Kadınların Zevk Noktaları Nerelerdir?

 Kadınların Zevk Noktaları Nerelerdir?

Güzel bir cinsel ilişki yaşamak aslında biraz da bizlerin elinde. Öncelikle partnerimizi mutlu etmeliyiz ki o da bizi mutlu etsin. Cinsel ilişkiden zevk almayan bir partner ile yaşanacak deneyimler, bizi de zamanla ilişkiden soğutacaktır. Bu nedenle Kadınların zevk noktası olan kısımlara etki ederek daha şehvetli ve adrenalini yüksek bir cinsel ilişki yaşanabilir. Kadınlarda genelde belirli zevk noktaları bulunmaktadır. Ancak bu durum çoğu zaman kadının ruh haline göre farklılık gösterebilmektedir. Herhangi bir ilişkide farklı bir şekilde etkilenen kadın başka bir ilişkide daha önce hiç etkilenmediği bir şeyden etkilenebilmektedir. Şimdi kadınların zevk noktaları nerelerdir? sorusunun cevaplarını verelim.

Kadınlar hangi noktalardan zevk almaktadır?

Öncelikle şunu söylemeliyim, kadınların etkilendikleri noktalar her kadında farklılık gösterebilir. Bu nedenle aşağıda belirttiğim listede bulunan noktaları partneriniz de tek tek deneyip, sevgilinizin hoşuna giden kısımları bulup bir sonraki deneyimleriniz de uygulayabiliriz. Kadınların zevk aldıkları belirli noktalar bulunmaktadır. Her ilişkide farklı şekilde gelişen bu noktalar, genellikle psikolojik ruh haliyle yakından alakalı olmaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında karşımıza çıkanlar aşağıdaki gibidir.

Kadınların zevk noktaları listesi

1. Saçlar

Kadınların seks sırasında etkilendiği bölgelerden biri saçlar olmaktadır. Saçlara yumuşak dokunuşlar atmak, kadınları heyecanlandırmanın ilk adımlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınların zevk noktaları listesinin ilk sırasında yer alan noktayı atlamazsanız partnerinizi mutlu etmenin ilk yolunu bulmuşsunuzdur demektir

2. Boyun Bölgesi

Boyun bölgesi, kadınların öpülmekten hoşlandıkları ve cinsel ilişki sırasında etkilendikleri bir bölgedir. Dil kullanılarak yapılan yumuşak öpüşler, kadının daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve ardından kadın ilişki adına daha istekli bir hale gelmektedir.

3. Sırt Kısmı

Sırt bölgesi de kadının en çok etkilendiği bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeğin kadınına sırt masajı yapması ilişkinin daha heyecanlı hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Tahrik edici dokunuşlar, kadının en çok etkilendiği durumlardan biri olmakta ve bu genelde sırt bölgesinde etkili olmaktadır.

4. Dudaklar

Erkeklerin en çok etki etmesi gereken noktalardan biri olan dudaklar, kadınları tahrik etme konusunda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Özellikle ön sevişme içerisinde hafif dokunuşlar gerçekleştirmek seks gücünü artırma konusunda etkili olacaktır.

5. Göğüs Uçları

Meme uçları kadınların etkilendiği önemli bölgelerden biridir. Ön sevişme sırasında erkeklerin bu noktalara yönelmesi, kısa süre içerisinde istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamakta ve kadının istekli bir konuma gelmesine imkan tanımaktadır. Cinsel arzuların artış göstermesi konusunda hassas noktalardan biri olan meme uçları, kadını yeteri kadar tahrik etmek için oldukça etkili bir noktadır.

6. G Noktası

Vajinanın hemen ön ve üst kısmında yer alan G noktası, kadında prostat bezine temas etmesinden dolayı tahrik olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

7. Klitoris

Kadınlarda cinselliğin en önemli noktalarından biri olan klitoris, orgazm olabilmenin en etkili yolları arasında yer almaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında vazgeçilmezlerden biri bu bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle erkeklerin ilişki esnasında kesinlikle etki etmesi gereken nokta, sadece bu bölgeye dokunulması dahilinde bile orgazm olunmasını sağlamaktadır. Klitoris, üst ve yan kısımları iç dudaklar ile çevrili ve idrar deliğinin hemen altında yer alan bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

8. Popo

Zevk noktalarından biri de popo olmaktadır. Kadınların dokunulmasından hoşlandığı bölgelerden biri olan popo, hafif dokunuşlar ile sevişmeye başlamanın en etkili adımlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Kadınların etkilendiği noktalar konusunda ki, yazımızı beğendiyseniz, bu konuyla alakalı ve incelemek isteyebileceğiniz bir konu olan erkeklerin zevk noktaları konusuna da bir göz atmanızı öneriyorum. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ise bir google araması yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
 • zübeyde karakoç dedi ki:

  bu yazı kadınların zevk noktaları konusunda iyi bir çalışma olmuş tebrikler

 • Şüküfe Beğdeş dedi ki:

  zevk noktaları konusunda anlatılanların hemen hepsi doğru diyebilirim 🙂

  • Murat dedi ki:

   Ne güzel olumlu fikirlerinizi beyan etmeniz. Yazılanların eksiği varsa tarafınızdan aydınlatılmak isterim….

 • Bilgül Talakan dedi ki:

  bir kadın olarak bu noktaların her biri için onay verebilirim 😀

 • Ferhunde Gazan dedi ki:

  Kulak kısmını unutmuşlar sanırım! Oradan öpüldüğümde çıldıracak gibi oluyorum.

 • Seba Talkan dedi ki:

  zevk noktarlı bunlar olabilir ama her kadnının bu anlatılan noktalardan etilenecğeini sanmıyorum?

 • isimsiz dedi ki:

  ben en çok göğüs uçlarından etkileniyorum.dudak sırt ve saçlardsa aynı etkilenme olmuyor

 • Nazife Çopur dedi ki:

  herhalde kadınların cinsel hayatları konusunda verilecek detayların anlatıldığı en iyi konulardan biri olmuş

 • Cazibe Tübek dedi ki:

  en çok etkilenilen yerin boyun olduğunu duymuştum

 • Arkay Tutsu dedi ki:

  her kadına göre değişen bir durum olsa da zevk noktaları hemen hemen aynıdır. kimi kadın boynundan daha çok zevk alırken diğeri göğüs uçlarından daha fazla zevk duyabilir. ama genel olarak bölgeler değişmez.

 • Hamiyet Yolluk dedi ki:

  nasıl yani bunlar dışında zevk alınan noktalar yok mu hiç?

 • Gülbin Barlı dedi ki:

  bir kadın olarak diyorum ki vayyy be ne noktalar varmış bizde :)))

 • Aydil Tapağ dedi ki:

  en çok etkilendiğim yer meme uçları. diğer yerleri söylmeme gereke yok bence 🙂

 • Birgün Tigin dedi ki:

  bence kadınların en çok etkilendiği yer klitoris. kadından kadına göre değişebilir ama klitoristen herkesin çok fazla etkilendiği bir gerçek.

 • neslihan dedi ki:

  Bnim esim asla bni bu konularda magdur etmiyoo cunkii esim her geldigimde yanima bana zevk almama ytiyoo

 • Güzelyuva dedi ki:

  Ön sevişme insanı yeniden doğmuş gibi yapıyo

Bir Yorum Yapın