Forum

Düzenli ve mutlu ya...
 
Notifications
Clear all

Düzenli ve mutlu yaşamın yolu minimalistlik midir?  

  RSS
Duygu Sağlam
(@duygu-saglam)
Üye Moderator

Merhabalar, uzunca bir süredir üzerinde düşündüğüm bu konu hakkında sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Eşyanın insan üzerindeki külfeti aslında yaşam kalitemizi düşürmüyor mu? Sade bir hayat sürmek bu devirde gerçekten zor mu? Her aldığımız ihtiyaç mı yoksa öyle mi hissediyoruz? Günümüzde minimalist yaşam giderek zaruri olacak gibi görünüyor, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Minimalist olmak için nasıl bir yöntem izlenilmeli?

Alıntı
Gönderildi : Eyl 13, 2018 01:05
Serap Ballı
(@admin)
Üye Admin

Yakın bir arkadaşımız minimalizmi hayat felsefesi olarak belirledi ve ilk iş olarak tüm kıyafetlerini siyah ve beyaz renk yapıp hangi rengi giysem derdinden kurtulmak oldu.

CevapAlıntı
Gönderildi : Eyl 16, 2018 19:00
Duygu Sağlam
(@duygu-saglam)
Üye Moderator

Güzel fikir, kıyafet konusu en zoru galiba, özellikle kadınlar için 🙂 ben de kıyafetlerden dar olanları ayırmakla başlamıştım, zayıflayınca giyerim düşüncesinden sıyrılmak faydalı olabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : Eyl 17, 2018 01:05
BARAN BARAN
(@barann)
Yeni Üye

Dar kıyafetlerden kurtulmak zaman içerisinde daha da genişlememize sebep olur mu ki 🙂 yine de bir tane numunelik bırakmalı sanırım daha fazla salmamak adına 🙂 dolapların kuytusunda kalmış hiç el sürmediğimiz kıyafet ve ayakkabılardan başlamak iyi olur galiba bir gün lazım olur diye köşede tuttuğumuz ürünler bir dolaptan fazla olabiliyor

CevapAlıntı
Gönderildi : Eyl 21, 2018 22:30
Serap Ballı
(@admin)
Üye Admin

Eski kıyafetler dediğiniz için aklıma geldi. Yaşadığımız yerde eski kıyafetleri atabileceğiniz kutular var. Bunlar toplanıp ihtiyaç sahiplerine (ağırlıklı afrika ülkeleri) veriliyor. Keşke bu Türkiye'de de olsa...

CevapAlıntı
Gönderildi : Eyl 23, 2018 04:51
CANKİZ
(@cankiz)
Güvenilir Üye

Minimalist yaşamla alakalı yazınızda çok etkileyici olmuş.

https://www.kadindenince.com/minimalist-yasam-nedir/

CevapAlıntı
Gönderildi : Eyl 24, 2018 03:55

Cevap yaz


 
Preview 0 Revisions Saved
Share: