Hurma Diyeti Nedir? – Yapılışı

 Hurma Diyeti Nedir? – Yapılışı

Birçok diyet uzmanımız hurmanın faydalarını defalarca söylemiştir. Hurmanın yapısında potasyum ve demir mineralleri bulunduğundan, vücut metabolizmasının daha hızlı çalışmasını sağlar. Ayrıca lif oranı yüksek olan hurma sadece 29 kaloridir. Lif içeriğinin ve vitamin değerinin zengin olmasından kaynaklı günlük birkaç adet yağsız yoğurt eşliğinde tüketilmesiyle sağlıklı ve hızlı zayıflama gözlenmektedir. Hurma diyeti nedir? sorusunu bu şekilde cevaplamak mümkündür. Ayrıca bilindiği gibi oldukça popüler bir diyet uygulaması olmasından dolayı hurma diyeti ile zayıflayanlar arasında ünlü şarkıcımız Gülben Ergen’in ismi de yer almaktadır.

Hurma diyeti nasıl yapılır?

Hurma tok tutma değeri yüksek olup, kalori değeri düşük olan değerli meyvelerimizden birisidir. Günlük birkaç Bağdat hurması tüketimi ile açlık hissini ortadan kaldırabilirsiniz.

Şimdi gelelim 1 haftada 4 kiloya kadar verdiren hurma diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabına;

Hurma Diyeti ile Zayıflama

Hurma diyeti nedir ve yapımı

Sabah kahvaltısında;

1 kâse yağsız yoğurt eşliğinde 7 adet hurma

Öğle yemeğinde;

1 kâse yoğurt eşliğinde 7 adet hurma

Akşam yemeğinde;

1 kâse yağsız yoğurt eşliğinde 7 adet hurma

Hurma diyet ile 7 günde 4 kiloya kadar vermek mümkündür. Hurmanın yoğurt ile beraber tüketilmesi gün içindeki alınması gereken bütün vitaminleri tamamlayacaktır. Hurma diyeti sağlıklı mı diye düşünenler varsa, evet sağlıklı olduğu kesinlik kazanmıştır.

Bu diyeti uygulayarak hurma diyeti ile zayıflayanlar listesine sizde katılabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın