Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir

 Göz Çapaklanmasına Ne İyi Gelir

Sizler için her gün farklı bir konu başlığını araştırıyoruz. Bu yazımızda da göz çapaklanmasına iyi gelenleri araştırdık. Her ne kadar öncelikli olarak bir doktora gitmenizi tavsiye etsek de internette pek çok kullanıcının yaptığı ve oldukça memnun olduğunu belirttiği yöntemleri derledik. Bunları denemeden önce bir uzmandan destek alabilirsiniz. Gözünüzle ilgili bir problem olduğunda forum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Genellikle sabah uyandığımızda fark ederiz ki göz çevremizde yapışkan, sarımtırak bir göz çapağıyla karşılaşırız. Gözdeki çapaklar birçok nedenden dolayı olabilir. Bu durum bizi hem psikolojik hem de sağlık açısından rahatsız eder. Göz çapaklanmasına iyi gelecek bitkisel tedavi yöntemleri nelermiş bir göz atalım.

  • Bal ve su: Bal ve su karışımı gözlerde meydana gelen akıntı veya enfeksiyon için oldukça faydalı bir yöntemdir. İkisini karıştırıp kulak çöpü yardımıyla göz çevrenize nazikçe uygulayın. Göz çapaklanmasına ve temizlemek için evde yapılabilecek kolay ve pratik yöntemlerden biridir.
  • Aleo vera: Aleo veranın adını duymayan yoktur. Bilindiği üzere birçok sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Bilindiği üzere birçok sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Bu durumda mantıklı olarak göz çapaklanması için iyi bir yöntemdir. Bir parça aleo verayı bir pamuğun üzerine sürün. Sonrasında pamuk ile göz çevrenize tampon hareketlerle masaj yapın. Birkaç dakika içerisinde göz çevrenizde rahatlama olacaktır.
  • Çay: Bu yöntemi bilmeyen yoktur. Günlük hayatta içtiğimiz poşet çayları gözü yumuşatmak, şişkinliği azaltmak için kullanılabilir. Genellikle siyah çay tercih edilir. Öncelikle çay poşetlerini sıcak suda kaynatın. Çay poşetlerini soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra 15-20 dakika kadar gözünüzde bekletin.
  • Papatya: Bilirsiniz ki papatya yatıştırıcı özelliği ile bilinir. 1 papatya torbasını 1,5 su bardağı suyla kaynatın. Temiz bir beze batırıp gözünüze 15 dakika kompres uygulayın. Göz çapaklanmasına iyi geldiğini göreceksiniz.
  • Lavanta yağı: 4-5 damla lavanta yağını bir bardak ılık su ile karıştırarak bir karışım elde edilir. Pamuk bir beze batırılmış bu karışımı göz kapaklarınıza uygulayın. Bu yöntem gözler için pürüzsüzleştirici bir etki sağlar.
  • Gül suyu: Gül suyu içerdiği doğallık ile vücutta rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Artı göz çevresindeki koyu halkaları azaltır ve çapaklanmasına etki için göz çevresini nemlendirir. 2 tane pamuk topunu gül suyu ile ıslatıp gözlerinizin üzerine kapatın. Bunu günde 2 kez yapın. Bu yöntemleri uygularken ellerin öncelikle iyice yıkanmış olması gerekir. Göz çevresi hassas olduğu için her türlü mikroplardan sakınmalıyız. Göz çapaklanmasına iyi gelir.

Genellikle sizden gelen yorumlara göre konu başlıklarını seçmeye gayret ediyorum. Farklı bir konu hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sadece yorum bölümünde belirtmeniz yeterli olacaktır. Yorumlarınızın bizim için son derece önemli olduğunu belirtelim. Yazımızı tamamlamadan önce bir hatırlatmada yapmak isteriz:

Öncelikle göz sağlığı son derece önemlidir. Her ne kadar alternatif tıbbın öneminden bahsediyor olsak da gözlerinizle ilgili bir sorun olduğu zaman kulaktan dolma bilgilerle uğraşmak yerine bir hekimin yardımını almanın daha da büyük önemi bulunacaktır. O sebepten tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi göz sağlığında da ilk başvuracağınız kaynağın sağlık kuruluşları olması gerektiğinin altını çizmiş olalım.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın