Gelinlik Ayakkabı Modelleri ve Seçerken Dikkat Edilecekler

Gelinlik Ayakkabi Modelleri ve Secerken Dikkat Edilecekler Resim
Gelinlik Ayakkabı Modelleri ve Seçerken Dikkat Edilecekler

Gelinliğin altında pek gözükmeyeceği düşünülse de aslında gelin ayakkabısı gelinliğin tamamlayıcı parçalarından biri olması nedeniyle oldukça önemli bir aksesuardır. Sıradan bir şey alsam da olur saten upuzun gelinliğimin altında ne kadar gözükecek ki diyebilirsiniz, ancak ayakkabılarınızın ne zaman nerede gözükeceği hiç belli olmaz. O yüzden gelinlik ayakkabı modelleri sizi daha şık göstermek gelinliğinizle uyum içerisinde olmak zorundadır. Bu aksesuarda gelinlikle uyumlu olması açısından çok önemlidir.

Topuklu Gelinlik Ayakkabısı Modelleri Korkutuyor!

Son dönemlerde evlenen bayanlar ne kadar çok severse sevsin yüksek topuklu gelin ayakkabısı modelleri üzerinde biraz düşünüyor. Çünkü tempolu bir düğün günü içerisinde topuklu ayakkabılar ile rahat hareket edilemeyeceği düşüncesi pek çok bayan da hakim. Ancak zarif bir model bulunca her şeyi göze alıp kaçırmayanlar da yok değil. Böyle durumlarda bazı püf noktalar gözden kaçırılmadığı sürece düğün günü sorun yaşamaktan kurtulmak mümkün. Ancak öncelikle her bayanın kendisini tam olarak tanıması gerekiyor. Şimdi bu püf noktalara bakalım.

Gelin Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok gelin adayının gelin ayakkabısı seçerken nelere dikkat edilmeli? sorusunu duyar gibiyiz. Çoğu zaman basit bir seçim gibi görünen ayakkabı seçimi bazen hiç de öyle kolay bir şey olmadığını gösterir bizlere. Yapılan yanlış  seçimler düğün günü ortaya çıkar ve artık yapacak pek de fazla bir şey yoktur. Bu nedenle gelinlik ayakkabıları seçerken biraz daha ince eleyip sık dokumak gerekir. Şimdi dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde açıklayalım.

1. Öncelikle günlük hayatınızda çok fazla ya da hiç topuklu ayakkabı giymiyorsanız, gelin ayakkabınızı buna göre seçmelisiniz. Yarım topuk gelin ayakkabısı modelleri size bu konuda yardımcı olabilir. Ya da uzun topuklu giyebileceğinizi düşünüyorsanız, öncelikle denemenizde ve be kadar dayanabileceğizi görmenizde fayda var.

gelin-ayakkabi-modelleri-alcak-topuk-resim
gelin ayakkabı modelleri alçak topuk

2. Bir başka püf nokta ise ayakkabının kumaşına karar vermektir. Gelinlik modelleri genelde krep, ipek ya da saten kumaştan üretildiği için uyum yakalamak istiyorsanız ayakkabılarınızı da belirttiğimiz kumaş türlerinden tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

3. Ayakkabı rengi de aynı şekilde uyumun bir parçasıdır. Bayanlar genelde gelinlikle aynı renk modelleri tercih eder. Uyumu yakalamanın en kolay yollarından biri budur. Ancak farklı renkte gelinlik ayakkabıları da seçilebilir. Bunun için genellikle aksesuarlar üzerinden uyum yakalamaya çalışılır. Aksesuarlar baz alınarak gelinlik renginin dışında alternatif renkleri tercih etmek mümkündür. Diğer renkleri seçerken dikkat edilmesi gereken kaş yaparken göz çıkarmamaktır.

gelinlik-ayakkabisi-renkleri-resim

4. Gelinlik ayakkabısı seçiminde dikkat edeceğiniz başka bir nokta ise mevsime uygun bir model seçmektir. Kış düğünü için yazlık bir model seçmek hem absürt duracak hem de muhtemelen gelinliğinizle uyumlu olmayacaktır.

yazlik-gelin-ayakkabisi-resim

5. Eğer uyumu çok önem veren bir bayansanız, gelinlik ayakkabınızın damat ayakkabısıyla uyumlu olmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda damatla birlikte karar vererek hem damat hem de gelinlik ayakkabısı almak daha akılcı bir hamle olacaktır.

[wp_ad_camp_1]

Gelinlik Ayakkabı Modelleri 2016 Resimleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*