İsofix Oto Koltuğu Nedir

 İsofix Oto Koltuğu Nedir

Emniyet kemeri ile oto koltuğu takmak en sık başvurduğumuz yöntemler arasında gelmektedir. Yapılan araştırmalar emniyet kemeri ile oto koltuğu montajının yarısından fazlasının yanlış veya eksik yapıldığını gözler önüne sermektedir. Hal böyle olunca daha güvenli bir oto koltuğu montaj sisteminin ön plana çıkması düşünülmektedir. İsofix oto koltuğu bu bakımdan son derece büyük bir önem taşır. Bugün sizler için isofix oto koltuğu nasıl takılmalı ve neden önemlidir. Sorularının cevaplarını araştırdık. Daha fazla bilgi sahibi olmak için anne & çocuk bölümünde farklı konu başlıklarına da göz atabilirsiniz.

İsofix Nedir Neden Önemlidir

Emniyet kemeri ile bağlamanın çok sağlıklı olmadığı ve araca daha entegre ve daha güvenli bir sistem kurmanın gerekliliği üzerine düşünülmüş ve günümüzde üretilen pek çok araçta da bulunan bir sistemdir. Kullanımı son derece basittir ve isofix sisteminin entegre olmasını sağlamak için hem aracınızda hem de isofix oto koltuğu bölümünde yer almalıdır. Bu sayede araçlara daha rahat ve etkili bir şekilde takılabilir.

Yakın bir gelecekte piyasaya sürülen tüm araçlarda yer aldığı için isofixin otomobillerle beraber hayatımıza daha fazla girmeye başlayacağı düşünülmektedir. Son derece kullanışlı bir ürün olmasına rağmen isofix oto koltuğu modellerinin fiyatları biraz daha pahalı olduğu için tercih ederken daha az alındığını rakamsal olarak görmekteyiz.

İsofix Oto Koltuğu Nasıl Takılır

Montajı oldukça basittir. Öncelikle isofix oto koltuğunun montajı için uygun bir koltuk ve bu bölüme sahip bir aracımızın olması gerekmektedir.

Aracınızda isofix bulunuyorsa bunu arka koltuğunda görmeniz mümkündür. Ok işaretini takip ederek bu bölümü çıkarırsanız isofix bağlantı noktası ile karşılaşırsınız. Araçtan araca farklılık gösteren bu sistemin aynı zamanda montajı için de farklı komutlar izlenebilir.

Gördüğünüz gibi gerekli olan aksamı çıkardıktan sonra karşımıza iki adet bağlantısı noktası çıkıyor. Şimdi sıra isofix oto koltuğu bağlamaya geldi.

Bu durum için bebeğinizin oto koltuğunun isofix sistemine sahip olması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu sistem ile son derece kolay bir şekilde montaj yapılabilmektedir. İsofix sisteminin kurulum aşamaları üründen ürüne farklılık gösterir. Bu sebepten bu sistemin ortaya çıkması için bazı araçlarda bir parçanın öne çekilmesi gerekirken bazı araçlarda bu aparatların saklandığı da bilinmektedir.

Bu görselde ise bağlantısı tamamlanmış isofix oto koltuğu görülmektedir.

Bu konuda merak ettiğiniz bir soru olursa yorum bölümünden bize ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın