Göz Çevresi Bakımı Yapmanız İçin 3 Neden

Cilt bakımına hemen hepimiz gereken özeni gösteriyoruz. Peki ya göz çevresi bakımı? Özellikle 20’li yaşlarda pek de önemsenmez göz çevresi bakımı. Oysa zamanında başlayan özen ve bakım ile göz çevresinde meydana gelebilecek sorunlar ve en önemlisi de yaşlanma belirtilerini mümkün olduğunca ilerletmek mümkün. İşte göz çevresi bakımı yapmanız için 5 neden…

1)Göz Altı Torbaları

goz-cevresi-bakimi-nasil-olmali-3

Uzun süre bilgisayar, televizyon ve telefon gibi elektronik cihazlara maruz kalmak, uykusuzluk, düzensiz uyku ve çok uzun süre uyumak, yorgunluk ve stres zaman içinde göz altı torbalarının oluşmasına neden oluyor. Bunu önlemek için ise gözleri dinlendirmek şart. Onun dışında buz kompresi, çay torbası ile yapacağınız bakımlar ile bunu önleyebilirsiniz.

2) Göz Altı Morlukları 

goz-cevresi-bakimi-nasil-olmali-2

Göz altındaki morluklar da yine yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak oluştuğu gibi, göz çevresine gerekli bakım yapılmadığında da bu morluklar meydana gelebilir. Yağsız yapıda ve göz çevresi için özel olarak formüle edilmiş bir bakım kremine ihtiyacınız olacak.

3) Kaz Ayağı 

goz-cevresi-bakimi-nasil-olmali-

Kırışıklıklar genellikle ilk olarak kendini göz çevresinde gösteriyor. Gençliğinize gölge düşüren ve daha yaşlı görünmenize neden olan bu kırışıklıklar ve ince çizgileri önlemek için 20’li yaşların ortasından itibaren göz bakım kremleri kullanmanız gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*