Güzelliğinizi korumanın birkaç yolu

Yaşlılık belirtileri sizin de canınızı sıklaya başladıysa, sizler de artık cildinize biraz destek vererek, yaşlığı durdurabilirsiniz. Elbette ki kendinize önem vermeniz ve kendinizi sevmeniz bunların en başında geliyor. Diğer bazı gereklilikler ise şöyledir.

5 adımda zamana meydan okumak sizlerin elinde.

1.Güneşten kesinlikle korunmalısınız

Güneş’ten gelen zararlı ışınlar, cildinize ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı UV ışınlarından korunmanız bir zorunluluk haline gelmiştir. Güneşin zararlı ışınları, düşünülenden daha fazla cildi yıpratmaktadır. Güneşten korunamayan cilt ise, maalesef yıpranma ve diğer etkilerini sunarken, yaşlılık belirtilerini de ortaya çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra deri kanserine bile etkili olduğu söyleniyor. Çok basit bir uygulama ile güneş ışınlarından korunabilirsiniz. Bu durumda da kullanılacak, SPF değerleri yüksek olan kremler sizlere yardımcı olacaktır. Güneşe çıkmadan ortalama olarak 20 dakika önce uygulanan kremler, sizleri güneş ışınlarından yeteri kadar koruyarak, cildinize destek olabilir.

  1. Sigara ve alkole hayır

Cildin yıpranmasına, yaşlanmasına ve cansız görünmesine sebep olan sigara ve alkol kullanımı, maalesef durdurulmalıdır. Zaten yıllardır kullandığınız sigara ve alkolden dolayı pek çok çizgi ve cildinizde cansızlık meydana geldi. Artık yaşlanmayı durdurmak istiyorsanız, sigara ve alkol kullanımına son vermek zorundasınız. İçerisinde yer alan 4000 kimyasal madde ve nikotin, kan damarlarınızı da daraltarak, kırışıklık ve çizgileri meydana getirmektedir. İçerisinde yer alan toksinler, ciltte esnekliği de bozarken, cildin kurumasına neden olur. Nem değeri düşen ciltlerde ise, dökülmeler ve pullanmalar meydana gelirken, kırışıklık ile beraber olduğunda da en az 3-5 yaş daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

  1. Yeterli uyku ve uyku düzeni

Cildin yenilenmesinde ve beslenmesinde büyük bir öneme sahip olan uyku, zamanında ve yeterli olarak sağlanmalıdır. Uyku kalitesi, bedenin beslenmesinde ve onarılmasında oldukça etkilidir. Tercih edilen yastık ve yatak bile bu konuda etkili olacaktır. Hatta ve hatta karanlık ortamda uyumak, bu konuda daha fazla yardımcı olacaktır. En sağlıklı uyku, en karanlık ortamda sağlanabilecektir. Böylelikle uykunuzu daha iyi alırken, kalitesi de oldukça yüksek olacaktır. Daha dinç ve sağlıklı uyanmanıza yardımcı olur.

  1. Dengeli ve doğal beslenme

Yine cilt yapısı için beslenme de büyük bir öneme sahip. Özellikle sebzeler cildinizin ihtiyacı olduğu tüm desteği verirken, meyveler de tüketilmesi gerekmektedir. Sebze suları da cildinize büyük bir destek verebilecektir. Antioksidan özellikleri ile birlikte cildinize tazelik katması ile bilinen sebze, meyveler tercih edilebilir. Sabah kahvaltısının da önemi vurgulanması gerekirken, atlanmaması gereken bir öğün. Ve kesinlikle karbonhidrat değeri yüksek olan gıdalardan kaçınmanız gerekiyor.

  1. Cilt kremleri tercihi

siyah-nokta-temizleme-icin-5-etkili-tarif-4

Her ne kadar krem kullansanız da, kullandığınız kremin içeriği de önemlidir. Bu durumda genel olarak kimyasal bulundurmayan ve doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir. Zeytinyağlı kremler, nem değerini yükseltebilmekte sizlere daha çok yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra kırışıklık ve çizgi azaltıcı kremler de sizlere destek olabilecektir. Elbette ki makyaj yerine bu doğal ürünlerin kullanılması, yaşlılığı erteleyebilecek faktörler arasında yer alıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!