İlginç Mutfak Avizeleri

Merhabalar, bugünkü yazımızda sizlere ilginç mutfak avizelerinden bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere moda sürekli değişmektedir ve ihtiyaçlarımıza göre yeniden düzenlenmektedir. Artık aynı şeyleri görmekten sıkılan bayanlarımız modaya ayak uydurmaya çalışmaktadır. Bu moda akımı genelde kıyafetlerde bilinmektedir ama kullandığımız her şeyin bir modası vardır. Evimizin özellikle bayanlar tarafından en çok kullanılan bölümlerinden biri olan mutfak da bu moda trendine kendini uydurmaktadır. Her gün kullandığımız mutfaklar biz hanımlar için çok önemlidir. Mutfağımız ne kadar güzel ve zevkimize hitap ederse, mutfakta vakit geçirmeyi daha çok severiz ve yaptığımız yemeklerde bir o kadar güzel olur. Bu yüzden de mutfağımızda farklı sıra dışı şeyler görmek bizleri mutlu eder. Mutfağımızda kullandığımız aydınlatma da bir o kadar önemlidir. Kullanacağımız farklı avize modelleri ile misafirlerimizin dikkatlerini çekmek mümkün olacaktır. Evimizde kullanabileceğimiz avize modellerini araştırdım ve sizlerle paylaşmaya hazır hale getirdim. İşte karşınızda ilginç avize mutfak avizeleri…

1- Rende Avizeler

Mutfakta en çok kullandığımız aletlerden biri olan bu rendeler ile harika biz avize modeli olabilir. Bu özel tasarım avizeleri sizde kendi evinizde tasarlayabilirsiniz. Gelen misafirleri hayretler içerisinde bırakacağı da şüphesizdir.

3012-620x

2- Renkli Tüplü Avizeler

Mutfaklarımızda farklılık yaratmak için bu sempatik renkli avizeleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sade mutfağı olan hanımlar için bu avizeler ile mutfaklarına renklilik ve canlılık katmak mümkün olacaktır.

avize-modelleri-2

3- Fincan Avizeler

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır derler ya bu fincan avizeler ile de dilden dile 40 yıl dolaşacağınız da bizden garantili. Epey farklı bir havası olan bu avizeler birer tasarım harikasıdır ve mutfağınıza da şirin bir hava katacaktır.

dekoratif-mutfak-aydınlatma-modelleri

4- Çaydanlık Avizeler

Çay düşkünü bir toplum olduğumuz için mutfaklarımızda çaydanlık olmazsa olmazlarımızdandır. Ama bu sefer çaydanlığı çay yapmak için değilde avize tasarımında kullanacağız. 🙂 Bu ilginç tasarımı ile mutfaklarımıza farklı bir hava katacak avizeleri mutlaka evlerinizde denemenizi tavsiye ederim.

 

ilginc-avize-modelleri

5- Şişe Avizeler

Mutfaklarımızda farklılık yaratacak bir diğer avize modeli ise şişeli modellerdir. Zaten normal kullandığımız avizelerde geniş şişelere benzemektedir. Şişelerin ters çevrilmesiyle oluşturulan bu avizeler ile mutfağınız epey bir ilginç olacak !

Ilginc-mutfak-avizeleri-1-Sise-Avize1

6- Bardak Avizeler

Artık bu da olmaz ya hu dediğimiz yerlerde bizleri daha da şaşırtan bu ilginç avize modelleri git gide çıtayı yükseltmektedir. Bardaklarla kullanabileceğimiz bu avize modeli tam da mutfağa yaraşır bir şekildedir ve tam da mutfağı yansıtmaktadır. Sizde artık sıradanlıktan sıkıldıysanız bu avize modeli tam da sizlere göre.

ilginç-mutfak-avizeleri

7- Sarımsak Avizeler

Şimdiye kadar hem mutfakta kullanılan aletler ile avize modelleri göstermiştik ama şimdi ise mutfakta tükettiğimiz bir yiyecek ile avize modeli karşınızda. Farklı meyve ve sebzeler ile de tasarlanması mümkün olan bu sarımsak avizeler oldukça eğlenceli ve ilginç durmaktadır.

sarımsak-modelli-avizeler

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*