İmplant Nasıl Yapılır – Ne Kadar Sürer – İmplant Diş Yaptıranlar

 İmplant Nasıl Yapılır – Ne Kadar Sürer – İmplant Diş Yaptıranlar

Çocukluğumdan bu yana dişlerime iyi bakardım. Düzenli olarak fırçalama alışkanlığını geçtim. Bir dönem ciddi anlamda günlük aksatmadan diş ipi kullandığım bile olurdu. Yine önceleri üst dişlerimin çürümesine engel olamadım. Sol üst arka azı dişimin çürümesini çok geç fark ettim. Biraz dişçi korkum olduğu için diş ağrılarını hep görmezden geliyordum. Derken o dişim şimdi implant diş yaptıranlar başlığını açmama sebep oldu. Bütünüyle macerayı anlatıp sizi sıkmayacağım. Merak ettiklerinizi aşağıdan bana sorabilirsiniz.

İmplant Nasıl Yapılır

Öncelikle implant yaptırmak istediğinizde diş doktorunuzun bu konuyu onaylaması ile ilk adımı atmış oluyorsunuz. Benim kanal tedavisi olan dişim zaman içerisinde tamamen kırılınca orada bir boşluk oluşmuştu. Diş hekimim istersem implant uygulaması yapabileceğini aksi takdirde o aranın boş bırakılması durumunda diğer dişlerin birbirine yaklaşabileceğini söylemişti.

İmplant yaptırmak için öncelikle herhangi bir ilaca rahatsızlığınızın olup olmadığı soruluyor. Sonrasında ağız içi filmleriniz çekiliyor. Kemik yapınız diş hekiminiz tarafından inceleniyor. Benim diş hekimim bunları yapmış ve beni çok memnun bırakmıştı.

Bir dişe yapılabildiği gibi ağız içinde birden fazla dişe uygulanabiliyor. İsterseniz tüm dişlerinize implant yaptırabilirsiniz.

İmplantı Nerede Yaptırdım

Ben Nevşehir implant diş hekimleri arasından Mustafa ERDOĞAN’ın Hacıbektaş’ta bulunan muayenehanesinde çok rahat bir işlem sonrasında implant dişlerime kavuştum. Üç yada dört kişinin yardımıyla küçük cerrahi bir operasyon gerçekleştiriliyor. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey o koltuğa oturmak sonrasında ağrı hissetmiyorsunuz.

İmplant Yapılırken Ağrı Yapıyor mu

Yapılırken herhangi bir acı/ağrı hissetmiyorsunuz. Yalnız uyuşturucu ilacın etkisi geçtikten sonra o bölgede çok ince sızı şeklinde bir ağrı kendini gösterebiliyor. Bu ağrıda yaklaşık olarak 40 – 45 dakika sonra iyice azalmaya başlıyor.  O gün bu işlemi yaptıran başka bir bayan acı çektiğini söylemişti. Sanırım bünyeden bünyeye değişiklikte gösterebiliyor. Benim gibi hekiminiz konusunda şanslıysanız daha rahat edersiniz.

İlk önce kemiğe bir parça koyulması için basit bir operasyon yapılıyor. Tahmini olarak bu operasyon süresinin 30 – 35 dakika kadar sürdüğünü söyleyebiliriz. Bu parçanın kemiğinize alışması için de bir süreliğine beklemek gerekiyor. Bu süre hakkında bilgilendirmeyi hekiminiz size yapacaktır. Benim diş hekimim zorunlu bir durum olmaması şartıyla 3 ay sonraya tekrardan randevu vermişti. Bir süre daha bekledikten sonra implant tamamlanarak diş yapımına geçiliyor.

İmplant Diş Yaptıranlar

Bu noktadan sonra işleyen süreç çok uzun olmuyor. Eğer kemiğinizde kaynama gerçekleşmişse artık neredeyse gerçek dişten daha sağlıklı bir dişiniz var diyebiliriz. Bu özelliği ile implant sizin eksik olan dişinizin yerini aratmadan ağzınızda kalmaya devam edebilir.

İmplant konusunda çok bilgi sahibi değilim. İki kez implant yaptırdım ve bol bol implant yaptıranların muhabbetine dahil oldum. Merak ettiğiniz bir soru olursa sormaktan çekinmeyin. Elimden geldiğince cevaplandırmaya çalışırım.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın