Kadınlar için Kıyafet Kombinleri

Kadınlar için Kıyafet Kombinleri Resimleri (33)

Kadın için giyim başlı başına oldukça önemli ve emek verilerek ortaya konan bir eserdir. Kadınlar elbisesiyle, çantasıyla, ayakkabısıyla, tokasıyla, takısıyla ve diğer aksesuarlarıyla bir bütün halinde giyinmeyi düşünür. Bunların tamamı zevkine göre uyum sağlamadığı sürece kendini iyi giyinmiş saymaz. Giyimi bir bütün olarak gören kadın her gününü de ayrı kıyafetle geçirmek ister. Kadınların bu kadar önemsediği kadınlar için kıyafet kombinleri hakkında bir yazı yazmadan olmazdı diye düşündük ve bu yazıyı siz değerli ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk.

Kadınların kıyafet seçiminde dikkat etmesi gerekenler?

Kadınların kıyafet seçiminde dikkat etmeleri gerekecek temel konu ise vücut tiplerine uygun kıyafet seçmek olmalıdır. Her elbisenin üretiminde belirli bir vücut tipi baz alınır. Model tasarlanırken modelin düşünüldüğü vücut tipi elbisenin asıl yakışacağı vücut tipidir. Örneğin armut vücut tipine sahip kadınlar için tasarlanan elbiseler vücudun alt kısmını örtecek şekilde ve üst kısmı daha ön plana çıkaracak şekilde tasarlanmaktadır

Kadınların giyim konusundaki hassasiyetleri göz önünde bulundurulduğunda oluşturulan modeller ile birlikte kullanılabilecek diğer detaylar da düşünülmelidir. Tasarlanan elbise modeli ile birlikte kullanılacak en önemli ayrıntılar ayakkabı ve çantadır. Çok güzel tasarlanmış bir elbise modeli doğru ayakkabı ve çanta ile kullanılmazsa asaletini kaybedebilir. Tabi ki bunun tam tersi düşünüldüğünde tasarım olarak çok da iyi olmayan bir elbise modeli, doğru tercih edilen aksesuarlarla birlikte kullanıldığında güzel bir görüntü elde edilebilir. Yani temel olarak denebilir ki kadınların giyimi bir bütündür ve tüm unsurlarıyla birlikte bir uyum halinde olan giyim şekli en doğru olandır. Kadınlara özel kıyafet kombinleri her kadın için ayrı oluşturulmalıdır. Çünkü her kadının vücut ölçüleri ten renkleri farklılık göstermektedir.

Kadınlar için hazırlanmış kıyafet kombinleri nelerdir?

Giyim konusunu günlük ve özel giyimler olmak üzere temel olarak iki kısma ayırabiliriz. Günlük giyimde bulunulan ortama göre değişmekle birlikte daha çok rahat kıyafetler tercih edilebilir. Uygun renk ve modelde bir Jean pantolon üzerine tişört ve kot ya da deri bir ceketle birlikte rahat bir spor ayakkabı ile güzel bir kombin yapılabilir. Renklerin uyumlu olması bu kombin için yeterli olacaktır. Daha sade, orta ve ileri yaşlara uygun giyinmek isteyen kadınlar ise şık bir etekle birlikte bir bluz, gömlek veya ince bir kazak, dilendiği takdirde pamuklu kumaştan veya ketenden yapılmış bir kısa kol ceket ile birleştirilip renklere uyacak şekilde seçilen topuklu ayakkabı ile kombin oluşturulabilir. Bu da günlük kullanımda tercih edilebilir.

Kış ayları bazı kadınların giyim konusunda en zorlandıkları zamanlardır. Kullanılacak olan aksesuarların ve ayrıntı eşyaların sayısı fazla olduğu için bunlar arasında uyum sağlaması da zor olmaktadır. Ancak bu dezavantaj gibi görünen konu iyi yönetildiği takdirde avantajlı bir hale gelebilir. Örneğin siyah bir Jean temel alınarak oluşturulacak modelde üstte taş rengi salaş bir kazak ve pastel tonlarda fular, altta ise taba tonlarında bot ve siyah büyük boyutlarda bir çanta ile oldukça güzel bir kombin yapılabilir. Kullanılan aksesuar sayısı arttıkça uyum zorlaşsa da bunu sağlayan kadınlar en güzel görünümleri yakalayabilirler. Yaz günleri için giyim ise daha kolay olmaktadır. Bazen sadece bir şort, tişört ve renkli model bir çanta dahi yeterli olmaktadır.

Elbise modelleri kadınlar için hazırlanmış kıyafet kombinleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Bir elbise modeli bazen tek başına bazen de uygun ceketlerle birlikte kullanılarak oldukça güzel görünüm elde edilebilmektedir. Özellikle tesettürlü bayanlar elbise modellerini oldukça sık kullanmaktadır. Klasik elbise modelleri ve takım elbiseler de iş hayatında tercih edilebilecek tasarımlardır. Burada dikkat edilmesi gereken kullanılacak aksesuarların kıyafete uygun olmasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*