Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Olmalı, Nasıl Uygulanmalıdır?

kahverengi-goz-makyaji-nasil-olmali-nasil-uygulanmalidir resim

Kahverengi göz makyajı etkili bir şekilde yapıldığında her yüzde istenen sonuçlar meydana getirir. Göz makyajında önemli olan kullanılan teknikler ve sürüş stilidir. Bu uygulamaların gereken şekilde yapılması makyajda etkili sonuçlar ön plana çıkarmaktadır. Göz makyajları arasında önemli bir konumda yer alan kahverengi göz makyajı, belirli kriterlere göre yapılmaktadır. Şimdi kahverengi göz makyajı nasıl olmalı ve nasıl uygulanmalıdır? buna daha yakından bakalım.

Kahverengi göz makyajı nasıl olmalı ve hangi kriterlere göre uygulanmalıdır?

kahverengi-goz-makyaji-nasil-olmali-nasil-uygulanmalidir1 resimKahverengi göz makyajı yapımında öncelikle 3 farklı renk belirlenir. Ancak bu renklerin kahve tonlarında olmasına dikkat edilmelidir. Yani kahverenginin açık, orta ve koyu tonlarının olması gerekmektedir. Renklerin seçilmesinin ardından kahverengi göz makyajı yapımı aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

Kahverengi göz makyajı yapımı

– Makyaja öncelikle göz çevresine kapatıcı sürülmesi ile başlanır. Ardından açık renkli kahve tonuna sahip far göz kapaklarının tamamına uygulanır. Ayrıca tercih edilen kahverenginin uçuk tonda olması daha etkili bir makyaj ön plana çıkaracaktır.

– Sırada orta tona sahip olan kahverenginin aplikatör ile fırçaya alınması ve göz çukurlarına hat çekilmesi yer alır. Çukur kısmın orta tonda kahve ile boyanmasının ardından gözler geri plana çekilir ve ortaya çıkan gölge uygulaması gözlerin derinlik kazanmasına yardımcı olur.

– Bunun ardından kahverengi göz makyajı yapımı en koyu far ile göz uçlarının üçte birlik kısmının boyanmasına gelir. Ayrıca yapılan işlem aynı şekilde gözlerin alt kısımlarına da uygulanır ve gözlerin şekli daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Uygulamanın ardından koyu olan kısımlar temiz far fırçası ile hafif dokunuşlar yaparak homojen hale getirilebilir. Yapılan işlem bakışlarda yumuşama ve bu şekilde doğal bir görüntü meydana getirir.

– Bu işlemlerden sonra sırada eyeliner uygulaması karşımıza çıkar. Uygulama için kahverengi bir eyeliner kullanılır. Eyeliner ile kirpik diplerine ince ve düz olacak şekilde bir çizgi çekilir. Uçlara doğru ise bu çizginin inceltilerek yukarıya doğru çıkılması gerekir. Yapılan uygulama gözlerin daha yüksek bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

– Kahverengi göz makyajında tercih edilen rimelin de aynı şekilde kahve tonlarında olması tavsiye edilir. Kahve tonlara sahip rimel ile 2 – 3 kat yan ve orta kısımlara sürme işlemi yapılır ve rimelin gözlerde istenen bir şekilde görünmesi için parmak uçlarına krem sürülerek kirpiklere yedirilir. Ardından tekrar rimel kullanılır ve uygulamalar sonucunda kirpikler daha dolgun bir şekle bürünür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*