Göz Kaşıntısı Nasıl Geçer ve Ne İyi Gelir

Son zamanlarda çok fazla şikayet ettiğim bir konunun çözümünü aramaya devam ediyorum. Bildiğiniz üzere göz kaşıntısı oldukça zorlayıcı ve sebebini bilmediğiniz zaman can sıkıcı bir durumdur.  Yapmanız gereken ilk şey bir doktora başvurmak olmalıdır. Gözün aşırı yorulmasından dolayı göz kaşıntısı ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda alerji ve diğer sorunlarda bu durumu tetikleyebilir. Tabi ki böyle bir sorunun ortaya çıkarılması ve tedavi edilmesi için ilk başvurmanız gereken adres bir hekim olmalıdır. Herhangi bir sorununuz olursa forum bölümünden bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Göz kapağında veya gözaltlarında oluşan kaşıntı sıkça karşılaştığımız göz problemlerinden biridir. Bunlar alerji, stres ve yorgunluk gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir.

 • Soğuk süt

  Temiz bir pamuğu soğuk süte batırın ve göz çevrenize sürün. 15 dakika gözlerinizi dinlendirin. Bu yöntemi günde 3 kez yaptığınızda gözünüzdeki göz kaşıntısı ve kızarıklığın geçtiğini hissedeceksiniz.

 • Patates

  Patatesin damar büzüştürücü özelliği sayesinde çoğu göz hastalıklarında kullanılan bir yöntemdir. Küçük boy bir patatesi yıkayıp iki tane ince dilim keserek 15 dakika buzlukta bekletin. Bu yöntemi günde 3 kez uygulayarak göz kapaklarınızın üzerine koyun.

 • Yeşil çay 

  Göz kaşıntısı ile yeşil çayın iltihap önleyici özelliği sayesinde gözünüzdeki kaşıntı ve kızarıklıktan kurtulmanız için kolay bir yöntemdir. Kaynayan su içerisine 2 tane hazır yeşil çay poşetini atın. Soğuduktan sonra göz kapaklarınızın üzerine koyun. Günde 3 kere tekrarlarsanız gözünüzde oluşabilecek enfeksiyonların uzaklaşmasına yardımcı olur.

 • Elma sirkesi 

  Elma sirkesi içerdiği antibakteriyel özelliği sayesinde gözdeki enfeksiyonlara karşı savaşır. Bir çay bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı sirke ekleyin ve bununla gözlerini yıkayın. Kızarık ve tahriş olmasından önleyebilirsiniz.

 • Salatalık 

  Salatalık, nemlendirici özelliği sayesinde kullanılan harika bir sebzedir. Dilimlediğiniz salatalıkları 25 dakika buzlukta bekletin. Daha sonra gözlerinizin üzerine koyun. Bunu günde 5 kez uygulayın. Göz kaşıntısı iyi gelecektir.

 • Çemen tohumu

  Bir tutam çemen otu tohumunu geceden su içine ıslayın. Ertesi gün suyunu süzüp blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı bezin içine koyup ağzını bağlayıp göz kapaklarınızın üzerine koyun ve 25 dakika sırtüstü yatın. Günde 2 kez uygulandığında kaşıntının azaldığını göreceksiniz.

 • Aleo vera

  Aleo vera jeli antibakteriyel özelliği sayesinde gözdeki kaşıntının gemsini sağlayacaktır. Aleo vera jelini bir tatlı kaşığı bal ve mürver çiçeği çayını karıştırın. 1 hafta boyunca bu karışımı uygulayın.

 • Tuzlu su

  Gözlerimizdeki mikrobun kırılması için etkili bir doğal yöntem ise tuzlu sudur. 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı tuz ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Bu su ile gece yatmadan gözlerinizi yıkayın. Göz kaşıntısı konusunda söyleyeceklerimiz bu kadar…

Bu yöntemler sadece aşırıya kaçmadan tercih edilmelidir. Herşeyin fazlası zararlı olduğu gibi bu uygulamalarda zararlı olabilir. O sebeple bunlara başvurmadan önce bir hekimden destek almayı denemeli ve bu sayede daha doğru olana ulaşmayı başarabilirsiniz. Yorumlarınızı merak ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!