İple Kaş Almanın Zararı Var mı – Faydaları Nelerdir

Uygun şekilde yapılması durumunda pek zararı yokmuş gibi duran iple kaş almayı sizler için artıları ve eksileri ile detaylı bir şekilde araştırdık. İple kaş almanın zararı var mı sorusunun cevaplarına birlikte değinebiliriz. Hazırsanız başlayalım.

İple Kaş Alma Nedir

Adından da anlaşılacağı üzere istenmeyen tüyleri basit ve pratik bir şekilde almayı sağlayan bir yöntemdir. Sadece çok az miktarda ip gerektirdiği için ön hazırlığa ihtiyaç duyulmaz. Bunun yanı sıra belli bir uzmanlık istediğini de belirtmek gerekmektedir. Kısa bir süre içerisinde deneme yanılma yöntemi ile rahatlıkla iple kaş alacak beceriye ulaşılabilmektedir.

İple Kaş Almanın Zararı Var mı

Biraz önce de değindiğimiz gibi hemen her ortamda rahatlıkla alındığı için ön hazırlık gerektirmez. Kullandığınız ip veya cildiniz temiz değilse bu durumda ciltte tahriş oluşabilir. Yeterince bilgi sahibi olmadan alınırsa bu sefer de şekilsiz kaşlarınız olabilir.

Bilgisiz olmanız durumunda veya eksik bilgiye sahip olmanız durumunda ciltte batıklar oluşabilir. Tabi ki bu durum cilt tipine göre kişiden kişiye farklılıkta gösterebilir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığının ipin ve cildin temizliği olduğu unutulmamalıdır.

Faydaları Nelerdir

Cımbız ile alınan kaşlara oranla daha pratik olduğu için büyük bir rahatlıkla alınabilir. Uzun vadede belli bir pratiklik kazanacağınız için başkalarına ihtiyaç duymaksızın kaş ve kirpik almanız mümkün olmaktadır.

Epilasyon konusunda uzman olan kişilere sorduğumuz zaman iple kaş alınması durumunda kılların yeniden çıkma süresinin daha uzadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabi ki cımbız ile kaş alınması durumundan süre bakımından da avantajlı bir şekilde bizi karşıladığını da özellikle belirtmek gerekmektedir.

Bir diğer avantajı ise belli bir alanı tarayarak almayı kolaylaştırdığıdır. Bu sebeple cımbızla görülmesi veya alınması mümkün olmayan kıllarınızı rahatlıkla iple alabilirsiniz. Başka bir avantaj veya dezavantaj görmek mümkün olmamaktadır.

Tabi ki profesyonel epilasyon yöntemleri ile kıyaslamak yanlış olacaktır. Bu yazı daha çok ev imkanı ile kendi kendinize hazırladığınız durumlar için geçerlidir. Bu ve bunun gibi sorular hakkında merak ettiğiniz konu başlıklarını yorumlardan bize sorabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde iple nasıl kaş alınır sorusunun cevabına da yer vermeye çalışacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*