Göbek Eriten Kürler Nelerdir?

Karın bölgesinde bulunan yağlardan kurtulmanın bir başka yolu da göbek eriten kürler olarak karşımıza çıkar. Bu kürlerden her birini evde rahatlıkla yapabilir ve tamamen doğal olan yöntemlerle karın yağlarınızı eritebilirsiniz. Şimdi karın bölgesinde yer alan yağlar için uygulanabilecek kürler nasıl hazırlanır? daha yakından göz atalım.

Göbek eriten kürler nasıl hazırlanır?

Hazırlayacağınız bu kürler ile göbeğinizde bulunan yağları tamamen eritmeniz her zaman için mümkün olmayabilir. Ancak egzersiz hareketleri ile destek vererek yağları eritmeniz mümkündür. Bu nedenle göbek eriten kürler yanında egzersiz hareketleri yapmanızı da tavsiye ediyoruz.

Göbek eriten karpuz kürü

Gerekli malzemeler;

– 2 su bardağı karpuz suyu

– ¼ su bardağı kadar limon ya da greyfurt suyu

– 2 bardak buz

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde karıştırıldıktan sonra içerisine buz ilave edilerek içilir. Oldukça düşük kalorili bir kür olan göbek eriten karpuz kürü, göbekteki yağları eritmesinin yanında kalp rahatsızlığı riskini en aza indirger. Ayrıca vücutta amino asit değerinin yükselmesini sağlayarak kasların daha güçlü bir hale gelmesine yardımcı olur.

Göbek yağlarını eriten kızılcık kürü

Gerekli malzemeler;

– 1 bardak limon ya da elma suyu

– 1 bardak taze sıkılmış şekilde kızılcık suyu

– 7 bardak su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Tüm malzemeler uygun boyutlarda bir sürahi içerisinde karıştırılır ve bunun ardından 15 dakika kadar beklemeye alınır. Yeteri kadar beklendikten sonra istenen oranda içilebilir. Metabolizmayı hızlandırıcı etkileri bulunan kızılcık kürü, vücuda alınan her besinin enerjiye dönüştürülmesinde etkilidir. Bunun yanında vücutta bulunan alkolü temizler ve bu sayede göbek yağlarının erimesini sağlar.

gobek-eriten-kurler-nelerdir3 resimGöbek eritici limon kürü

Gerekli malzemeler;

– 1 çubuk tarçın

– 2 yemek kaşığı limon

– 1 tutam acı biber

– 1 tutam tuz

– 1 bardak kadar su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

İlk olarak malzemeler blenderdan geçilir ve 10 dakika dinlenmeye alınır. Dinlenme süresinin ardından her sabah aç karnına olacak şekilde tüketilmesi yeterlidir. Limon kürü, vücudun toksinlerden arındırılmasında ve göbekte buluna yağların eritilmesinde etkilidir.

Göbek eriten yeşil çay kürü

Gerekli malzemeler;

– ½ çay kaşığı bal

– 1,5 tatlı kaşığı kadar yeşil çay

– ½ tatlı kaşığı limon suyu

– 1 bardak sıcak su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Bir gece önceden sıcak su içerisine eklenen limon suyu ve yeşil çay, sabaha kadar beklemeye alınır. Sabah olduğunda ise karışım içerisine bal ilave edilir ve aç karnına tüketilmek üzere hazır hale gelir. Günde ortalama 3 defa içilmesi tavsiye edilen kür, bir kez dahi içilse oldukça önemli faydalar sağlar. Metabolizmayı hızlandırdığı gibi göbekteki yağların erimesine olanak tanır.

Göbek eritici bitter çikolata kürü

Gerekli malzemeler;

– 1 avuç buz

– 1 bardak soya sütü

– 2 tatlı kaşığı kadar bitter çikolata

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Buz hariç diğer malzemeler blenderdan geçirilir ve ardından buzlar karışıma ilave edilir. Bu şekilde hazırlanan karışım her an içilmeye hazırdır. Antioksidan içeren bitter çikolata karın bölgesinde yağ depolanmasını önleyici etkiler sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!