Kabarık Nişanlık Elbise Modelleri

Nişanlık ve gelinliklerde en çok sevilen ve geçmişten bu yana en sık üretimi gerçekleştirilen modellerden olan kabarık nişanlık modelleri, son yıllarda farklı nişanlık modellerinin üretime kazandırılmasıyla eski önemini kaybetse en gözde nişanlık modelleri arasındaki yerini korumaktadır. Nişanlık modelleri denince ilk akla gelen model olan kabarık nişanlıklar, gelecek yıllarda farklı modellerde üretilmeye başlanarak yeni geliştirilen nişanlık modelleriyle daima rekabet halinde olacaktır.

Kabarık nişanlık modelleri nelerdir?

Geçmişten günümüze en çok tercih edilen nişanlıkların modelleri hep kabarık nişanlıklar olmuştur. Bu nedenle insanların aklına nişanlık deyince ilk olarak kabarık nişanlık modelleri gelmektedir. Her ne kadar son yıllarda farklı nişanlık modelleri ilgiyi kabarık nişanlıklardan dağıtmış olsa da en çok satılan nişanlıkların başında kabarık nişanlık elbiseler gelmektedir. Peki ya nedir bu nişanlık modellerini özel yapan şey? Bu konuda öncelikle söylenmesi gereken şey nişanlık kelimesinin kabarık nişanlık modelleriyle özdeşleşmesidir.

Kabarık nişanlık modellerine bakıldığında yıllar içinde çok farklı nişanlıkların moda dünyasına kazandırıldığını görmekteyiz. İlk zamanlar üretimi gerçekleştirilen kabarık etekli modellere daha sade tasarımlar hakimken, son yıllarda etek kısmında yapılan oynamalarla daha farklı modeller bu seriye dahil edilmiştir.

Kabarık etekli modellerin etek kısımlarında değişik figürler yerleştirilerek ortaya muhteşem görünüme sahip modeller çıkarılmaktadır. Kimi modellerin kabarık etek kısımlarında büyük çiçek figürleri yer alırken bazılarında ise kumaş katlama sanatı kullanılarak oluşturulan farklı şekiller işlenmiştir. Aynı zamanda parça kumaşların kat kat bir araya getirilmesiyle oluşturulan etek modelleri de ilgi çeken kabarık etekli nişanlık modelleri arasında yerini almaktadır. Etek kısmı düz tasarlanan modellerde ise nişanlığın geneli üzerinde mutlaka parlak taşlarla süslemeler yapılmaktadır. Bununla birlikte düz etekli kabarık modellerin eteklerinde işlemler bulunmaktadır.

Kabarık etekli nişanlıklar tesettür nişanlık modelleri dışında genel olarak straplez olarak tasarlanmıştır. Straplez olmayan modellerde ise tülden askılar veya çok çok ince askılar kullanılmıştır. Etek kısmındaki ihtişama ek olarak üst kısımda taşlı ve boncuklu süslemeler bulunan bu modellerin ışıltısı nişanlığın sıradan bir elbise olmadığını kanıtlar nitelikte görüntü sunmaktadır.

Bu nişanlıkları tercih eden kadınlara kabarık ve dağınık saç modelleri önerilir. Modacıların bu tavsiyesine uymak istemeyen ve saçlarını topuz veya yüksek topuz yaptırmak isteyen kadınlar için de gerdanlık ve uzun, büyük küpeler kullanmaları tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*