Hamileyken Nasıl Çekici Olunur

Kadınlar hamilelik dönemlerinde çoğu zaman kendilerine karşı güvenlerini özellikle cinsellik konusunda kaybederler. Aslında hamilelik sırasında da çekici ve seksi olmak mümkündür. Ancak bunun için öncelikle dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalar üzerinde durulduğunda kadınların hamilelik sürecinde eşlerine çekici görünmeleri oldukça kolaydır şimdi., hamileyken nasıl çekici olunur? Tüm detaylarıyla inceleyelim. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz.

Hamileyken Çekici Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Hamile olduğunuzda kendinizi beğenmeyebilir ya da artık çekici olmadığınızı düşünebilirsiniz. Bu durum genellikle hamilelikte meydana gelen hormon değişimlerinden kaynaklanır. Ancak bu durumun üstesinden gelmek ve kendini çekici ve seksi hissetmek her zaman için mümkündür. Öncelikle çekici olmak için neler yapılması gerekir? tek tek inceleyim.

En Önemli Kural Hissetmek

Seksi ve çekici bir kadın olmanın temelinde her zaman hissetmenin olduğunu belirtmek isteriz. Kendine güvenmediğiniz zamanlarda ve kendinizi güzel hissetmediğiniz anlarda bu direkt olarak dış görünüşünüze yansır. Buna izin vermemeli ve seksi ya da çekici olmadığınızı düşünmemelisiniz. Her zaman ne kadar güzel olduğunuzun farkında olarak onu hissetmeye çalışmalı ve çekici olduğunuz gerçeğini unutmamalısınız. Ayrıca erkeklerin her zaman kendilerine güvenen kadınları seksi ve çekici bulduğunu hatırlatmak isteriz.

Kendinizi salmayın

Daha doğrusu kendinizi hiçbir zaman bırakmayın. Hamile olmanız nedeniyle zaten kilo aldığınızı düşünerek kendinizi bırakırsanız, bu size olumsuz bir şekilde yansır. Bu nedenle hamilelik hiçbir zaman kendinize bırakma bahaneniz olarak ön plana çıkmamalıdır. Hamilelik döneminde kilo almanızı engelleyemezsiniz ancak bunun dışında diğer bakımlarınızı ve öncelik verdiğiniz konulara kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yani daha önceki gibi manikürünüzü, pedikürünüzü yapmaya devam edin bunun yanında saçlarınıza bakım uygulayın ve cildinizi nemlendirerek yumuşak bir cilde sahip olmaya özen gösterin.

Tabuları ortadan kaldırın

Halk arasında genel olarak söylenen ve sürekli ağızlardan düşmeyen sözler vardır. Örneğin “”hamileyseniz seksi olamazsın”, “karnınız büyüdü diye vücudunuz dinçliğini kaybeder” ve “hormonlar genelde sizi mutsuz ve depresif yapar” gibi tablolardan hemen uzaklaşın hamilelik dönemi elbette hiçbir zaman kolay olmayacaktır. Ancak bu tabularla kenara çekilerek hiçbir şey yapmamak oldukça yanlış bir davranıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*