Kalça Büyütme

kalca-buyutme-resim
kalça büyütme yöntemleri

Kalça büyütme ilgili makalemizi hazırlarken 4 ana başlık belirledik ve bu doğrultuda sizlere bilgi vermeyi amaçladık. Bazı kadınlar kalçalarınızın büyüklüğünden şikayet ederken bazı kadınlar da büyük kalçaları olmasını ister. Farklı uygulamalar ve yöntemler ile daha büyük ve sıkı kalçalara sahip olmak mümkündür. Ancak bunun kalça büyütme yöntemleri konusunda detaylı bilgi edinmek gerekir. Bu yöntemler içerisinde egzersiz hareketleri, estetik operasyonlar, kalça büyütme kürleri ve çeşitli kremler yer alır. Şimdi kalça büyütmek için uygulanan yöntemleri incelemeye başlayalım.

Kalça Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle şunu söylemek isteriz ki evde yapacağınız hareketler yani kalça büyütme hareketleri sayesinde büyük kalçalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca kalça büyütme kürleri, kalça büyütme ameliyatı ya da kalça büyütme kremleri gibi yöntemlerle de başarılı olabilirsiniz. Büyük kalçalara sahip olmanın yolu ise 3 şartın yerine getirilmesi ve bu şartlara uyulması ile mümkün olur. Daha büyük kalçalarınız olsun istiyorsanız, dengeli ve düzenli beslenmeli, düzenli aralıklarla dinlenmeli ve günlük yaşamınızdan egzersizi eksik etmemelisiniz. Bu 3 koşulun neden gerekli olduğunu açıklamaya çalışalım.

Dengeli Beslenme:

Protein vücutta kasların yeterli kadar beslenmesi ve yağların yakılması için ihtiyaç duyulan en önemli besin maddesidir. Ancak proteinin vücuda alınması doğal yollarla olmalıdır. Piyasada protein tozu ya da çeşitli protein kapsülleri bulunur. Proteinin bu yollarla alınması yanlış bir tercihtir. Protein tozu ya da kapsülü yerine uygun bir diyet programı ile kalori oranı ayarlanarak doğal yöntemlerle protein vücudu alınabilir.

Dinlenme:

Alına protein ile kasların çalışması ve istenen performansın sağlanması için dinlenmek gerekir. Bunun en uygun dinlenme şekli ise tabii ki uykudur. Kaslar uyku halinde dinlenir ve kas dokuları yapılan aktivitelerde yüksek performans gösterir.

Egzersiz Hareketleri:

Kalça büyütme için beslenme ve dinlenmenin önemli bir konumda olduğunu gördük. Egzersiz hareketleri de bu aktivitelere destek olarak sürecin hızlanmasına öncülük eder. Doğru egzersiz hareketleri ile ortalama 2 ya da 3 ay içerisinde kalçalarda beklenen değişim fark edilecektir.

Kalça Büyütme Hareketleri Resimli Anlatım

Kalça büyütmek için öncelikle gereken istikrardır. Kısa sürede sonuçlar bekleyerek kalçalarınızın büyümesini beklemeyin. Kalça büyütme hareketleri yapmaya başladıktan sonra ilk belirtiler 2 ay gibi bir sürenin ardından görülmeye başlar.

Zayıf bir bayan olabilir ve vücut ölçülerinizden de memnun olabilirsiniz, ancak zayıf olmak ya da görünmek şekilli vücut hatlarına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Aşağıdaki resimle bunu daha iyi anlayacaksınız.

kalca-buyutma-hareketi-yapan-ve-yapmayan-resim
kalça büyütme hareketleri yapan ve yapmayan!

Resimden de görüldüğü gibi sadece zayıf olmak yetmiyor. Yani zayıf bir vücudun biçimli ya da seks bir vücuda sahip olduğunu söylemek her zaman için mümkün değildir. Biçimli bir vücut için kalça hatları da oldukça önemlidir. Dolgun ve hacimli kalçalar vücudu her zaman için daha şekilli gösterir. Bu nedenle kalça büyütme hareketleri şekilli vücut hatlarına sahip olma adına önem arz eder.

Kalça Büyütmek İçin Squat Hareketi

Bu hareket diğer adıyla çömelme hareketi olarak anılır. Daha hacimli kalçalara sahip olma konusunda başarılı sonuçlar ortaya koyan squat hareketi oldukça kolay yapılan bir harekettir.

kalca-buyutmek-icin-squat-hareketi-resim
Squat hareketi ile kalça büyütmek mümkün.

Squat hareketinin yapılışı;

Hareketin yapılışında bacaklar omuzların hizasında açılır ve dizler kırılarak yavaş bir şekilde eğilip kalkılır. Ayrıca hareketin tamamında yavaş hareket edilmesi gerekir. Eğilip kalkıldığı sırada kalça kasları önce gerginleşir ve tekrar doğal haline geri döner. Squat harketinin kalça sıkılaştırmak için çok etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Kalça Büyütücü Lunge Hareketi

Lunge fitness hareketleri içerisinde yer alan bir hareket olarak karşımıza çıkar. Hareketi yaparken herhangi malzemeye ihtiyaç duyulmaz ve zorlanmadan yapılabilecek hareketlerden biridir.

kalca-buyutucu-lunge-hareketi-resim
Lunge hareketi yaparak kalçanızı büyütebilirsiniz.

Lunge hareketinin yapılışı;

Harekette başlama pozisyonunda dik olarak ayakta durulur. Sonra ayaklardan biri sabit tutularak diğer ayak öne uzatılır. Öne uzatılan ayak dizden kırılır ve ortalama 90 derecelik bir açı meydana getirilir. Sabit olan ayak ise parmak uçlarında duracak şekilde ayarlanır. Aynı işlemler diğer ayak için tekrar uygulanır ve bu şekilde lunge hareketi yapılmış olur.

basen-buyutmek-icin-step-up-hareketi-resim
Basenlerinizi büyütmek için Stand-Up Hareketi

Basen Büyütmek İçin Step-Up Hareketi

Stand-up hareketinin diğer adı merdiven çıkma hareketi olarak bilinir. Bu harekette 30 – 40 cm yükseğe çıkılabilecek bir tahta ya da buna benzer bir engel olması gerekir. Engele sırayla ayaklar değiştirilerek çıkıp inilmesi kalçaların sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca step-up hareketine ilk başladığınızda engelinizi çok yüksek seçmemelisiniz. Hareketi yapmaya devam ettikçe engelinizi yükseltebilirsiniz.

basen-buyutucu-lying-hip-abduction-hareketi-resim
Lying hip abduction ile basen büyütme

Basen Büyütücü Lying Hip Abduction Hareketi

Lying hip basen büyütücü harekette ilk olarak yere sağa ya da yola yan bir şekilde yatılır. Basen tam yere tamamen temas ettikten sonra yukarıda kalan bacak bükmeden yukarı kaldırılır ve aynı işlem diğer yana yatılarak diğer bacak için de tekrarlanır. Doğal yollarla basen büyütmek için oldukça faydalı olan bu hareketle kalçalarınızı kolayca büyütebilirsiniz.

kalca-sikilastirmak-icin-kopru-hareketi-resim
Köprü hareketi ile kalça sıkılaştırma

Kalça Sıkılaştırmak İçin Köprü Hareketi

Öncelikle sırt üstü yere yatın ve dizlerinizi kırdıktan sonra topuklarınızın arası ortalama 5 cm kadar açık kalsın. Kolları da yere düz bir şekilde uzattıktan sonra kalçalarınızı kaldırın. Kaldırdığınız kalçaları tekrar indirin. İşlemi sürekli tekrarlayın ve bu sırada kalçalarınızı sıkarak kaslarınızı çalıştırmaya özen gösterin.

kondisyon-bisikleti-ile-kalca-buyutme-resim
Kondisyon bisikleti ile kalça büyütme

Kalça Toparlayan Bisiklet Hareketi

Vücuttaki birçok kası çalıştırmak istiyorsanız, bisiklete binebilirsiniz. Kalçalarınızı toparlamak için de bisiklet hareketi aynı işlevi görecektir. Ancak bisiklete binmenize gerek yok, bunun yerine kondisyon bisikletini ayakta kullanmanız yeterli. Kondisyon bisikletini bu şekilde kullanırsanız kısa zamanda kalçalarınızı toparlamanız mümkündür.

kalca-sikma-hareketi-ile-kalca-buyutme-resim
Kalça sıkma hareketi ile kalça büyütme

Kalça Sıkma Hareketi

Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz kalça sıkma hareketi, günde 20 defa tekrarlanmalıdır. Bu harekette kalça kasları ellerle sıkılır ve sadece 3 saniye beklenir. Kalçalar 3 saniye kadar sıkıldıktan sonra ise serbest bırakılır ve hareket bu şekilde 20 kez yapılır.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat kuyruk sokumu üzerinden gerçekleştirilir. Bu bölgeden iki farklı kesi alanı açılır ve kesilerden içeri kalçalara implantlar koyulur. İmplantlar yerleştirildikten sonra estetik açıdan nasıl bir görünüm ortaya çıktığına bakılır ve önemli olan en doğal sonucu elde etmektir.

kalca-buyutme-ameliyati-resim
Kalça büyütme öncesi ve sonrası

Genel anestezi altında yapılan kalça büyütme ameliyatı için açılan kesiler 5 – 8 cm genişliktedir. Kesiler içerisinden kalça kaslarına ulaşılır ve kaslar yükseltilmeye çalışılır. Kasların yükseltilme nedeni implantları yerleştirecek alan açılması içindir. İmplantlar için açılan ceplere belirlenen ölçülerde implantlar konumlandırılır. Her iki kalça için de implant yerleştirimi uygulandıktan sonra sıra simetrik açıdan kalçaların kontrol edilmesine gelir. Kalçalar arasında simetrik açıdan dengesizlik bulunmuyorsa sıra açılan kesilere dikiş atmaya gelir. Kalça ve basen büyütme ameliyatı sırasında açılan kesiler kendi kendine çözülen dikişlerle kapatılır. Bunun ardından bandaj uygulanarak sonuca ulaşılır.

Kalça Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyat süresi yaklaşık 2 saattir. Bu sürenin ardından hasta da 1 saat kadar dinlendikten sonra hastaneden ayrılabilir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilecekler

Kalça büyütmek isteyenler bu ameliyata karar verdikten sonra kesinlikle uzman bir doktor tarafından operasyona alınmalıdır. Bu yüzden kişinin alanında uzman bir doktorla görüşmesi tavsiye edilir. Ayrıca her doktor kalça büyütme operasyonu yapmaz, bazı doktorlar ise bu operasyonu sık sık gerçekleştirir. Ameliyat sonrası problem yaşamamak için işinin ehli bir doktora ameliyat olunması çok önemlidir.

Basen Büyütme Ameliyatı Sonrası Hastayı Neler Bekler?

Yaklaşık 3 – 4 saat sonra evine dönen hastanın yanında bir refakatçi bulunması gerekir. Çünkü hasta birkaç gün kadar cerrahi müdahaleden dolayı pek rahat olmayacaktır. Refakatçi hasta aktivitelerinde kendisine büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Basen büyütme ameliyatı diğer ameliyatlara göre biraz daha zordur. Hasta operasyon sonrasında yaklaşık 1 hafta kadar ağrı çekebilir ve bunun için ağrı kesici kullanabilir. Ancak hasta 1 hafta gibi bir sürenin sonrasında belirgin şekilde rahatlayacaktır.

Ameliyat sonrasında hafif derecede şişlik ve morluk görülmesi muhtemeldir. Ancak bunların şiddeti çok yüksek değildir. Bu sayede ameliyat sonuçlarının ne kadar başarılı olduğunu kısa sürede anlamak mümkündür. Hasta ortalama 1 ay sonra genel olarak yaptığı fiziksel aktivitelerini tekrar yapmaya başlayabilir. Ancak ameliyat sonrasında yan etkisi açısından kalça büyütme kürleri kullanmanızı önermiyoruz.

Hastanın ameliyat sonrası yerleştirilen implantları vücudundan bir parça gibi hissetmesi için ise belki de en önemli nokta burasıdır 6 ya da 7 aylık bir süre gerekir. Bu süre sonunda hasta kalçalarını garipsemez ve normal hayatına döner.

Kalça Büyütme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Uzman bir doktor ile yapılan operasyonlarda çok görülmese de ameliyatın belli başlı riskleri vardır. Sinir ve kas dokularında hasar oluşumu, enfeksiyon kapma, kanama meydana gelmesi, asimetrik sorunlar ve implant kayması ameliyatın riskleri arasında yer alır.

Kalça Büyütme Ameliyatının Zor Olmasının Nedenleri
Kalça üzerine bir inceleme yaptığımızda yürüme, yatma, oturma, koşma gibi aktiviteler kalçanın etkilendiği hareketlerdir. Bu hareketler yapıldığında kalça kasılır ya da bir başka deyişle her an stres altındadır. Ayrıca ameliyatın ardından kalçada bulunan implantlar bu aktiviteler yapılırken oldukça önemli derecede baskıya maruz kalır. Yani kalça implantlarının kayması ya da yer değiştirmesi riski diğer operasyonlara oranla kalça büyütme ameliyatında daha fazladır.

Basen büyütme ameliyatında önemli bir faktörde doktordur. Kalçaya koyulan implantlar katı silikon implantlar olarak karşımıza çıkar. Bu implantlar kalçaya konmadan önce doktor tarafından şekillendirilir. Burada doktorun estetik bakış açısı önem kazanır. Ameliyatı yapan doktor bu konuda ne kadar uzmansa o kadar başarılı bir sonuç ortaya çıkar.

Hastanın enfeksiyon kapma riski de ameliyatı zorlaştıran başka bir etkendir. Çünkü kalça bölgesinde yapılan operasyonlarda diğerlerine göre enfeksiyon riski daha yüksek bir boyuttadır. Enfeksiyon anında doktorun kalçaya yerleştirdiği implantları kısa süre içerisinde çıkarması gerekir. Çünkü hasta enfeksiyon kaparsa uzun süre ağrılarla boğuşmak zorunda kalabilir. Bu sonuç üzerine ameliyatın tekrar edilmesi durumunda ise kalçada şekil bozulmaları, yara izlerinin oluşması ve çeşitli komplikasyonlarla karşı karşıya kalınabilir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Fiyatı Nedir?

erebilir. Ancak sizler için bulunduğumuz bölgede bulunan bir klinikten fiyat aldık. Bel ve karından liposuction yöntemi ile alınan yağların kalça bölgesine depo edilerek yapıldığı bir kalça büyütme ameliyatı fiyatı her şey dahil 7500 TL bize aktarılmıştır.

Kalça Büyütme Kürleri

Doğal yollarla da yani kalça büyütme kürleri ile kalça büyütmek mümkündür. Bu konuda sizlere özel bir kür sunmak istiyoruz. Aşağıda tarifi verilen kürü uygulayabilir ve kalçalarınızda meydana gelen değişimi yakından görebilirsiniz.

Doğal Kalça Büyütme Kremi Tarifi

Gerekli malzemeler;
– 10 gr zeytinyağı

– 10 gr papatya yağı

– 10 gr argan yağı

– 10 gr badem yağı

– 50 gr saf olmak kaydıyla beyaz vazelin

Yapılışı ve uygulanışı;

Ölçüleri verilen malzemeler kapaklı bir kap içerisinde homojen şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım kabın kapağı kapatılarak 30 dakika kadar buzdolabında bekletilir. Her gün yalnızca 1 defa olmak üzere karışım kalçalara sürülür. İyice sürebilmek için başka birinden yardım alınması daha uygun olacaktır. Karışım uygulanmaya başlanmasının ardından çok fazla zaman geçmeden kalçalar yuvarlak şekil almaya başlayacak ve normalden daha dolgun hale gelecektir. Bu arada aklınızda olması açısından şunu söylemek istiyorum. Kalça büyütme kürleri uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur.

Kalça Büyütme Kremi Çeşitleri

Kalçaların dolgun ve hacimli olmasına yardımcı olan diğer yöntemlerden biri de kremledir. Bu kremleri doğru bir şekilde kullanmak kalçaların büyümesinde önemli etkiler gösterir. Şimdi kalça büyütmede etkili olan kremleri açıklamaya çalışalım.

Kalça Büyütme Kremi Touch Me Hip Up Krem

Touch me hip uo krem, kalçaları şekle sokarak dikleşmesine yardımcı olur. Kremin etki süresi 3 ila 45 gün arasında değişmektedir. İçeriği tamamen doğal olan krem, kalıcı etkiler meydana getirir. Ayrıca cilde herhangi bir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır.

kalca-buyutme-kremi-touch-me-hip-up-resim
Kalça büyütme kremi
Touch me hip up kremin kullanımı:

Her gün sadece 3 – 5 dakika arası bir uygulama yeterlidir. Her cilt tipine uygundur. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulama yapılır.

İçeriği:

E vitamini, mentol, demir mineralleri ve sitrik asit.

Touch me hip up krem fiyatı: 69 TL. – 200 ml

Kalça Kaldıran Serum Excellent Hips

Excellents hips kalça kaldırmaya yardımcı olan serum hızlı etkileri ile tanınır. Kalçaların vücuda göre orantılı bir şekilde almasını sağlarken dikleşmesine de katkı sağlar. Serum kullanıldıktan bir gün sonra ilk etkilerini gösterir. Kalçalarda yuvarlak hatlar meydana getirmeye başlayan bu serum ile ilk gün 1 ya da 2 beden yükselme oluşur. Krem her cilt tipine uyum sağladığı için her yaştaki bayan tarafından kullanılabilir. Serum içeriği bakımından doğaldır ve yan etkileri bulunmamaktadır.

kalca-kaldirici-serum-excellent-hips-resim
kalça kaldırıcı serum
Excellent Hips serum kullanımı:

Her gün kullanılması gereken krem günde 1 defa uygulanır. Ellerle kalçalara 10 dakika kadar masaj yapılarak sürülmelidir. Ayrıca 4 hafta boyunca ara vermeden düzenli bir şekilde kullanılmaya devam edilmelidir. Eğer 4 hafta içerisinde aksatılan günler olursa serum istenen etkiyi göstermez ve kalçalar eski görünümüne geri döner.

Excellent Hips Serum Etkileri Nelerdir?

– Kalça kaldırma serumu ile ortaya çıkan ilk etki hacimli kalçalar olur. Bu sayede giyilen kıyafetler tam olarak giyen kişi üzerine oturur.

– Kalkan kalçalar kişinin daha uzun boylu görünmesini sağlar.

– Uygulanmaya başlanması ardından kalçalar ortalama yüzde 50 oranında kalkar.

– Ayrıca kalçaların yükselmesi ve büyümesi belin daha ince gözükmesini sağlar.

– Bu serum ile yaklaşık olarak yüzde 40 seviyelerinde dolgun kalçalar meydana gelir ve kalçalarda yuvarlak hatlar oluşur.

– Kalkan kalçalar göbek bölgesinin de eskiye göre fark edilmesini önler.

– Vücuda direkt olarak uygulanan kremin cildi sıkılaştırıcı etkileri vardır. Bu sayede ciltteki sarkmaları da ortadan kaldırır.

– Kalçası vücuduna oranlı olan kişi özgüven kazanır.

– Dolgun kalçalar meydana getiren serum ile selülit görüntüleri de belirli ölçüde azalma gösterir.

Kalça kaldırıcı serum Excellent Hips fiyatı: 106 TL – 100 ml

Kalçalarınızda fark yaratmak için diğer konularımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Diğer kalça büyütme ve kaldırma yöntemleri sayesinde farklı çözümlere ulaşmak istiyorsanız, aşağıda yer alan bağlantılardan diğer konularımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca size tavsiyem ilk aşamada ilaç kullanmak istemiyorsanız, kalça büyütme kürleri ile bir başlangıç yapabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*