Geceleri Baş Dönmesi Neden Olur

Bazı rahatsızlıkların çözümünü internette araştırmak problemin daha da büyümesine neden olabilir. Baş dönmesi, özellikle gece vakitlerinde ortaya çıktığı zaman başka sorunları beraberinde getirebileceği için bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Bu yazımızdan genel bilgilere yer verilecektir…

Baş Dönmesi Nedir Neden Geceleri Ortaya Çıkar

Aslına bakarsanız herkeste baş dönmesi geceleri ortaya çıkmaz. Sadece belli kişilerde ortaya çıktığı saatler o rahatsızlık hakkında net bir bilgi verebilir. Baş dönmesi bütünüyle şu rahatsızlığı işaret eder yada bunu gösterir gibi bir şey söylemek mümkün olmayabilir.

Hangi Durumlarda Baş Dönmesi Olur

Bazı kişilerde geceleri baş dönmesinin görülmesi mümkündür. Baş dönmesinin bazı nedenler, bulunmaktadır. Bunun başında, stres ve yorgunluk gelmektedir. Gün içinde aşırı şekilde yorulan ve stres yaşayan kişilerin gece saatlerinde uykunun da gelmesiyle baş dönmesi yaşaması görülmektedir. Öte yandan, önemli bir denge bozukluğu olan vertigo da bu şekilde baş dönmesine sebebiyet vermektedir. Vertigo, kulakta bulunan denge özelliklerinden zarar görmesi anlamına gelmektedir.

Vertigo mu Yoksa

Vertigo rahatsızlığının yaşanması durumunda, kişilerin ani hareketlerinde hemen baş dönmeleri yaşadıkları görülmektedir. Bu nedenle, mutlaka kulak burun boğaz uzmanına danışmak ve gerekli tedaviyi olmak gerekmektedir. Öte yandan, bazı vitamin eksiklikleri de bu duruma neden olmaktadır. Mutlaka sürecin takip edilmesi lazımdır.

Baş dönmesi kişiler tarafından kesinlikle önemli olarak algılanması gereken bir husus olduğu için doğrudan doktora gitmenin ne kadar hayati olduğu da unutulmamalıdır. Bir de baş dönme periyodunun değerlendirilmesi gerekir. Çünkü baş dönmesi hangi zaman aralığında ve ne kadar sıklıkla gerçekleşiyorsa o kadar sıkıntıyı da beraberinde getirebilir. Bu gibi sorunların önceden tahmin edilebilmesi için doktorunuza müracaat edebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doktora gitmeden önce baş dönmesinin hangi aralıklarda olduğunu ve ne kadar süre ile devam ettiğini yazarsanız daha net bilgi vermeniz mümkün olacaktır. Bunun dışında kadın forumu bölümüne sizleri de bekliyoruz. Bilgi paylaştıkça çoğalır…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*