Kadınlar İçin: Mutlu Evliliğin Sırları

Birçoğunuz bu başlığı gördüğünüzde yazıyı merak edeceksiniz, okuma ihtiyacı hissedeceksiniz, ama bu yazı düşündüğünüzün aksine size bir hap gibi mutlu evliliğin sırları konusunda yardımcı olmayacak. Ama eğer bu başlık ve yazanlar sizde biraz da olsa dikkat uyandırıyorsa hala evliliğinizi kurtarmak için ya da uzun soluklu bir ilişki için şansınız var demektir. Öncelikle önemli olan ilişkinizde bir şeylerin yolunda gitmediğine dair bir farkındalık içinde olmanız gerisi daha kolay olacaktır.

Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler

Günlük telaşın içinde farkında olmadan sevdiğimiz insanları ihmal ediyoruz bazen kırıcı oluyoruz bazen umursamaz oluyoruz çünkü çok yorgun oluyoruz değil mi? Oysa bir düşünseniz neler için özen göstermiyoruz ki; işimizde başarılı olmak için çalışıyoruz, İyi bir öğrenci olmak için çalışıyoruz vs, vs. Peki, mutlu bir evlilik için neler yapıyoruz, sevdiğimiz adamı ve kendimizi mutlu etmek için, hayatı hem kendimiz hem sevenlerimiz için daha yaşanır kılmak için neler yapıyoruz?

Yanlış ve doğruları ile karşınızdakini kabullenin!

Öncelikle karşınızdaki kişiye bir birey olarak bakabilmeyi onu sevdiğiniz veya sevemediğiniz ya da şöyle diyelim onaylamadığınız yanlarıyla kabul etmeyi başarmak gerekiyor. Her iki taraf içinde geçerli bu. Birbirinizden farklı faaliyetler, ilgiler geliştirin. Bırakın eşiniz maç izlemek istiyorsa izlesin, siz kitap okuyun, resim çizin, o en sıkıldığınız anlara ütünüzü sıkıştırın mesela. Bir hobi edinin yapmaktan zevk aldığınız. Eşinizin de ilgi alanlarına saygı duyun, onu teşvik edin, destekleyin. Hobisine yönelik hediyeler alın. Mutlu evliliğin sırları bunları gerektirir ve bu nedenle göz ardı etmemeniz gerekir.

Beraber zaman geçirmeye özen gösterin!

Ne yaparsanız yapın birlikte iyi zaman geçirmek, keyif almak çok önemli. Bu nedenle birlikte yapılabilecek hobiler bulmaya çalışın. Birlikte spor yapın, film izleyin, dans edin, konsere gidin, doğa yürüyüşü yapın. Sevdiği bir müzik grubunun konserine bilet alın, tuttuğu takımın önemli bir maçına bilet alın? Eve geldiğinde ona sürpriz yapmaya çalışın bazen evi mumlarla döşeyin, romantik bir müzikle karşılayın eşinizi, onu şaşırtın. Bütün bunları da mutlu olmak için birlikte zevk almak için yapın; karşılığını beklemeyin ya da yaptım, yapmıştım demeyin. Beklentisiz yapın, mutlu olmak için… Çünkü mutlu evlilikler karşılık beklenmeyen bir zemin üzerine oturtulmalıdır. Göreceksiniz eşinizde sizi mutlu etmek isteyecek, mutlu görmek isteyecek. Erkekler bizim kadar hayal kurmazlar bir şeyi istiyorsanız önce size nasıl vermesi gerektiğini öğretin ona. Somut örnekler erkekler için daha önemli deneyimlerdir.

Zaman zaman rahat hissetmesini sağlayın!

Dostlarınızı ihmal etmeyin, onlara yeter kadar ilgili gösterin, onlara vakit ayırın. Bırakın eşinizde en azından haftada bir arkadaşlarıyla vakit geçirebilsin. Maç izlesin, erkek sohbetleri yapsın; sadece saygı gösterin. Birlikte ortak görüştüğünüz dostlarınızla iyi zamanlar geçirin çünkü birlikte mutlu olduğunuz günleri çoğaltmak uzun ilişkinizinde anahtarı olacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!