İğne Oyası Çilek Modeli Yapılışı

 İğne Oyası Çilek Modeli Yapılışı

Modelde kullanacağınız renkleri seçtikten sonra modeli uygulayacağınız tülbent veya havlunun kenarlarını zürafa ile geçin.

Önce ilk çileğin kök kısmı için yedi tane pırpır yapın, pırpırın üzerine çileği yapacağınız renkte ipe geçip, ilk pırpırın üstüne düğüm atın. Görüntünün daha güzel olması için her zaman sol pırpırdan başlayın. Kök kısmına düğümlediğiniz ipten minik bir tane pırpır yapın.

İlk sırada altı tane zürafa yapın, başa geldiğinizde üste geçmek için bir pırpır daha yapın. Bu pırpırın sırasından devam ederek aynı sıraya beş tane zürafa yapın, pırpır ile bitirin.

Her sırada bir eksiltme yaparak zürafa ve pırpır yapın, işleme bir zürafa kalana kadar devam edin. En son sırada bir pırpır bırakıp, ipi kesin.

Eliniz alıştıktan sonra oldukça kolay ve pratik olan iğne oyası çilek modeli için tülbentin çevresini zürafa ile geçin, sonra çileğin kök kısmını tülbentin etrafından geçin, sonra çilekleri yapmaya başlayın. Tülbent üstüne yapacak olursanız, her beş sırada bir boşluk bırakarak altıncı zürafa üzerine kök kısmı yapıp bir kök bir çilek modeli yaparsanız daha güzel olur.

Çileğin görüntüsünü başta yapılan pırpırlara göre ayarlayın, her sırada bir eksik zürafa yaparak çilek görüntüsü elde edebilirsiniz.

İğne oyası çilek modeli yapımı aşağıdaki görsele göre anlatılmıştır.

[wp_ad_camp_1]

Igne-Oyasi-Cilek-Modeli-Yapilisi1-resim

İğne Oyası Çilek Modeli Yapımı

İğne Oyası Çilek Modelleri

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın