Hamileler Nasıl Giyinmeli?

Hamileler Nasıl Giyinmeli Resimler (22)

Hamile kadınlar zaman karnın büyümesinden dolayı normal kıyafetlerini giyemez ve bu nedenle yeni kıyafetler almak zorunda kalır. Vücutta meydan gelen değişiklikler kıyafet tercihinde değişim yaşanmasında oldukça büyük bir etkendir. Gebeliğin ilk 3 ayı içerisinde kilo alımı fazla olmaz. Ancak 3. aydan sonra yavaş yavaş kilo alımı başlar ve karnın büyümesi yanında bacaklarda, kollarda ve ayaklarda şişmeler meydana gelir. Bu yüzden her hamile kadın kendisi için yeni kıyafetler seçmeye başlamaktadır. Şimdi hamileler nasıl giyinmeli? bu konuya daha detaylı bir şekilde bakalım.

Hamileler nasıl giyinmeli ve kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Kadınların hamilelik sürecinde özellikle ilk 3 aydan sonraki dönemde tercih etmeleri gereken kıyafetler rahat modeller olmalıdır. Çünkü rahat kıyafetler hem anne adayı hem de bebek açısından birtakım avantajlar sunmakta ve uzmanlar rahat kıyafetler konusunda aşağıdaki gibi önerilerde bulunmaktadır. Bu nedenle hamileler nasıl giyinmeli? sorusu için aşağıdaki cevapları vermek mümkündür.

– Geniş ve rahatlık sağlayan

– Eşofman

– Bol t-shirtler

– Hamilelikler

– Eteklikler

– Geniş elbiseler

– Pamuklu iç çamaşırları

– Yumuşak sütyenler

Hamilelikte ayakkabı topuklarının en fazla 3 cm olması tavsiye edilmektedir. Ayrıca tabanı tamamen düz olan ayakkabı modellerinin de tercih edilmesi yanlış bir uygulama olmaktadır. Hamilelik döneminde yüksek topuklu modellerinin seçilmesinin en önemli nedeni bel çukurluğunun oluşması ve karındaki ağırlığın dengelenmesi için geri eğrilerek yürünmemesi olmaktadır. Bunların yanı sıra denize girmek ve bu esnada mayo ya da bikini türü giysiler giymekte mümkündür.

Hamileler hangi kıyafetler giyilmemelidir?

Hamile kadınların giyinme konusunda göz ardı etmemesi gereken hususlardan biri de giyilmemesi gereken kıyafetlere dikkat edilmesi olmaktadır. Daha rahat bir hamilelik dönemi için anne adaylarının giymemesi gereken giysiler aşağıdaki gibi karşımıza çıkmaktadır.

– Beli sıkan giysiler
– Kemerler
– Naylon iç çamaşırları
– Sentetik iç çamaşırları
– Göğüsleri sıkan ve sert yapıdaki sütyenler
– Yüksek topuklu ayakkabılar
– Karnı ve göbeği sıkan giysiler
– Bacakları sıkan pantolonlar
– Dar çoraplar

Son zamanlarda hamile kıyafetleri, hamileyken şık görünmek isteyen kadınlar nedeniyle çeşitlilik kazanmış ve oldukça ilgi çekici kıyafet modelleri üretilmiştir. Kadınların hamile olduklarında ilk yaptıklarından biri zaman kaybetmeden bu süreçte giyecekleri giysiler için alışverişe çıkmak olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*