Kadın Kapri Modelleri

Yazları pantolon yerine tercih edilebilecek alt giyimlerden biri olan kapri modelleri kadın giyiminde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Kadın kapri modelleri keten kumaştan tutun da, kot ve penye türü kumaşlara kadar birçok farklı kumaş türünde üretilmektedir. Kapri modellerinin en çok tercih edildiği mevsim ise hiç kuşkusuz yaz mevsimidir. Kadınlar için hazırlanmış birçok kapri modeli, bu yazın da vitrinleri süslemesi beklenmektedir.

Kadın kapri modelleri nelerdir?

Bayanların özellikle yaz giyiminde çok sık tercih ettikleri kapri modelleri oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik sayesinde kadınlar tarafından yaz aylarında alt giyimde çok sıcak olmayan yerlerde şort yerine kapri modelleri tercih edilmektedir. Kapri modelleri oldukça ilginç tasarımların ve birçok farklı modelin kullanılmasıyla oluşturulmaktadır. Zaten ürün çeşitliliğindeki asıl sebep de budur.

Bayan kapri modelleri içinde eskilerden beri var olan kot kumaşlardan üretilen kapri modelleri yer almaktadır. Kot kumaşının farklı dikim şekilleri ve kemer gibi aksesuarlarla zenginleştirilen görüntüsü kapriler için arzu edilen spor görünümün kazanılması açısından önemlidir. Kot kapri modelleri ile uzun topuklu ayakkabıların kullanılmasının mümkün olması, sıcak yaz gecelerinde yemek davetlerinde bu kaprilerin tercih edilmesini de sağlamaktadır. Topuklu ayakkabıların kaprilerle birlikte kullanılması ile kadın daha seksi bir görünüm kazanmaktadır.

Bayan kapri modellerinde kullanılan diğer bir kumaş türü de keten kumaşlardır. Keten kumaşlarda kullanılan klasik renklerin dışında bu modellerde daha farklı renkler kullanılmaktadır. Yeşilin tonları, mavinin tonları, beyaz, gri, pembe, kırmızı gibi renkler çok şirin kapri modellerinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Son yıllarda kapri modellerinde penye kumaşlar kullanılmaya başlamıştır. Bu kumaş türünden elde edilen kapri modelleri pijama takımlarında da yerini almaktadır. Bu kumaş türünden şalvar benzeri kapriler de üretilmektedir. Uç kısmı boğumlu olan bu modellerde yoğun şekilde kırıştırılan penye kumaşları kullanılmaktadır. Penye kumaşlarla üretilen kaprilerde cep bulunmazken diğer kapri modellerinde yan cepler bulunmaktadır.

Çeşitli moda tasarımlarında artık neredeyse her mevsim görmeye başladığımız kapri modellerine son zamanlarda yaz aylarında sıkılıkla rastlanmaktadır. İster uzun olsun ister daha kısa, her tür kapri modeli bundan sonra da kadınlar tarafından ilgiyle karşılanarak çok fazla tercih edilecektir. Geleceğin yaz modası içinde kesinlikle var olacağına inandığımız kapri modelleri kadınlar tarafından gelecekte bu günkünden daha fazla tercih edilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*