Kadınlar Neden Orgazm Olamıyor?

Kadınlar Neden Orgazm Olamıyor Resimler (7)

Kadınların istenen bir şekilde orgazm olabilmesi için öncelikle klitorisin uyarılması gerekmektedir. Orgazm olabilmek için klitorisin uyarılması oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Çünkü klitoris uyarılmadan orgazm olabilen kadınların sayısı sadece yüzde 30 ile sınırlı olmaktadır. Bunların yanı sıra kadınlar cinsel ilişki sırasında orgazm olamasa bile oluyormuş gibi taklit yapmaya ihtiyaç duyabilmektedir. Bu nedenle ilişki sırasında karşı cinsen birtakım görevler düşmekte ve partnerinin gerçek bir şekilde orgazm olması için üzerine düşeni yapması gerekmektedir. Kadınlar neden orgazm olamıyor? sorusuna verilecek asıl cevap burada karşımıza çıkmaktadır.

Kadınların orgazm olamama nedenleri nelerdir?

Diğer adıyla anorgazmi olarak bilinen orgazm olamama, pek çok kadın tarafından yaşanan cinsel problemlerden biri olmaktadır. Kadınlarda orgazm olamama nedenleri birçok madde ile sınıflandırılabilir. Şimdi nedenlere listelenmiş halde bakalım ve orgazm olmaya engel olan etkenleri daha yakından görelim.

–          Vajina enfeksiyonu

–          Vajinal kuruluk

–          Disparoni (ağrılı birleşme)

–          Diabet

–          Kalp hastalıkları

–          Damar hastalıkları

–          Nörolojik hastalıklar

–          Nörolojik bozukluklar

–          Alkolizm

–          Antidepresan ilaçlar

–          Cinsel bilgi eksiklikleri

–          Erkeğin kadına göre daha bilgisiz olması

–          Cinsellikte önceki zamanlarda yaşanan olumsuzlar

–          Travma

–          Problemli bir çocuk geçirmek

–          Düzensiz ve sağlıksız bir aile hayatı

–          Ergenliğe geçiş sırasında yaşanan olumsuzluklar

–          Travmaya yol açacak cinsel deneyimlerin yaşanması

Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki her cinsel ilişkide orgazm olunacak diye bir kural yoktur. Bazen öyle anlarda vardır ki ne yapılırsa yapılsın orgazm olma isteği gelmez. Ancak bu genelde nadir olarak karşımıza çıkan durumlardan biri olmaktadır. Ortaya çıkabilecek bu durum dışında daha kolay bir şekilde orgazm olunması için başta erkeğe daha sonra ise kadını birtakım görevler düşmektedir. Kadınlarda orgazm sorunu genelde halledilebilen cinsel problemlerden biri olmaktadır. Bu nedenle erkeğin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi ve partnerini istenen bir şekilde cinsel ilişkiye hazırlaması gerekmektedir. Erkeğin ön sevişmeyi uzun tutması, kadının cinsel ilişkiye daha etkili bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü ön sevişme sırasında kadın sürekli uyarılma halinde olmakta ve daha istekli olmaya başlamaktadır. Cinsel ilişkide istekli bir kadın meydana getirmenin en etkili yolu, ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutmaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*