Göbek Yağlarını Nasıl Eritirim

Göbek yağlarını eritmenin sadece güzel bir görüntüye kavuşmak için değil aynı zamanda sağlıklı olmak için de oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.  Göbekte oluşan yağlar organları sararak kalp hastalıkları ve diyabetin nedenleri olarak gösterilmektedir. Yaş ilerledikçe göbek yağlarından kurtulmak  zorlaşmaktadır.

Göbek kısmında oluşan yağları gidermek için yapılan egzersizler  yağ yakımından daha çok kasları çalıştırıyor. Egzersiz yaparken dikkatli olmamız gerekiyor.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

            1- Şeker kullanmayın: Vücudun meyve ve sebzelerin sağladığı şekerden başka şekere ihtiyacı yoktur. Tatlı, pasta, kahve gibi ürünlerin içerisinde bulunan şeker yağlanmaya neden olmaktadır.

            2-Ambalajlı içecekler içmeyin:  Marketlerde bulunan ve dışında %100 doğal yazan içecekler maalesef doğal değildir içerisinde sonradan eklenmiş şeker bulunur.  Gazlı içeceklerden uzak durun. Spor yaparken içtiğiniz enerji içeceklerinin içerisinde de şeker bulunmaktadır. Eğer göbek yağlarından kurtulmak istiyorsanız içinde şeker bulunan yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız iyi olacaktır.

            3-Daha çok Protein tüketin:  Protein kilo vermek için en önemli besin ögesidir.  Gün içerisinde tokluk hissi vererek daha az kalori almanızı sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak  gün içinde 80-100 kalori yağ yakılmasını sağlar.

            4-Karbonhidratı azaltın:  Gün içinde tükettiğiniz karbonhidratı kontrol altına alın.  Karbonhidratı azaltırsanız iştahınız da azalır ve daha az  yemek yersiniz.  Diyet yaparken yağ yerine karbonhidratı azaltmanız daha etkili olacaktır.

            5- Daha çok hareket edin:  Sadece karın bölgesi için egzersiz yapmak yerine bütün kaslarınızı çalıştıracak egzersizler yapın. Düzenli yapılan egzersiz daha kolay kilo vermenize  yardımcı olacaktır. Rahatsızlığınız varsa bünyeniz egzersiz kaldırmayabilir.

            6-Ne yediğinizi not alın: Gün içinde birçok şey yiyoruz ve yediklerimizi unutup tekrar yiyebiliyoruz. Bu yüzden yediğiniz şeyleri not almak en iyi çözümlerden bir tanesidir.

            7-Salatalarınızda sirke kullanın:  Günde 1-2 kaşık sirke tüketmek vücuttaki yağ oranını düşürmektedir.

            8-Uykunuzu düzenleyin: Günde 6-8 saatten fazla uyumanın  bel  bölgesinde yağlanma yaptığı bilinmektedir. Kilo vermek için yapılanlar ile göbek yağlarını eritmek için yapılanlar hemen hemen aynı şeylerdir. Günde düzenli olarak egzersiz yaparak ve sağlıklı beslenerek bunların önüne geçebilirsiniz.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Yenilmesi Gereken Gıdalar

            Greyfurt:  İçerisinde bulunan c vitamini bağışıklığı güçlendirir ve hızlı kilo vermenize yardımcı olur. C vitamini olan diğer besinler portakal, kivi, yeşil yapraklı bitkiler ve limon olarak sıralanabilir.

            Az yağlı süt ürünleri:  Az yağlı süt ürünlerini diyetinize ekleyebilirsiniz. Bu ürünler vücuttaki yağı parçalayarak kilo vermenizi hızlandırır.

            Kırmızı biber: Kırmızı biber içerisinde bulundurduğu kimyasal bileşik sayesinde kilo vermeyi arttırır ve enerji düzeyini yükseltmeye yardımcı olur.

Daha detaylı bilgi için kadın forumu bölümüne göz atabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*