İlginç Raf Tasarımları

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere evlerimize oldukça bir farklılık katacak olan ilginç raf tasarımlarından bahsetmek istiyorum. Bir çoğumuzun evinde kitaplık bulunduracak alan olmayabilir yada bir kitaplığı dolduracak kadar kitaplarımız da olmayabilir. İşte bu noktada raflar işimize çok yaramaktadır. Bu ilginç rafları sadece kitap koymak amaçlı değilde biblo, aksesuar koyma amaçlı da kullanılabilir. Sıradan düz raflar koymak yerine kendi tarzınızı yansıtan ilginç raf tasarımları ile evlerinize renklilik katabilirsiniz. Şimdi hep beraber birbirinden ilginç ve hoşunuza gidecek olan raf tasarımlarına göz atalım ve evlerimizde farklılık yaratmaya başlayalım !

 

1- ilham Verici Raf Tasarımları

Bizlerin genelde çok kitap okuma alışkanlığı yoktur. Kitap okumak istesek bile işlerden, okuldan, ev işlerinden pek de vakit ayırıp okumaya zaman bulamayız. Durum böyle olunca bizi destekleyici bir şeylerin olması şart. İşte bu yüzden bu yazılı raf tasarımları bizler için ideal olabilir. Böylece okuma alışkanlığımıza ilham verebilir. Duvarlarda oldukça ilgi çekici olan  bu rafları eminim ki çok seveceksiniz.

1009924_620x413

2- Surat Raf Tasarımları

Birbirinden komik ve ilginç olan bu raf tasarımlarında surat modeli oldukça ilgi çekicidir. Suratın kaşına, saçına ve ağzına denk gelen yerlerini kitaplarla doldurarak suratımızı tamamlayabiliriz.

dekoratif-duvar-raf-modelleri-2015-34

3- Kalp Atışı Raf Tasarımları

Yaşam belirtilerimizden biri olan kalp atışı bizler için çok şey ifade etmektedir. Kalp atışını ifade eden bu çizgiler raf tasarımlarına ilham vermiştir. Kalp atışı raf tasarımları odamıza romantiklik de katabilir elbette 🙂

ilgincraf_1

4- Yarasa Raf Tasarımları

Batman karakterinin sembolü olan yarasalar gençlerin favori sembollerindendir. Özellikle genç odalarında kullanılabilecek bu raf tasarımı, gençlerin dikkatini oldukça çekecektir.

ilgincraf_6

5- Ağaç Raf Tasarımları

Rafları çoğu zaman kitap koymak için kullansak da başka amaçlar içinde kullanmamız elbette ki mümkündür. Biblolar, fotoğraf çerçeveleri raflarımızı tamamlayabilecek uygun aksesuarlardandır. Ağaç şeklinde olan bu raf tasarımları duvarımızı kaplayan bir model olacağından eve katacağı sıra dışılık gözle görülür cinstendir.

ilginc-raf-modelleri

6- Asimetrik Şekilli Raf Tasarımları

Bu zamana kadar kullandığımız düz, sıradan raf modellerinden kurtulmanın vakti gelmedi mi ? İşte size fırsat. Asimetrik şekilli raf tasarımları ile evinize gelenlerin başı döneceği kesin ! Ayrıca eve katacağı farklılık ve renklilik bizlere çok iyi gelecektir.

İlginç-Kitaplık-Raf-Tasarımı

7- Köşe Raf Tasarımları

Çoğu duvar aksesuarlarında duvar köşeleri pek kullanılmayıp, boş kalmaktadır. Bu ilginç raf tasarım modellerinden olan köşeli raflar, artık duvar köşelerinden de faydalanmamızı sağlayacak. Hem yer açısından tasarruf sağlayıp hem de farklı bir havaya bürünen bu raflar oldukça dikkat çekici.

İlginç-Raf-Tasarımları-10

8- Geometrik Şekilli Raf Tasarımları

Duvarlarımıza farklılık katacak olan geometrik şekilli raf tasarımları farklı renkleriyle oldukça güzel ve sıra dışı durmaktadır. Evimize rahatlıkla uydurabileceğimiz bu modeller bir o kadar da kullanışlı.

Özel-İlginç-Raf-Tasarımları

9- Dalgalı Raf Tasarımları

Genelde tüm duvarı kaplayan bu model baş döndürmeye bire bir ve oldukça havalı durmaktadır.

raf-resimleri-3

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*