Gelinlik Korsesi

Gelinlik Korsesi Modelleri ve Fiyatlari Resim
Gelinlik Korsesi Modelleri ve Fiyatları

Bayanların en çok hazırlandığı ve bir o kadar da önemsediği günlerden biridir belki de düğün günü. Her kadın kendince bugüne birtakım hazırlıklar yapar. Çünkü evlilik hazırlıkları başlı başına uzun bir süreç gerektirir. Özellikle gelinlik modeli seçimi ve gelinliğe uygun aksesuarlar üzerinde fazlaca durulur. Bu aksesuarlardan biri de gelinlik korsesi olarak karşımıza çıkar. Pek çok farklı seçenekte gelinlik korsesi vardır. Ancak önemli olan doğru korseyi seçmek ve gelinlik içerisinde göze batmamasını sağlamaktır. Bunun yanında gelinlik korsesi seçilirken bazı püf noktalar gözden kaçırılmamalıdır.

Gelinlik Korsesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evleneceğiniz gün için yıllardır hayal ettiğiniz gelinliği sonunda buldunuz ya da diktirdiniz. Şimdi ise sıra gelinlik içerisine giyilecek iç çamaşırı, çorap ve korseye geldi. Biz öncelikle gelinlik korsesi nasıl seçilmeli? bu konu üzerine yoğunlaşalım. Şimdi adım adım gidelim.

1- Her şeyden önce şunu unutmamalısınız ki, gelinlik korsesi seçerken vücudunuzu daha ince ve şekilli gösterecek korselere yönelmelisiniz. Bunun için son zamanlarda sıkça üretilen ve geniş bir ürün yelpazesine sahip olan modern korseleri incelemenizi tavsiye ederim. Likralı ve spandeks kumaş kullanılarak üretilen modern gelinlik korseleri vücudunuzu şekillendirme konusunda size yardımcı olacaktır.

2- Bazı kadınlar göğüslerinin gelinlik içerisinde daha şekilli gözükmesini ister. Bunun için de hacimli gelinlik korseleri tercih eder. Eğer siz de dolgun ve hacimli göğüsler istiyorsanız, korse şeklini almış büstiyerler kullanabilirsiniz. Korse şeklinde olan büstiyerlerin özelliği beli sıkması ve bu şekilde göğüsleri kaldırmasıdır. Ortaya çıkan sonuç ise kıvrımlı ve bir o kadar da çekici bir vücut şeklidir. Ayrıca düğün gecesi bel bölgesine kadar uzanan büstiyerleri kullanabilir ve bu büstiyere bir çorap ve jartiyer ekleyerek en özel anınıza hazır halde bulunabilirsiniz.

gelinlik-korsesi-resim

3- Korse seçiminde tercih edilen gelinlik modeli de çok önemlidir. Örneğin balık etek bir gelinlik modeli seçtiyseniz ve kalça hatlarınız net bir şekilde ortaya çıkıyorsa, korsenin kalçalarınızı da sarması gerekir. Korseler sayesinde geniş kalçalarınızı daha biçimli bir şekle sokabilir ve aynı zamanda gelinlik içerisinde rahat edebilirsiniz.

4- Straplez gelinlik modeli tercih edenlerin beli saran korseler tercih etmelerinde fayda vardır. Ayrıca korsenin askısız bir model olması gerekir. Tercih edilen korsenin sadece beli sararak sıkması ve bu şekilde göğüsleri dikleştirmesi sağlanır. Ancak straplez gelinlik giyilmeyecekse askılı korseler seçilebilir. Hatta beli sıkmadan direk göğüsleri kaldıran askılı korseler bu konuda işinizi görecektir.

5- Korse seçiminde bir başka husus ise düğün gecesinin en özel anına hazırlanmaktır. Yani gelinlik altına korse giydiğinizde bu korsenin aynı zamanda o özel ana yardımcı olmasını istiyorsanız, rengini ve tasarımını tam olarak belirledikten sonra korse seçiminizi yapmalısınız. Seksi bir vücuda sahip olmak için tercih ettiğiniz korseye yine sizin tercih ettiğiniz renkte bir jartiyer ve çorap giyerek bunu mümkün kılabilirsiniz.

Gelinlik Korsesi Fiyatları Hangi Oranlarda?

Gelinlik için korse seçiminde dikkat edilecekleri öğrendikten sonra şimdi de fiyatlara bir göz atalım. Gelinlik korsesi fiyatları şu an 70 TL’den başlıyor, 250 TL civarlarına kadar uzanıyor. Fiyat farklılıkları tabii ki korsenin üretildiği kumaş ve detaylı özelliklerine göre değişiyor. Ayrıca marka gelinlik korselerinde fiyatların üst seviyelerde olduğunu söylemek istiyorum.

Korse seçiminde nelere dikkat etmemiz gerekeni gördük. Peki, gelinlik için çamaşırı nasıl olmalı? bu konuda bilgisi olmayanlar için bu duruma da biraz değinelim.

Gelinlik İçin İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik altına korse tercihinde dikkat edilmesi gereken püf noktalar olduğu gibi iç çamaşırı seçiminde de aynı durum söz konusudur. Hayalinizdeki gelinliğin üzerinizde şık durması için iç çamaşırı seçimine dikkat etmeniz gerekir. Bunun aksi durumlarda gelinlik üzerinize tam olarak oturmayabilir ya da görünüş açısından hoş olmayan detaylar ön plana çıkabilir.

İç çamaşırı seçerken iki farklı kategoriyi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. İlk kategori rahatlık, ikinci kategori ise seksiliktir. Yani bu durumda ortaya çıkan düğün günü rahat olmak, düğün gecesi ise seksi olmaktır. Şimdi ilk iç çamaşırı sütyen ile dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

Gelinlik Altına Doğru Sütyen Seçimi

gelinlik-sutyeni-secimi-resim

[wp_ad_camp_1]

1- Gelinlikle giymeyi düşündüğünüz sütyeni seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken sütyen içerisinde rahat etmenizdir. Çünkü düğün gecesi yaşanan telaş ve yoğunluk içerisinde seksi olmaktan ziyade konforlu olmayı hedeflemelisiniz. Eğer düğün günü rahat bir sütyen seçmezseniz içinde rahat edemeyebilirsiniz. Örneğin sütyen telinin gelinliğin verdiği baskı ile sürekli göğsünüze batması yaşayabileceğiniz sorunlardan biridir.

2- Gelinliğinizin modeli ve üretim aşamasında kullanılan kumaşı da sütyen seçiminizde etkili olabilir. Kalın kumaşlı bir gelinlik tercih etmişseniz, sütyen seçiminiz biraz daha kolay hale gelir. Ancak bunun tam tersi ince kumaşlı ve hafif bir gelinlik giyecekseniz, seçtiğiniz sütyenin bantları ve dikişleri olmamalıdır. Yani en sadece sütyeni seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

3- Gelinlikle uyumlu bir sütyen için dikkat edilmesi gereken başka bir püf nokta da sütyenin yaka modelidir. Sütyen yakası ile gelinlik yakası birbirine uymalı ve düğün günü esnasında farklı yakalardan dolayı sütyen sırıtmamalıdır.

4- Birçok farklı tarzda gelinlik modeli olduğu için sütyen seçimini gelinliğe göre yapmak gerekir. Straplez bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız, seçtiğiniz sütyende askı olması önerilmez. Bunun yerine bant şeklinde sütyenlerin tercih edilmesi gerekir. Askısız sütyen modelleri destek açısından pek verimli değildir. Bantlı sütyenler ise göğüsleri bastırarak düz bir şekle sokar.

5- Gelinlik modelinizin sırtı da açık olabilir. Bu tasarımda bir gelinlik için bel kısmında kancalı olan sütyenler seçilmelidir. Açık bir sırtta sütyen kopçalarının gözükmesini istemezsiniz herhalde.

6- Göğüsleri yeteri kadar büyük olmayan kadınlar da sütyen seçiminde dikkatli olmalıdır. Eğer göğüsleriniz küçükse silikon destekli sütyenler kullanabilirsiniz. Silikon destekli sütyenler, genelde göğüslere çok benzer. Bu nedenle gelinlik içerisinde belli olmayacak ve sizi de rahatsız etmeyecektir.

7- Gelinlikten önce sütyen alanlar olabilir. Bu tür durumlarda sütyen seçiminin dönüştürülebilen model olması gerekir. Yani öyle bir sütyen almalısınız ki, bu sütyen straplez, askılı, askısız ve T şekline dönüşebilmelidir.

8- Göğüslerinizin gelinlik içerisinde daha dolgun gözükmesini istiyorsanız, yapay bir görünüme girmeden bunu sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sütyenin iç kısımlarına jel yastıklar ve pamuk yerleştirmektir.

9- Gelinlik için sütyen seçiminde genel olarak konforu ön planda tuttuk. Ancak bazı sütyenler hem rahat hem de seksi olmanıza olanak sağlar. Bunun için dantel ve saten sütyenlerden faydalanabilirsiniz. Hatta teni ön plana çıkaran dantel sütyenler daha çekici olmanıza katkı sağlar.

10- Renk seçiminde ise bilinenin aksine kendinizi sınırlamayın. Genelde beyaz ve krem rengi sütyenler tercih edilir. Ancak gelinlik kumaşına göre renk seçimi yapılabilir. Önemli olan sütyenin dışarıdan belli olmaması ve göze batmamasıdır.

Gelinlik Altına Doğru Külot Seçimi

gelinlik-kulotu-secimi-resim

1- Gelinlik altına seçilen külotun size konfor sağlaması önemlidir. Düğün günü boyunca kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir külot seçmeniz önemlidir. Gelinlik içerisine seçtiğiniz külotla rahat edemediğiniz anda düzeltme şansınız olmayacağını unutmayın. Bu nedenle kendinizi rahat hissetmek için standardın biraz dışına çıkmalı ve konfor sağlayan bir külot seçmelisiniz.

2- Üzerinizde gelinlik varken pürüzsüz bir görünüm ortaya koymalısınız. Bu yüzden dikişsiz modeller seçmenizde fayda vardır. Bunun yanında dantelli külot seçmeden önce bir kez daha düşünmelisiniz. Çünkü dantelli külotlarda kabartılı detaylar olabilir. Kabartılar dışarıdan belli olduğunda ise istenmedik görüntüler ortaya çıkar. İlla ki dantelli bir model seçilecekse düz dantelli tasarımların tercih edilmesi gerekir.

3- Külot seçiminde düğün gecesi de unutulmaması gereken bir detaydır. Seksi bir görüntü elde etmek için teni gösteren ve danteli şeffaf kumaşlar tercih edilebilir. Tabi külotun sütyenle uyumlu olması da göz ardı edilmemelidir. Bu uyum seksiliğin daha fazla ön plana çıkmasına destek olur.

4- Külot yerine tanga seçilmesi de bir başka seçenek olarak karşımıza çıkar. Bayanların tangayı rahatsız bulması biraz geri çekilmenize neden olabilir. Ancak tanga seksiliği tam olarak ortaya çıkaran bir iç giyimdir. Pamuklu, dikişleri olmayan ve mikrofiber özellikli tangalar gelinlik altına külot seçimi için alternatif olarak düşünülebilir.

Gelinlik Altına Çorap Seçimi

gelinlik-corabi-secimi-resim

1- Gelinlik altında bacaklarınızın güzel bir görünüm sergilemesi için şeffaf bir çorap seçebilirsiniz. Seksilik açısından isteneni vermese de düzgün ve pürüzsüz bacaklar için şeffaf çorap oldukça idealdir.

2- Biraz kilolu olabilirsiniz, işte bu anda tercih etmeniz gereken çorap çeşidi sıkılaştırma özellikli çoraplardan biridir. Sıkılaştırma özelliği olan çoraplar farklı bölgeleri sıkılaştırmalarına göre çeşitlilik sunar. İsterseniz baldır kısımlarınızı isterseniz de basenlerinizi sıkılaştıran çoraplardan birini tercih edebilirsiniz.

3- Düğün günü sırasında çorap kaçmalarına karşı da önlem almalısınız. Bunun içinse külotlu çorap seçimi yeterli olacaktır. Külotlu çoraplar naylon çoraplara nazaran daha kalın bir yapıya sahiptir. Düğünde müzik eşliğinde döktürdüğünüz sırada daha rahat hissetmenize fayda sağlayacaktır.

4- Seksiliğin çoraplara düşen payını da unutmayalım. Düğün gecesi seksi olmak istiyorsanız, jartiyer kemeri ve çorap kullanabilirsiniz.

Gelinlik İçin İç Çamaşırı Seçiminde Bazı İpuçları

1- Düğün hazırlığı yaparken ve bu hazırlık gelinliğin altında giyilecek iç çamaşırı ve korseye geldiğinde kendi listenizi en başından oluşturmayı unutmayın. İç çamaşırı listenizi önceden hazırlamak düğün zamanı gelinceye kadar yaşadığınız yoğunluk içerisinde size yardımcı olacaktır. Elinizde hazır bir liste bulunursa bir de iç çamaşırını düşünmek zorunda kalmazsınız.

2- Düğün öncesi pek çok kez gelinlik provası yapacaksınız. Provalar sırasında düğün günü giyeceğiniz iç çamaşırlarını da giymeyi ihmal etmeyin. Bunu yapmanız aynı zamanda düğün iç çamaşırınızın gelinlik altında nasıl görüneceğinin de bir provası olacaktır.

Gelinlik Korsesi Modelleri Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*