İştah Azaltan Bitkiler Nelerdir?

Eğer diyet yapıyorsanız ve bu süreçte fazla iştahlı olmak istemiyorsanız, iştah azaltan bitkiler ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. İştah azaltıcı bitkiler kişide fazla olan iştahı azaltır ve herhangi bir yiyecek görmesi halinde yeme isteğini ortadan kaldırır. Ayrıca bu bitkiler ile beslenerek kısa sürede yağ yakmak mümkündür.

İştah azaltan bitkiler ve özellikleri

Diyet yapan kişiler için oldukça önemli bir konumda yer alan iştah azaltıcı bitkiler, yağ yakımının hızlı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Bu şekilde daha hızlı kilo vermek ve istenen oranda zayıflamak mümkündür. Şimdi bu bitkileri daha yakından inceleyelim.

İştah azaltan balık otu

Saçların ve tırnakların beslenmesinde etkili olan bitki, metabolizma hızını artırır ve iştahın kapanmasına yardımcı olur. Tercihe bağlı olarak salata ya da yemeklere katılarak rahatça tüketilebilir.

İştah azaltıcı at kuyruğu

At kuyruğu idrar sokturucu etkilere sahip olan bir bitkidir. Bunun yanında yağların hızlı bir şekilde yakılmasında öncelikli konumda yer alır. Gün içerisinde belirli oranda tüketilmesi gerekir. Çünkü aşırı tüketim böbreklere zarar verici etkiler sunar.

İştah azaltan sinemaki

Sinemaki bitkisi bağırsaklarda meydana gelen fazla su emiliminin önüne geçmektedir. Yağların erimesinde etkili olan bitki, fazla tüketildiğinde böbreklere zarar verebilir. Bu yüzden idrar sokturucu etkileri bulunan bitkiler ile tüketilmesi tavsiye edilir.

Maydanoz

Uzmanlar tarafından diyet yapanlar için önerilen maydanoz, sabah kahvaltılarında limonlayarak yenebilir. Bunun yanında maydanoz çayı demleyecekte günde iki defa içmek aynı sonuçları verecektir. Metabolizma hızlandırıcı etkileri olan maydanoz, zaman zaman görülen şişliklerin geçmesine yardımcı olur.

Tere

Yağ yakımını hızlandıran etkili bir bitki olarak karşımıza çıkar. İçeriğinde yüksek oranda vitamin yer alan tere çiğ yendiğinde daha etkili sonuçlar meydana getirir.

Adaçayı

Kış aylarında sıklıkla tüketilen adaçayı, zayıflamayı düşünen kadınlar tarafından yaz mevsiminde dahi tüketilmektedir. İştah kesme konusunda etkili bir konumda yer alan bitki, yemeklerden önce ya da sonra yenebilir.

Fesleğen

İştah kapatıcı özellikler sunan fesleğen, vücutta bulunan fazla suyun dışarı atılmasında etken rol oynar. Bunun yanında psikolojik olarak rahatlama meydana getiren bir bitkidir.

Biberiye

Her gün bir fincan içilen biberiye yağı hissedilir oranda iştah kapatır. Çayın yanı sıra salata ve yemeklerle de tüketilebilir. Cildin sıkı bir yapıya kavuşmasında etkili olan bitki ayni zamanda tüketen kişinin canlanmasına yardımcı olur. Ayrıca migren ağrıları için biberiye kullanılabilir.

Metabolizma hızlandırıcı kekik

İştah kesen ve metabolizmayı ciddi oranda hızlandıran kekik, enerji verici bir bitkidir zayıflama konusunda vücuda destek olur.

İştah azaltan civanperçemi

Özellikle tatlı yemek isteyenlerin iştahını kesen bitki, çayı ile ağır yemeklerin sonrasında hafifleme meydana getirir. Yemeklerden önce tüketildiğinde ise tokluk hissi oluşturarak aşırı yemek yenmesini önler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!