Hamilelikten Sonra Karın Çatlaklarının Tedavisi Nasıl Olur?

Karın Çatlaklarının Tedavisi Nasıl Olur Resim

Hamilelik dönemi sonrasında kadınların en çok karşılaştığı durumlardan biri de karın çatlakları olmaktadır. Bu nedenle birçok kadın hamilelik sonrasında yaşan bu sorunla ilgili çözümler aramakta ve birtakım tedavi yöntemleri ile karın çatlaklarından kurtulmaya çalışmaktadır. Günümüzde karın çatlaklarının tedavisi konusunda çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Şimdi bunlara daha yakından göz atalım.

Karın çatlaklarının tedavi yöntemleri nelerdir?

Doğumun yapılması ardından karın bölgesinde meydana gelen çatlakların nedeni başta alınan kilolar olmaktadır. Gebelikte alınan kilolar nedeniyle karın bölgesinde bulunan deri gerilmekte ve gerekli önlemler alınmadığında çatlaklar oluşmaktadır. Karın çatlaklarının tedavi yolları arasında çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Tedavi yöntemlerden birincisi kadınların evde kendi başlarına uygulayabileceği kremler olmaktadır. Çeşitli çatlak kremleri oluşan çatlakların kısa süre içerisinde giderilmesine imkan tanımaktadır.

Karın Çatlaklarının Tedavisi Nasıl Olur1 ResimKarın çatlaklarında başka bir tedavi yöntemi ise lazer uygulaması olmaktadır. Ortaya çıkan karın çatlakları lazer tedavisi ile kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Seanslar halinde gerçekleşen uygulama, yapılan seanslar sayesinde çatlakların yok edilmesine olanak sağlamaktadır. Bunun yanında peeling ve mikrodermabrazyon yöntemleri de yine karın çatlakları üzerinde istenen sonuçların ön plana çıkmasına olanak sağlamaktadır. Uzman doktorlar tarafından uygulanan yöntemler, çoğu zaman için karın bölgesinde meydana gelen çatlama problemlerinin yok edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu yüzden doğum sonrası karın çatlakları ile karşı karşıya kalan kadınlar bu yöntemlerden herhangi gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedir.

Diğer yandan uzmanlar, karın çatlaklarının evde tedavi edildiği durumlarda C vitamini, alfahidroksiasit ve tiretinoin gibi A türevi ilaçların kullanılmasını tavsiye etmektedir. Çünkü bu tür maddeler cildin bağ dokusunu güçlendirmekte ve aynı zamanda kolajen sentezinde uyarma meydana getirirler. Ayrıca çatlakların daha düşük oranda görünmesini yine içeriğinde bu şekilde maddeler yer alan ilaçlar sağlamaktadır.

Karın çatlaklarınızdan kurtulmak için siz de bu yöntemlerden herhangi birini gönül rahatlığı ile deneyebilir ve kısa zaman içerisinde istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*