj hakkında doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki kalıcı makyaj alerjik reaksiyonlara yol açar mı sorusudur. Öncelikle bu sorunun cevabını vererek konuya giriş yapmak istiyorum. Bitkisel içerik taşıyan iğnelerle yapılan bir makyaj türüdür. Kişiye özel olması ve uzman kişiler tarafından yapılması durumunda herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Bunun için kalıcı makyaj yaptırdığınız kişinin gerekli yeterliklere sahip olması şarttır.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Süreyle Kalır

Kalıcı makyaj çoğunlukla dövme yapmak ile benzerlik göstermesi nedeniyle sık karıştırılmaktadır. Oysa ki kalıcı makyaj belirli bir süre sonra silinmeye başlayacaktır. Uygulama zamanına, cilt yapısına göre farklılık gösteriyor olsa da kalıcı makyajın ortalama olarak 2 sene kadar kaldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Esmer Ciltte Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyajın cilt yapısına göre farklı sürelerle kaldığının altını çizmiştik. Özellikle esmer ciltlerde bu kalıcılığın süresinin daha da arttığını söyleyebiliriz. Açık ten rengine sahip kişilerin ara ara düzeltmeler yaptırması gerekebilir. Oysa ki esmer ciltte biraz daha uzun süreli ve düzeltmelere gerek olmaksızın kalıcılık sağlanabilir.

Kalıcı Makyaj Acıtıyor mu

Kalıcı makyaj yaparken söz konusu bölge uyuşturulmaktadır. O sebepten ağrı hissedilmez. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda kalıcı makyaj yapıldığı esnada ve sonrasında ağrı hisseden kişiler olduğunu gördüm. Biraz da uygulayan kişinin profesyonelliğine bağlı olabilir. Yada cilt yapısına bağlı olarak acı değişebilir. Genellikle kalıcı makyaj uygulaması yapılırken ağrı hissedilmez. Uyuşturma yapıldığı için az miktarda titreşim hissedilebilir.

Kaş Konturu Nedir

Kaşın istenilen şekli alması, seyrek olan bölümlerinin doldurulması şeklinde anlaşılabilir. Kaş konturu denildiği zaman akla ilk olarak herhangi bir estetik operasyona gerek duyulmaksızın yükseltilmesi gelmektedir. Daha estetik bir yüz hattına kaş konturundan destek alarak sahip olabilir. Çoğunlukla kaş konturu ilk yapılmaya başlandığında göze fazla koyu gelebilir. Belli bir süre sonra cildiniz kendini yenilemeye başlayacak ve renk açılması olarak normal hale gelecektir.

Kaş Konturu Yaptırabilir miyim

Kaşı olmayan, şekil vermekte zorluk çeken ve seyrek kaşa sahip olan kişiler rahatlıkla kaş konturu yaptırabilirler. İki kaş arasında şekil bozukluğu olması durumunda veya şekil vermekte zorluk yaşamanız durumunda da kaş konturundan destek alabilirsiniz.

Eyeliner Uygulaması Nedir

Bu işlem esnasında göz çevrenizde şişlikler ortaya çıkabilir. Daha küçük görünen gözlerin büyütülmesi için eyeliner uygulamasından destek alınır. Bakışlarınızın daha anlamlı olmasını sağlayan bu uygulamanın da son zamanlarda çok popüler olduğunu belirtebiliriz.

İşlem sonrası doktorunuzun kullanmanız gerektiğini söylediği kremleri kullanmayı unutmayın ve cilt bakım talimatlarınıza dikkat edin. Aynı kalıcı makyajın diğer uygulamalarında olduğu gibi ilk günler biraz daha koyu bir görünüm ve/veya şişme ortaya çıkabilir. Bu durumun zaman içerisinde normale döneceğini söyleyebiliriz.

Dudak Konturu Nedir

Diğer uygulamalarda olduğu gibi herhangi bir cerrahi operasyona gerek duyulmaksızın dudaklarınızın daha dolgun ve büyük bir görünüm kazanması için yapılan işlemdir. Bu işlemin tersi de yapılarak inceltilmesi de söz konusu olabilir. Renksiz dudakların daha canlı ve güzel bir görünüm kazanmasını da dudak konturu ile sağlayabiliriz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*