Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yolları Nelerdir?

 Hızlı Tırnak Uzatmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Kadınlar tırnakları her zaman uzun olduğunda daha çekici hoş görünürler. Kısa tırnaklara sahip kadınlar tırnaklarını uzatmak için ya uzunca zaman bekler ya da kişisel bakım mağzalarında satılan takma tırnakları satın alarak uzun tırnak sahibi olurlar. Ayrıca bu takma tırnaklar tırnaklarınızın sağlıksız olmasına ve kötü görünmesine neden olur. Peki bu tırnakların doğal yollardan çabuk uzamasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bu yazımızda sizlere hızlı tırnak uzatmanın doğal yolları ve çeşitli kür tariflerinden bahsedeceğiz.

Doğal Yollarla Hızlı Tırnak Uzatma Kürleri

Sirke ile Tırnak Uzatma Kürü

Gerekli malzemeler;

– 4 yemek kaşığı sirke

– 1 tatlı kaşığı tuz

hizli-tirnak-uzatmanin-dogal-yollari-nelerdir1 resimHazırlanışı ve uygulanışı:

Belirtilen ölçülerdeki tuz ile sirkeyi iyice karıştırın. Daha sonra ellerinizi 5 dakika arayla hazırlamış olduğunuz sirkeli tuz karışımında bekletin. Süre doldulu ktan sonra ellerinizi bir havlu yardımıyla kurulayabilirsiniz. Hızlı tırnak uzatma kürleri arasından yalnızca biri olan bu formülü haftada 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz.

Limon ile tırnak uzatma kürü

Gerekli malzemeler;

– 3 yemek kaşığı limon suyu

– 1 çay kaşığı karnonat

hizli-tirnak-uzatmanin-dogal-yollari-nelerdir2 resimHazırlanışı ve uygulanışı:

Limon suyunun içerisine gereken ölçüdeki karbonatı atın ve iyice karıştırın. Ellerinizi bu karışımın içerisinde 3 veya 4 dakika kadar bekletin ve kurulayın. Bu karışım tırnaklarınızı güçlendirerek kırılarak kopmalara karşı etkilidir. Sizler için paylaştığımız bu tırnak uzatma kürü sayesinde tırnaklarınız düzenli ve hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Meyveler ile hızlı tırnak uzatma

Evlerinizde her zaman bulabileceğiniz meyvelerden muz, elma ve portakalı yedikten sonra kabuklarını atmayın. Bu meyvelerin kabuklarını tırnaklarınızın etlerine gelecek şekilde elleriniz ile ovalarsanız tırnaklar otomatik olarak  tırnak etlerinin uyarılması sayesinde hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Hızlı Tırnak Uzatmanın Diğer Yolları

hizli-tirnak-uzatmanin-dogal-yollari-nelerdir4 resimTırnaklarınızı doğru şekilde törpüleyin!

– Törpüleme işleminin hızlı tırnak uzatma bakımından payı oldukça büyüktür. Mesela kare şeklinde tırnaklarınızı törpülüyorsanız tırnaklarınız çok çabuk kırılır ve  uzaması da uzun sürer. Tırnakları en uygun törpüleme yöntemi ise yuvarlak ve aynı yöne doğru olanıdır. Testere şeklinde törpüyü kullanırsanız tırnaklara zarar verir ve kırılmasına sebep olursunuz.

Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın!

– Tırnakların hava almaması sararmış ve mat görünümlü bir tırnak oluşumuna neden olur. Sürekli oje sürmek bunlardan birisidir. Sürekli sürülen ojeler tırnakları mahveder, hava aldırmayarak sağlıksız olmasına sebep olur. Bu durumda haftada en az 2 defa geceden sabaha tırnaklarınızı havalandırırsanız daha sağlıklı olacak ve hızlı uzayacaktır.

Asetonu mümkün olduğunca az kullanın!

– Ojelerin silinmesi için kullanılan asetonlar, çok fazla kullanıldığında tırnakların incelmesine neden olur ve böylelikle tırnaklar kuruyarak kat kat kırılır. Bu durum için yapmanız gereken ojelerinizi sildikten sonra ellerinizi iyice yıkayıp tırnaklarınızı asetondan arındırmak. Sonrasında da güçlendirici tırnak bakım yağları satın alıp sürmek. Ayrıca alkol miktarı az olan asetonları da tercih edebilirsiniz.

hizli-tirnak-uzatmanin-dogal-yollari-nelerdir3 resimTırnaklarınızı suya ve kimyasal maddelere karşı koruyun!

– Herhangi bir iş yapıldıktan sonra yıkanan eller düzgünce kurulanmadığında tırnaklar yumuşar ve kırılır. Ayrıca temizlik, bulaşık gibi çeşitli işler yaparken mutlaka eldiven kullanılmalı. Bunun sonucunda deterjanların içerisinde bulunan kimyasal maddeler ellere ve tırnaklara zarar vermemiş olur.

Tırnaklarınızı nemlendirin!

– Sürekli olarak temizlikle uğraşıyor ve elleriniz deterjanlı sulardan çıkmıyorsa gün sonunda ya da gün içinde mutlaka ellerinize nemlendirici krem sürün. Ayrıca sürekli kullanılan oje ve aseton tırnaklarınızı kuruttuğundan nemlendirici kullanmanız tırnaklarınızın sağlığı için yararlı olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın