Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Elbise tercihi son derece önemli ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Bu sebeple sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz elbiseyi nasıl seçebilirsiniz? Hangi renklere ağırlık vermeli ve nasıl bir adım atmalısınız. Bu ve bunun gibi tüm soruların cevaplarını sizler için yanıtlamaya çalışıyoruz.

Tarzınıza Uygun Kıyafetler Tercih Edin

Bu konu son derece önemlidir. Özel gece elbiseleri seçilirken genellikle ağır tercihler yapıldığı için sorun yaşanır. Halbuki bu tercihler yerine daha hafif ve tarzınıza uygun bir elbise illa ki bulabilirsiniz. Bu konuda da dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığı satıcının baskısıdır!

Uyarı: Satış personeli size ısrar ederek sadece birkaç farklı tarz da yoğunluk yapıyorsa muhtemelen istediğiniz tarz da kıyafetleri orada bulamazsınız. O sebeple hoşunuza gitmeyen bir tarz (elbise) üzerine yoğunlaşarak ya kendinizi rezil edeceksiniz yada en iyi ihtimalle zaman kaybedeceksiniz.

Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renk uyumu önemlidir. Çok sevdiğiniz bir modelin taşıyabileceğiniz bir renkte olduğuna emin olun. Mevsim geçişleri sırasında pek çok farklı renk tercih edilebilir. Yine de çok pastel renkler doğrudan sizi işaret edecektir.

Uzunluk ve kumaş kalitesini ilk baktığınız anda fark edersiniz! Hatta kendi üzerinizde olmasına gerek bile yoktur. Başka birine yakıştıramadığınız bir kumaş kalitesinde zorlarsanız dikkat çeker ve komik duruma düşersiniz.

İnternete Göz Atmayı Unutmayın

İnternette uygun renk tercihleri ve modeller konusunda pek çok farklı görsele bakmak mümkün olacaktır. Sadece görsel olarak değil aynı zamanda bu ürünlerin satışını yapan birbirinden farklı butiklerin olduğu da unutulmamalıdır. Bu butiklere göz atarak uygun gece elbisesi konusunda bir tarz ve çizgi yakalamanız mümkün olacaktır.

Tabi ki bir elbise şeklinde ısrar etmekte her zaman için internette ki olan ürüne kavuşacağınız anlamına gelmeyecektir. O sebepten bulamıyorsanız çok fazla ısrar etmemenizi de özellikle tavsiye ediyoruz.

Uyum İkinci Sıradadır!

Elbise, kıyafet, makyaj ve saç son derece önemlidir. Bunların hepsinin uyumlu olması gerekmektedir. Oldukça spor bir elbisenin üzerine ağır bir makyaj tercih ederseniz bu durumda sırıtacaktır. Halbuki biraz daha rahat edebileceğiniz bir tarzı denerseniz son derece rahat bir şekilde o gecenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz.

Bu konuda genellikle bloglardan destek alınmaktadır. Oysa ki bloglar tam olarak net bilgi yansıtmayabilir. Hazır konusu açılmışken altını çizelim: Pek çok blog pek çok satış sitesinin sponsorluğunda hazırlanmaktadır.

Önemseyin Ama Merkeze Koymayın

Bir davet aldığınız zaman hayatınızın merkezinde olmasın. Günler geceler boyunca hazırlık yaparak herşeyin çok iyi ve yerinde olmasına çaba sarf ederseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu konuya özellikle dikkat etmeniz gerektiğinin de altını çizelim.

Merak ettiğiniz tüm konu başlıkları ile ilgili yorum yazmaktan çekinmeyin. Şimdilik bunlara yer vermeye çalıştık kısa bir süre içerisinde farklı konu başlıkları ile ilgili yazılarımızda yayınlanacaktır. Sağlıkla kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*