Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Besinler

 Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Besinler

Kilo vermek için yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Sürekli hareket halinde bulunarak ve yediklerinizin miktarını azaltarak kilo vermeniz mümkün.Kilo vermeye yardımcı olan besinler sizin için aşağıda listelendi. Bunun dışında merak ettiğiniz bir soru olursa forum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Kilo Vermeyi Sağlayan Besinler Nelerdir

Yumurta önemli ölçüde tokluk hissi vererek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Gün içerisinde özellikle sabah kahvaltılarınızda 1 dilim tahıllı ekmek, peynir ve yumurta ile yapacağınız kahvaltı gün boyu tok kalmanıza yardımcı olacaktır.

Lifin Gücünü Unutmayın

Ayva, elma, armut içerisinde çok fazla lif vardır. İçerisinde şeker ve kolesterol düşürmeye yardımcı olan pektin adı verilen lifler içermektedir. Ara öğünlerde bu meyveleri tüketmek uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Yemeklerin içinde bulundurduğunuz et uzun süre tok kalmanızı sağlar. Gün içerisinde daha az yemek yemenizi sağlar ve hızlı kilo verdirir.

 

Zeytinyağının Kilo Verme Üzerine Etkileri

Günde 1 kaşık zeytinyağı tüketmek önemlidir. Zeytinyağının içerisinde bulunan yağ asitleri kalori yakmanızı sağlar.

Sirke midenizin yavaş boşaltılmasını sağlar ve daha geç acıkmanızı sağlar.

Yemeklerden önce ve sonra greyfurt yiyerek veya içerek kilo vermeniz mümkün. Yeşil çay diğer bitki çaylarında da olduğu gibi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını güçlendirici bir etkiye sahiptir. Günde 1-2 bardak yeşil çay tüketmeniz faydalı olacaktır. Çok fazla içerseniz tehlikeli olabilir.

Farklı Yardımcılarla Zayıflamak

Kuşkonmaz lifli yapısı sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve aynı zamanda idrar söktürücü bir özelliğe sahiptir. Düşük kalorisi sayesinde hızlı kilo vermek isteyen herkesin tüketebileceği bir bitkidir.

Yulaf veya yulaf ezmesi içinde bulundurduğu lifler sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlar.
Salatalık düşük kalorili bir sebze olduğu için atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Badem kuruyemişler arasında en çabuk kilo verdiren bir besin olarak bilinmektedir.

Düzenli olarak kırmızı acı biber tüketirseniz iştahınız kontrol altına alınır. Sabah kahvaltılarında acı biber yerseniz öğlen çok fazla yemek yiyemezsiniz. Acı biberi yoğurt veya salatalarınızın içinde kullanabilirsiniz.

Keten tohumunun damar sağlığı , kolesterol katkısının yanı sıra bağırsakları düzenleyerek metabolizmayı hızlandırır.

Tariflerin sayısı çoğalsa da ortak noktaları metabolizmayı hızlandırmak, hazmı düzenlemek, yağ yakımını hızlandırmak ve daha uzun süre tok tutmak olan bu gıdalardan uygun miktarlarda tüketerek daha rahat bir liste hazırlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın