Hindistan Cevizi Yağının 5 Faydası

Şu sıralar adını sıkça duyduğumuz bir yağ var: Hindistan cevizi yağı… Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşama olan ilgi arttıkça, bu tip yağlar ve sağlıklı besinler de daha çok ilgi görüyor. Beslenmeden güzellik ve sağlığa kadar birçok farklı alanda kullanılan bu yağın sayısız faydası bulunuyor.

Yeni bir güzellik ürünü keşfetmek, yeni bir arkadaş bulmak gibidir. Hemen her bakım ve güzellik uygulamanızda kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağının en bilinen 5 faydasını bu yazımızda bulabilirsiniz…

1) Peeling Etkisi 

hindistan-cevizinin-faydalari-

Hindistan cevizi yağı, evde kendi yapacağınız vücut peelingleri için harika malzemelerden biridir. İçine yalnızca şeker ilave ederek vücudunuza uyguladığınızda bile yarattığı etkiye hayran kalacaksınız.

2) Yumuşatıcı 

hindistan-cevizinin-faydalari-2

Her doğal yağ gibi Hindistan cevizi yağı da yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Uyguladığınız andan itibaren vücudunuz tarafından hızlı emildiğini, anında kuru bölgeleri yumuşattığını gözlemleyebilirsiniz.

3) Oil Pulling

hindistan-cevizinin-faydalari-3

Türkçe’de yağ çekme olarak bilinen oil pulling yöntemi, ağız sağlığı ve ağızdaki bakterileri yok etme konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. Yağı 20 dakika boyunca ağzınızda tutmanız öneriliyor. Başlangıçta bu süre uzun gelebilir, 5 dakika ile başlayıp zamanla arttırabilirsiniz. Denemeye başladıktan sonra ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

4) Tırnak Bakımı 

hindistan-cevizinin-faydalari-5

Tırnak ve tırnak eti bakımında oldukça etkili olan Hindistan cevizi yağı ile kendi manikürünüzü çok daha pratik ve hızlı bir şekilde ve çok daha doğal yollarla yapabilirsiniz.

5) Dudak Nemlendirici 

hindistan-cevizinin-faydalari-4

Özellikle kış ayları ve mevsim geçişlerinde çatlayan dudaklarınızın çözümü Hindistan cevizi yağında. Yatmadan önce dudaklarınıza uyguladığınızda, sabah yumuşacık dudaklara merhaba diyeceksiniz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*