Hamilelik ve doğum sonrası estetik

Bütün bayanların ortak bir problemi haline gelen doğum sonrası vücut değişiklikleri, vücut deformasyonları, bazı estetik operasyonlar ile kurtulması mümkün durumlar arasında yer almaktadır. Çiçeğinde burnunda anne adayları, bu konuda, bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşerek, detaylı bir bilgi sahibi olabilirler.

Yaşanan bazı deformasyonlar

  • Deride çatlak ve yırtılmalar
  • Yüzde lekeler
  • Vücut şeklinin bozulması
  • Sarkık karın bölgesi
  • Meme boyutlarının ve şekillerinin bozulması
  • Vajina genişlemesi
  • Vajina dudaklarında sarkmalar

Göğüs ve vajina genişlemesi, sarkmalar konusunda da estetik uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Yapılan estetik operasyonlar

megan-fox-hamile-megan-fox-seks-sembolu-ilginc-itiraf-1329565

Günümüzde estetik merkezleri sayesinde, yapılan estetik operasyonları, oldukça çeşitli olmaktadır. Bel bölgesinden, karın bölgesi ve göğüs bölgesine kadar operasyonların uygulanması mümkündür. Sarkmalar, yırtıklar ve çatlaklar, genişleme ve tüm diğer sebepler için estetik uygulamaları gerçekleştirilebilir.

Yüz lekeleri ve çatlaklar

Doğum sonrasında meydana gelen lekeler için, cilt soyma operasyonları gerçekleştirilmektedir. Lazer uygulaması olarak uygulanan bu yöntem ile lekelerden kurtulabilmek günümüz teknolojisinde daha mümkün hale gelmiştir.

Çatlaklarda ise, yine makineler ile uygulanan yöntemler ile birlikte, kollojen oluşumunu hızlandırmakta yardımcı olan solüsyonlar kullanılmaktadır. Genel olarak çatlaklarda da başarılı sonuçlar elde edilerek, bayanlara destek olunduğu bilinmektedir.

Meme operasyonları

Doğum sonrasında, meme sarkmaları ve şekil bozukluklarından kaynaklı olarak, genel olarak, toparlama ve dikleştirme operasyonları uygulanmaktadır. En sık olarak karşılaşılan durum, memenin içinin boşalmasından kaynaklı olarak sarkmalardır. Bundan dolayı da beden yapınıza göre göğüsleriniz küçük kalıyorsa, eş zamanlı olarak büyüme operasyonları uygulanabilmektedir.

Karın bölgesi operasyonları nasıl yapılır?

Çatlak ve sarkmalara karşın, göbekli görünümün giderilmesi üzerine, içeriden bir korse gibi onarılma şeklinde gerçekleştirilmektedir. Eğer ki kilolu bir bayan söz konusu ise, liposuction uygulaması da yapılabilmektedir. Bu da yağ alma operasyonu olarak bilinirken, daha güzel bir vücut hattı için tercih edilmektedir.

Karın bölgesinde ve bacaklarda çatlak tedavisinde, ciltte mikro kanallar açılarak, içerisine bazı karışımlar uygulanmaktadır. Mikro iğneler ile birlikte, mikro kanallardan enjekte edilen karışımlar, çatlakların ve kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Bazı estetik uzmanları bu konuda hyalüronik asit tercih etmektedir. Bazıları ise daha farklı içeriklere ve yöntemlere sahip olan uygulamaları kullanıcılarına sunmaktadır.

Genital bölge estetiği

Aslında gerek duyulması gereken bir estetik operasyon değildir. Fakat vajinal genişlemeden kaynaklı olarak, hem bay hem de bayan cinsel haz duygularında azalma yaşamaktadır. Vajinal daraltma operasyonları da bu sebepten dolayı tercih edilmektedir. Elbette ki bir hayatta cinsellik önemli bir yere sahip olurken, çiftler arasında uyum sağlanması gerekmektedir. Bu durumda da vajen operasyonlardan destek alınabilir.

Sarkık dudaklar için;

Bazı bayanlarda doğum sonrasında, vajinal dudaklarında sarkmalar meydana gelmektedir. Çoğu kişi buna aldırmasa da, bazılarında ciddi ölçü de görünüm bozukluğu oluştururken, iç çamaşırlarında da kendini göstermektedir. Bu durumda da küçültme operasyonları ile istediğiniz ölçülere sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!