Kahve İle Yapılan Cilt Maskeleri | Kahve Hakkında Tüm Merak Edilenler

Giderek artan ve her geçen gün daha popüler hale gelmeye başlayan bir kahve furyası ile karşı karşıyayız. Metabolizmanın hızlanmasından tutunda cilt bakımına kadar pek çok alanda kahvenin faydalarını görmek mümkün oluyor.

Bu durumu hızlı bir şekilde tatbik etmek için içtiğiniz Türk kahvesinin telvesi ile elinizi yıkamayı deneyin. Sadece birkaç saniye içerisinde bile cildinizde ortaya çıkan yumuşamayı kendiniz çok net bir şekilde gözlemleyebileceksiniz.

Bu ve bunun dışında ki durumlar için Türk Kahvesi cilde nasıl uygulanmalı ve hangi sorunların çözümünde kullanılmalı? Bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

El Kremlerine Boşuna Para mı Veriyoruz?

Genellikle Türk kahvesi tüketimi Osmanlı zamanından bu yana keyif ve sohbet için yapılan bir aktivitedir. Oysa ki günümüzde yapılan araştırmalar kahvenin pek çok faydasının olduğunu da gözler önüne sermiştir. Özellikle Türk kahvesinin cilt üzerine faydaları için sadece onu içmek değil cilde uygulamakta gerekiyormuş…

Türk Kahvesi | Telvesinin Faydaları

Doğrudan cilde kahve telvesini uyguladığınız zaman kan damarları ve şişlik ile ilgili sorunların ortadan kaldırıldığı bilinmektedir. Göz altı şişkinliğini alan asıl yardımcı kafein olmasına rağmen bunu doğrudan içtiğiniz kahvenin telvesini sürerek de kendiniz elde edebilirsiniz.

Bir diğer ipucu ise bu kahvenin içinde bulunan kafein miktarının neredeyse aynı oranda olan kısmı göz altı kremlerinde de yer aldığıdır.

Önemli Bir Uyarı: Bu ve bunun gibi uygulamalar genellikle hassas ciltlerde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple yoğun bir şekilde uygulamamalı – bastırmamalı ve herhangi bir kızarıklık benzeri durum ortaya çıktığında bir uzmandan destek almalısınız.

Burada yer verdiğimiz bilgilerin doktor tavsiyesi niteliği taşımadığının da altını bir kez daha çizmekte fayda var…

Yapılan Deneyler: Tek tek kahve  üzerine yapılan araştırma ve deneylere yer vermeyeceğim. Dilerseniz internet üzerinden araştırma yaparak kahvenin cilde faydası ile ilgili pek çok akademik araştırmaya ulaşabilirsiniz. Yalnız bu konuda asıl dikkat edilmesi gereken konunun uygulama şekli ve yoğunluğu olduğu da unutulmamalıdır. Aşağıda kahve peelingi ile ilgili örnek bir maske tarifine yer veriyoruz.

Kahve Peelingi Tarifi

İhtiyacınız olan tek şey 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı!

Nasıl Uygulanır

Bu iki malzemeyi karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. Biraz beklettikten sonra soğuk su ile durulamanız yeterli olacaktır.

Bu ve bunun gibi pek çok farklı tarife yer verilmektedir. Genellikle kahve – Hindistan cevizi yağı – zeytinyağı – limon ile uygulanabildiği gibi tek başına da tercih edilmektedir.

Yeri geldikçe burada yer verdiğimiz tüm tariflerin uygulamalarını adım adım sizin için uygulayacağız.

Herkese mutlu günler diliyoruz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*