Göğüs Büyütme Yöntemleri ve Egzersizleri

 Göğüs Büyütme Yöntemleri ve Egzersizleri

Her kadının sahip olmak istediği göğüslere ulaşmak sanıldığı kadar zor mudur? Büyük göğüslere sahip olmak için illa operasyon geçirmek mi gerekir? Kolay bir şekilde evde göğüs büyütme yöntemleri uygulanabilir mi? Bu kadınlar arasında çok sorulan bir sorudur. Aslına bakarsanız erkeklerin bu konu üzerinde ki düşünce ve ilgilerinin kadınlardan daha çok olduğunu destekleyen pek çok çalışma yapılmıştır. Bunun dışında evlilikte cinsel hayatın yapı taşlarından biri olarak da görülebilir. Erkeklerin genel olarak en çok zevk ve haz aldıkları yerlerden biri olduğu da tartışmasız bir gerçektir. Bu konu hakkında sorulan pek çok soruyu parça parça cevaplandıracağız.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir

Göğüs büyütme konusunda çok fazla ayrı başlığa değinilmesine rağmen biz bunu oldukça sınırlı bir hale getirebiliriz. Nasıl mı? Göğüs büyütme ameliyatları, evde yapılan küçük egzersizler sayesinde göğüslerinizin daha diri bir şekle ulaşmasını desteklemeniz mümkün olabilir. Sarkma veya boyutlar hakkında bir soru sormanız gerekirse bir hekime danışmanız daha avantajlı olacaktır.

Göğüs Büyütme Ameliyatları

Öncelikle küçük operasyonlar, yani ameliyat ile belli oranda büyüme sağlanabilir. Plastik cerrahi sayesinde oldukça avantajlı boyutlara ve diriliğe ulaşmak mümkün olmuştur. Göğüsteki süt kanallarına zarar verilmediğinden çocuğunuzu emzirmede bir problem yaşamazsınız. Genel olarak operasyon süresi 1-2 saat civarındadır. 4-5 gün istirahat ettikten sonra normal hayatınıza dönebilir, işinize gidebilirsiniz. Yakın zamanda doğum yaptıysanız 10 ay kadar bekledikten sonra ameliyat olmanızda fayda vardır.

3 hafta kadar göğüs bölgenizde hassaslık olabilir, darbelere dikkat etmeniz gerekir. Operasyon geçirdikten 3-4 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Ağır sporlar ve aktivitelere dikkat etmeniz gerekir. Memenize yerleştiren silikonun herhangi bir alerjik reaksiyon belirtisi yoktur. Ameliyat yani bıçak altına yatmadan da belirli oranda, doğal yollarla büyüme de sağlanabilir. Şimdi sizlere doğal yöntemlerle küçük olan göğüs nasıl büyür bilmek için ipuçları ve önerileri paylaşacağım:

Göğüs Büyütme Yöntemleri Bitkisel

Bitkisel olarak göğüs büyütmeden bahsetmek ne yazık ki pek mümkün değil, birkaç bitkinin göğüs büyümesine destek olan içeriklere sahip olduğunun çalışmaları bulunuyor. Bunun dışında internet üzerinde yer alan formüllerin büyük bir çoğunluğunun herhangi bir dayanağına rastlamadığımı belirtmek istiyorum. Yerli ve yabancı pek çok kaynaktan bu konuyu araştıracağım. Göğüs büyütme ile ilgili bir çalışma yapılması durumunda burayı güncellerim. Yine de iki bitki/baharattan bahsedeceğim:

Çemen tohumu

Sadece yerli kaynaklarda değil, yabancı pek çok web sitesinde de çemen otu (tohumu) göğüs büyütmek için kullanılabileceğinin altı çiziliyor. Çemen otu içeriğinde diosgenin bulunması nedeniyle göğüslerin büyümesine etkisi olduğu savunuluyor. Bu konuda farklı tarifler olmasına rağmen çemen otunun tozunun zeytinyağı ile yoğurulup göğüslere masaj yapılarak sürülmesi işlemi en çok başvurulan yöntem olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Kimyon

Son dönemlerde hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda kimyonun meme dokularının büyümesini etkilediğine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu konuda nete bir tariften bahsetmek pek mümkün olmamaktadır. Kimyonu yemeklerinizde kullanabilirsiniz aynı şekilde çay ve diğer tariflerinizde de kullanabilirsiniz.

Bitkisel yolları bir kenara bırakacak olursak göğüs büyütme egzersizleri ile göğüslerinizi diri tutabilirsiniz. Öncelikle sık karşılaştığımız bir yanlıştan bahsetmek isterim ki herhangi bir egzersiz yönteminin göğüslerin hacim olarak büyümesine katkı sağlaması pek mümkün değildir.

Yine de yapacağınız bu egzersizler yardımıyla göğüslerinizi daha dik ve diri bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 Göğüs Büyütme Egzersizleri

En fazla dikey şınav yöntemi tavsiye ediliyor olsa da düzenli olarak spor yapmak, yüzmek ve koşmanın göğüslerin dikleşmesine ve diri bir görünüm kazanmasına etkisi olduğu düşünülmektedir. Bunun dışında voleybol oynamanın ve devamlı hareket etmenin de etkileri olduğu söylenebilir.

 Dikey Şınav Yöntemi İle Göğüs Büyütme Egzersizleri

Ayaklarınızı az açarak bir duvara ellerinizi açarak yaslanın, duvardan destek alın. Burnunuzu duvara değecek kadar dirseklerden bükün. Burnunuz duvara değecek kadar yakın olunca on saniye bekleyin ve tekrar kendinizi geri alın. Yani dik bir şekilde ayakta şınav çekme yöntemidir.

Dirseklerinizden güç alarak her gün sabah ve akşam yarım saat kadar bu egzersizi yapın. Bir hafta içinde ufakta olsa değişimi göreceksiniz. Göğsünüz daha dik ve büyük olacaktır. Kesinlikle yaparken kendinizi zorlamayın. Ağır ağır egzersizinizi sürdürün.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın