Kakao Yağının Saçlara Faydaları ve Kullanımı

kakao-yaginin-saclara-faydalari-ve-kullanimi-resim
Kakao Yağının Saçlara Faydaları ve Kullanımı

Cilde faydalı olduğu kadar saçlara da faydalı olan kakao yağı, saçlar için de birbirinden farklı faydalar gösteren bir bitkisel yağdır. Kozmetik ürünlerin birçoğunda yer alır ve uzmanlar doğal yollar ile saç bakımı yapmak isteyenlere bu yağı tavsiye eder. Kakao yağının saçlara faydaları arasında ilk olarak nemsiz saçlara iyi geldiğini söylememiz mümkündür. Tabi sadece bir faydası olduğunu söylemek yanlış olur. Şimdi kakao yağının saçlara gösterdiği diğer faydalara detaylı bir şekilde değinelim.

Kakao Yağının Saçlara Faydaları ve Saçlara Gösterdiği Etkiler

– Saçlardaki nem kaybını önlemesi dışında oluşan tahrişi gidermek için kakao yağı kullanılabilir. Saç derisinde meydana gelen kaşıntı ve kuruluk gibi sorunlar üzerinde bu yağ oldukça etkilidir.

– Saç telleriniz oldukça inceyse dökülme sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Ancak kakao yağı kullanarak saçlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz.

– Saçlarınızı sık boyuyorsanız ya da boyamanız gerekiyorsa etkili bir bakım için kakao yağı kullanabilirsiniz. Çünkü pek çok saç boyası saçlardaki doğal rengin kaybolmasına neden olur. Fakat kakao yağı, saçların gereksinim duyduğu yağı geri verir ve bu şekilde saçlar doğal rengini kaybetmez.

kakao yaginin faydalari resim
kakao yağının faydaları

[wp_ad_camp_1]

– Çevresel ya da çeşitli nedenler dolayısıyla yıpranan ve birtakım hasarlar gören saçlar için kakao yağının kullanılması tavsiye edilir.

– Saçlarınızda oldukça fazla kırık meydana geliyorsa kakao yağı bu sorunun çözümünde etkili olacaktır. Çünkü sürekli kırılan saçlar uzamayı yavaşlatır ve bu nedenle saçlar yavaş uzar. Ancak kakao yağının kırıkları önleyici etkisi saçların daha uzamasına yardımcı olur.

– Saçların parlak bir yapıya kavuşması ve beslenmesi için kakao yağı etkilidir.

– Sert saçların oldukça önemli faydalar sunan kakao yağı, saçların kolay bir şekilde şekil almasında da etkilidir.

kakao yaginin saclara faydalari resim
kakao yağının saçlara faydaları

Kakao Yağının Kullanım Şekli Nasıldır?

Yumuşak ve ipeksi saçlara sahip olmak için saçlarınızı yıkamaya başlamadan 30 dakika kadar önce direkt olarak uygulamanız mümkündür.

Satın aldığınız kakao yağını ilk olarak benmari usulüyle eritin ve tamamen sıvı hale gelmesini sağlayın. Ardından saçlarınıza parmaklarınızla masaj yaparak ya da friksiyon (ovalama) şeklinde bu yağı kullanabilirsiniz. Uygulamanın ardından 20 dakika kadar bekleyin ve sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın. Yağın bu süreden daha fazla beklemesi tavsiye edilmez. Çünkü 20 dakikadan fazla saçlarda kalması katı bir hale gelmesine ve saçlardan arındırmanın zorlaşmasına neden olur.

Kakao yağını bu şekilde kullanmak zaman kaybı ya da zor diyorsanız, piyasada kakao yağı içeren ürünlerden birini alabilir ve bu şekilde saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*