Kadınların Zevk Noktaları Nerelerdir?

Cinsel ilişkide daha başarılı olmak ve istenen bir kadın meydana getirmek için bazı bölgeler üzerinde daha fazla zaman geçirilmesi gerekmektedir. Kadınların zevk noktalarına etki ederek daha şehvetli ve adrenalini yüksek bir cinsel ilişki yaşanabilir. Kadınlarda genelde belirli zevk noktaları bulunmaktadır. Ancak bu durum çoğu zaman kadının ruh haline göre farklılık gösterebilmektedir. Herhangi bir ilişkide farklı bir şekilde etkilenen kadın başka bir ilişkide daha önce hiç etkilenmediği bir şeyden etkilenebilmektedir. Şimdi kadınların zevk noktaları nerelerdir? daha yakından inceleyelim.

Kadınlar hangi noktalardan zevk almaktadır?

Kadınların zevk aldıkları belirli noktalar bulunmaktadır. Her ilişkide farklı şekilde gelişen bu noktalar, genellikle psikolojik ruh haliyle yakından alakalı olmaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında karşımıza çıkanlar aşağıdaki gibidir.

Zevk noktası 1: Saçlar

Kadınların seks sırasında etkilendiği bölgelerden biri saçlar olmaktadır. Saçlara yumuşak dokunuşlar atmak, kadınları heyecanlandırmanın ilk adımlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 2: Boyun

Boyun bölgesi, kadınların öpülmekten hoşlandıkları ve cinsel ilişki sırasında etkilendikleri bir bölgedir. Dil kullanılarak yapılan yumuşak öpüşler, kadının daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve ardından kadın ilişki adına daha istekli bir hale gelmektedir.

Zevk noktası 3: Sırt

Sırt bölgesi de kadının en çok etkilendiği bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeğin kadınına sırt masajı yapması ilişkinin daha heyecanlı hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Tahrik edici dokunuşlar, kadının en çok etkilendiği durumlardan biri olmakta ve bu genelde sırt bölgesinde etkili olmaktadır.

Zevk noktası 4: Dudak

Erkeklerin en çok etki etmesi gereken noktalardan biri olan dudaklar, kadınları tahrik etme konusunda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Özellikle ön sevişme içerisinde hafif dokunuşlar gerçekleştirmek seks gücünü artırma konusunda etkili olacaktır.

Zevk noktası 5: Meme uçları

Meme uçları kadınların etkilendiği önemli bölgelerden biridir. Ön sevişme sırasında erkeklerin bu noktalara yönelmesi, kısa süre içerisinde istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamakta ve kadının istekli bir konuma gelmesine imkan tanımaktadır. Cinsel arzuların artış göstermesi konusunda hassas noktalardan biri olan meme uçları, kadını yeteri kadar tahrik etmek için oldukça etkili bir noktadır.

Zevk noktası 6: G noktası

Vajinanın hemen ön ve üst kısmında yer alan G noktası, kadında prostat bezine temas etmesinden dolayı tahrik olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 7: Klitoris

Kadınlarda cinselliğin en önemli noktalarından biri olan klitoris, orgazm olabilmenin en etkili yolları arasında yer almaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında vazgeçilmezlerden biri bu bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle erkeklerin ilişki esnasında kesinlikle etki etmesi gereken nokta, sadece bu bölgeye dokunulması dahilinde bile orgazm olunmasını sağlamaktadır. Klitoris, üst ve yan kısımları iç dudaklar ile çevrili ve idrar deliğinin hemen altında yer alan bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 8: Popo

Zevk noktalarından biri de popo olmaktadır. Kadınların dokunulmasından hoşlandığı bölgelerden biri olan popo, hafif dokunuşlar ile sevişmeye başlamanın en etkili adımlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır.

16 YORUMLAR

  1. her kadına göre değişen bir durum olsa da zevk noktaları hemen hemen aynıdır. kimi kadın boynundan daha çok zevk alırken diğeri göğüs uçlarından daha fazla zevk duyabilir. ama genel olarak bölgeler değişmez.

  2. bence kadınların en çok etkilendiği yer klitoris. kadından kadına göre değişebilir ama klitoristen herkesin çok fazla etkilendiği bir gerçek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!