Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer Öğrenin!

goz-alti-sislikleri-nasil-gecer-ogrenin resim

Gözlerin alt kısımlarında meydana gelen şişliklerin başlıca nedenleri arasında stres ve yorgunluk bulunur. Bazen genetik etkenlerden dolayı göz altı şişliklerinin meydana geldiğini söylemek mümkündür. Bunların yanı sıra göz altı şişliklerinin diğer nedenleri ise yaşlanma, uykusuzluk ve uzun süre bilgisayar ya da TV karşısında zaman geçirme olarak karşımıza çıkar. Peki, göz altı şişlikleri nasıl geçer? ya da ortaya çıkan bu şişlikler karşısında neler yapmak gerekir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

Göz altı şişlikleri nasıl geçer ve şişlikleri yok etmek için neler yapılmalıdır?

goz-alti-sislikleri-nasil-gecer-ogrenin1 resimMeydana gelen göz altı şişliklerini yok etmek ve göz altlarında oluşan olumsuz görüntüleri oluşturmak için evde yapılabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde gözlerde istenmeyen görüntüler meydana getiren şişlikleri kısa sürede çözüme kavuşturmak ve gözleri istenen kıvama getirmek mümkündür. Şimdi göz altı şişliklerini giderme konusunda neler yapılabilir? yakından bakalım.

Göz altı şişlikleri için yeşil çay kullanımı

Öncelikle yeşil çay poşetlerinden birini demleyerek için ve ardından çayın torbasını her iki gözünüzün de alt kısımlarına yerleştirerek ortalama 10 dakika kadar bekleyin. Yeteri kadar bekledikten sonra gözlerinizi hiçbir şekilde ovmadan yıkayın ve göz kremi uygulayarak alt kısımları rahatlatın. Göz altı şişliklerini giderme açısından etkili olan bu işlemi belirli aralıklar ile yaptığınızda gözlerinizin altında bulunan şişlikleri en aza indirgeyebilirsiniz.

Göz altı şişlikleri giderme de patates kullanımı

2 – 3 adet patatesi ister haşlanmış ister çiğ olarak gözlerinizin alt kısımlarına uyguladığınızda şişlikleri giderme adına önemli yollar ket edebilirsiniz.

Haşlanmış patates: Uygulamayı haşlanmış patatesler ile yapmak istiyorsanız, ilk olarak 3 adet patatesi haşlayın ve bu işlemin ardından belirli bir süre soğumasını bekleyin. Ilıma seviyesine gelen patatesleri gazlı bir beze sarın. Sonrasında gözlerin alt kısımlarına tampon şeklinde yerleştirin. 5 dakika bu şekilde bekleyin ve bu sürenin ardından patatesleri alarak tampon uygulanan kısımları yıkayın.

Çiğ patates: Çiğ patatesler ile uygulama yapmak isteyenler öncelikle patatesleri ince dilimlere ayırmalıdır. Daha sonra dilim patatesleri göz altlarına koymalı ve 15 dakika kadar bu şekilde beklemelidir. 15 dakika beklendikten sonra ılık su ile yıkama yapılması yeterli olacaktır.

Göz altı şişliklerine buz kalıbı yöntemi

Doğal çaylar tüketiyorsanız, kullandığınız çayları buz kalıpları içerisine yerleştirerek dolaba atın. Sonrasında her sabah dolaptan aldığınız çaylı buzları gözlerinizin altına kompres olacak şekilde koyun. Ayrıca isterseniz buzları gazlı beze sararak da uygulama yapabilirsiniz.

Göz altı şişlikleri için salatalık

Bu uygulama için öncelikle salatalıklar dilimlenir. Ardından günün herhangi bir anında 3 ya da 4 kez dilimlenen salatalıklar gözlerin alt kısımlarına yerleştirilir ve yaklaşık olarak 4 dakika kadar beklenir. Bekleme süresinin ardından salatalık koyulan bölgelerin yıkanması uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi adına yeterli olacaktır.

Bunun yanında isterseniz rendelenen salatalık içerisinde 1 çay kaşığı kadar süt tozu ilave ederek göz altlarınıza uygulayabilir ve 8 dakika kadar bekledikten salatalıkları alıp ılık su ile yıkama yapabilirsiniz.

Göz altı şişlikleri için bitkisel yöntemler

– 1 tatlı kaşığı kadar hem nane hem de çaydan alın. Bunları 1 bardak kaynamış su içerisine atın ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Sonrasında hazırladığınız karışımı süzerek dip kısımda kalan posayı göz altı şişliklerinize yerleştirin ve ortalama 10 dakika kadar bekleyin. Bu sürenin ardından uygulama yaptığınız posayı alabilir ve göz altlarınızı yıkayabilirsiniz.

– Çay demlediğiniz sırada çayın belirli bir kısmını ayırın ve ılımasının ardından pamuğu bandırarak gözlerinizin altına koyun. 1o dakika kadar bu şekilde beklemenizin ardından yıkama işlemi yapabilirsiniz.

– 2 adet fındık yaprağını yeteri kadar kaynamış olan suyun içerisine atın ve demlenmesini sağlayın. Demlenmenin gerçekleşmesi ardından suyu süzün ve ılıma seviyesine geldiğinde bir pamuğu suya bandırın. Pamukları gözlerinizin altına yerleştirerek yaklaşık 10 dakika bekleyin ve bu sürenin ardından göz altlarınızı yıkayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*