Hamileyken Kendini Tatmin Etmek

Hamilelik sürecinde herkesin yakından bildiği gibi hormonlar nedeniyle genel olarak vücutta önemli değişimler yaşanır. Bu değişimler hem fiziki hem de duygusal olarak gerçekleşir. Birçok kişinin merak ettiği durumlardan biri olan hamilelikte seks isteği hormonlar nedeniyle farklı bir hal alır. Yapılan araştırmalar kadınların hamilelik döneminde seks arzularının daha fazla olduğunu ortaya çıkarmıştır. Peki, hamileyken kendini tatmin etmek mümkün mü? Ya da hamile olan bir kadın kendini tatmin etmek için neler yapmalı? Detaylı bir şekilde inceleyelim. Daha farklı bir soru sormak istiyorsanız kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz.

Hamileyken Tatmin Olmak İçin Neler Yapılabilir

Hamilelik döneminde bir kadının kendini tatmin edebilmesi için en etkili yollardan biri mastürbasyondur. Özellikle 3. aydan sonra klitoris daha fazla uyarılır ve istek artar. Bu nedenle kadınlar hamile olduklarında istedikleri gibi mastürbasyon yaparak kendilerini tatmin edebilirler. Mastürbasyonu kendileri yapabildiği gibi aynı zamanda eşlerinden de yardım almaları mümkündür. Bunun yanında seks oyuncakları da tatmin olmak için etkili yöntemlerden biridir. Hamileyken tatmin olmak adına yapılan mastürbasyonun ayrıca pek çok faydası bulunmaktadır.

Hamileyken Mastürbasyon Yapmanın Faydaları

  • Hamileyken yapılan mastürbasyon erken doğum riskini azaltır.
  • Mastürbasyon yapmak her zaman vücut ve zihin sağlığı açısından faydalıdır.
  • Mastürbasyon ile anne karnındaki bebek daha hareketli hale gelir bunun nedeni kalp atışının hızlanması olarak karşımıza çıkar.

Hamileyken Kendini Tatmin Etmek ve Hamilelikte Kadın Boşalabilir Mi

Hamilelikte kadınlar özellikle üçüncü aydan sonra daha fazla seks arzusu ile karşı karşıya kalır. Her kadın hamilelik döneminde eşiyle girdiği cinsel ilişkide kolayca boşalabilir ya da mastürbasyon yapılması da mümkündür. Hamilelikte cinsel ilişki sanıldığı gibi bebek için zararlı bir durum değildir. Bu yüzden çiftlerin rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girmesi gayet doğal ve normaldir.

Kadınları hamilelik döneminde cinsel ilişkiye oldukça rahat bir şekilde girebilir. Bebeğin cinsel ilişki sırasında herhangi bir şekilde zarar görme durumu yoktur. Ancak erkekler genelde bebeğe bir şey olacağı nedeniyle cinsel ilişkiye girmekten çekinir. Böyle bir durum söz konusu olmayacağı için rahatça cinsel ilişki yaşanabilir.

Hamileyken Kendini Tatmin Etme Konusunda Diğer Konu Başlıkları

Diğer yandan gebelik döneminde kadınların mastürbasyon yaparak boşalması da mümkündür. Bu dönemde kadınlarda cinsel istek önemli ölçüde artış gösterir ve gebeliğin 3. ayından sonra cinsel istek ciddi oranda kendini hissettirir. Bu yüzden cinsel ilişki yaşanmasa dahi kadınların mastürbasyonla boşalması mümkündür. Kadınlar, kendi imkanları ile mastürbasyon yapabilir ve bu şekilde rahatça boşalabilir. Diğer yandan hamilelik döneminde mastürbasyon yapmanın bazı faydaları vardır. Şimdi bu faydaların neler olduğuna daha yakından bakalım.

  • Bulantıları hafiflettir.
  • Bel ağrılarını azaltır.
  • Stresi önemli ölçüde azaltır.
  • Ödemlerin hafiflemesine yardımcı olur.
  • Düşük risk içeren ve sağlıklı bir hamilelik ortaya çıkarır.

Yukarıda yer alan her madde hamilelikte mastürbasyon yapanlarda görülür. Daha sağlıklı bir gebelik dönemi için gerektiğinde mastürbasyon yapılması uzmanlar tarafından da tavsiye edilir.

https://hthayat.haberturk.com/hamilelik/haber/1041379-hamilelik-ve-masturbasyon-hakkinda-bilmedikleriniz

http://www.hurriyetaile.com/yazarlar/esra-cabuk-comert/hamilelikte-masturbasyon-yapmak-bebege-zarar-verir-mi_5866.html

https://www.gebelik.org/tr/tibbi-bilgiler-genel-bilgiler-gebelikte-cinsel-iliski-hamilelikte-orgazm-ve-gebelik-uzerine-etkisi.html

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*