Forum

Twitter ve Youtube ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Twitter ve Youtube Sosyal Ağlarına Erişim Yasaklandı!  

  RSS
Kubra
(@kubra)
Güvenilir Üye

Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından alınan kara ile Twitter ve Youtube gibi sosyal ağlara erişim yasağı getirildi. Erişim yasağını uygulayan sağlayıcılar ise;

- TTnet
- Turkcell
- Superonline
- Avea

Twitter ve Youtube Hangi Gerekçeyle Erişime Kapatıldı?

Twitter ve Youtube sosyal ağlarına erişim yasağı geçen hafta hain teröristlerce odasında rehin alınan ve ardından şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın olay anındaki görsel materyallerinin bu ağlarda yer alması nedeniyle getirildi. İlgili mahkeme kararına göre erişim yasağı getirilen Twitter ve Youtube'a belirli bir süredir erişim sağlanamıyor. Erişim yasağını uygulamayan sağlayıcılar arasında sadece Vodafone var.

Diğer yandan aynı yasak Facebook'a da getirildi, ancak belirtilen görsellerin sosyal ağdan silinmesi sonucunda Facebook'a uygulanan erişim yasağı kaldırıldı. Şu an tüm erişim sağlayıcılardan Facebook sosyal ağına giriş yapmak mümkün.

Yasağın ne zaman kaldırılacağı ise henüz bilinmiyor.

Alıntı
Gönderildi : Nis 6, 2015 18:51
Serap Ballı
(@admin)
Üye Admin

İyi ki Yurtdışında yaşıyorum 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : Nis 6, 2015 23:00
Nazan Karakaya
(@nazan)
Üye Admin

Şu an Twitter başta olmak üzere Youtube ve Facebook gibi sosyal ağlar erişime açıldı. Zaten Twitter yöneticileri erişim yasağı bilgisini aldıklarını ve en kısa sürede Türkiye'deki kullanıcıları için erişim yasağını kaldırmak için çalıştıklarını belirten bir mesaj yayınlamıştı.

Şu an tüm sosyal ağlara erişim sağlanabilir. Yasaklı görüntüler silindi ve erişim yasağı kaldırıldı.

CevapAlıntı
Gönderildi : Nis 7, 2015 01:25
zumre
(@zumre)
Aktif Üye

malesef biz bu ulkede yasiyoruz ve arada sirada boyle seyler cok oluyor. hatta bi kere youtube oldukca uzun bi sure kapanmisti ve uzun bir sure acilmamisti. insanlarin ozel hayata saygilari olmadikca erisim yasagi durumlari ile daha cok karsi karsiya kalicaz gibi gozukuyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : Nis 7, 2015 14:24
noname
(@noname)
Yeni Üye

bu erişim yasakları sıkıntı oluyor ya. ama şu an temizleme yapılmış açık sosyal ağlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : Nis 7, 2015 19:20
Buse
 Buse
(@buse)
Üye Moderator

bıktık artık bu sosyal ağların kapanmasından. sürekli ya youtube ya twitter biri yasaklanıyor. neyseki bu kısa sürdü. yoksa kimbilir kaç ay kapalı kalacaktı bu sosyal ağlar. ucuz kuertulduk sanırım.

CevapAlıntı
Gönderildi : Nis 11, 2015 01:13

Cevap yaz


 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş: