İleri Yaşta Hamilelik Riskli Mi

Farklı konu başlıklarında yazmaya devam ediyoruz. Bugün ileri yaşta hamilelik konu başlığı ile ilgili bilgilendirme yapacağım. Kadın denince adresinde yazdığım ilk yazı olduğu için heyecanlıyım. Kendimi ve uzmanlık alanımı daha sonra özgeçmiş bölümümde detaylı bir şekilde anlatacağım. Hazırsanız başlayabiliriz.

İleri Yaşta Hamilelik Konusu – Nedir – Yanlış Bilinenler

Ne yazık ki Türkçe olarak bu konuda birkaç doktor sitesini saymazsak çok fazla bilgiye ulaşmak mümkün olmadı. İleri yaşta hamilelik konusunda yabancı diliniz varsa buradan bilgi sahibi olabilirsiniz. Bana kalırsa oldukça faydalı bilgiler yazılmış.

Üniversite sonrası iş stresi, kariyer telaşı derken evlilik için geç kaldığınızı düşünebilirsiniz. Bir de tüm bunların üzerine ileri yaşta hamilelik stresi eklendiği zaman bazı psikolojik sorunların ortaya çıkması ve acaba geç mi kaldım? Sorularının sorulması söz konusu olabilir.

Peki ama ideal hamilelik yaşı nedir yada başka bir deyiş ile riskli yaş aralığı kaçtır? Diye soracak olursak rahatlıkla 18 yaşın altı ve 36 yaşın üzerini hamilelik açısından pek tavsiye etmediğimizi söyleyebiliriz. Özellikle 35-36 yaştan sonrası bayanlar hamilelik için ileri yaş sınırına dahil edilmektedir.

Doktorlar Ne Diyor

Genellikle uygun yönlendirme ile birlikte modern çağın nimetlerinden yararlanarak oldukça sağlıklı çocuklar dünyaya getirmek mümkün oluyor. Bunun için bir hekimden destek almalı ve ona göre bir yol izlemenizi tavsiye ediyorum. İnternet üzerinde yer alan bilgiler kişilerin kendi yorumlarını taşıdığı için doğrudan ileri yaşta hamilelik konu başlığında bir uzmandan destek almayı düşünmeniz gerekmektedir.

Hamileliğin İdeal Yaşı Nedir

İleri yaşta hamileliğin anormal bebek sayısını artırdığı söyleniyor. Bu durumun başlıca nedenleri arasında ise kadınların iş yaşantısı ve stresinde daha uzun kalmaları ve bu durumda kendilerini hamilelik için devamlı ertelemiş olmaları gösteriliyor. Bir diğer önemli husus ise ileri yaş gebelik riskinin ortaya çıkmasına bağlı olarak öncesinde yada sonrasında görülen şeker ve tansiyon gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasıdır. Bu durumda kişiler hastalık kontrol altına alınıncaya kadar durumu ertelemeli veya uygun ilaçları kullanmaları oldukça önemlidir.

Anne adaylarının bebek gelişimi ve hastalıkları üzerinde bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Özellikle riskli grupta yer alan adayların daha fazla dikkat etmeleri sağlıklı bebeklerin yetişmesi açısından önemlidir. Hamilelik konusunda doğru bilinen yanlışların ortadan kaldırılması için düzenli olarak doktorlarla diyalog kurması ve kulaktan dolma bilgilerin ötesine çıkması gerektiği de unutulmamalıdır.

Ne Yapmalı – Neye Dikkat Etmeli

Genellikle ileri yaş sınırında yer alan anne adayları, çocuk yapma kararını tetikleyen nokta üzerinde iyi düşünmeli ve ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamamaya gayret etmelidirler. Bu konuda ilk düşündüğünüz andan itibaren bir uzmanın yönlendirmesi doğrultusunda hareket etmeniz gerekmektedir. Kullanılan vitamin takviyesi ve diğer seçenekleri iyi göz önüne almanın son derece önemli olduğunun birkez daha altını çizmiş olalım.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için kadın forumu bölümüne göz atmanızı tavsiye ediyorum.

 

apkcell.net

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*