beylikdüzü escort

Kulak Mantarı Neden...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Kulak Mantarı Neden Olur?  

   RSS

0

Kadınlarda sıkça görülen durumlardan biri olan kulak mantarı çeşitli nedenlere bağı olarak ortaya çıkar. Ayrıca kulak mantarının meydana gelmesinde önemli etkenlerden biri Candida ve Aspergillus gibi mantarlar nedeniyle meydana gelmektedir. Genel olarak bakıldığında bu mantar türleri çoğu zaman etrafımızda yer alan mantarlardır. Bu nedenle cilde temas etmesi halinde hemen bulaşır ve kısa zaman içerisinde etkisini gösterir. Şimdi, kulak mantarı neden olur? daha yakından bakalım.

Kulak Mantarı Nedenleri Nelerdir?

Kulak mantarı genelde bağışıklık sistemine bağlı olarak ön plana çıkar. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde daha sık görülür ve bu nedenle belirli ölçülerde koruma altına girmek önemlidir. Peki, kulak mantarının nedenleri nelerdir? bunları inceleyelim.

  • Kirli suda yüzmek ya da yüzü yıkamak
  • Tropikal antibakteriyel içerikli maddeleri içeren ürünleri uzun süre kullanmak
  • Kişinin tropikal iklim yaşanan bölgede yer alması
  • Yaz mevsiminde sürekli duş almak ya da yüzmek
  • Kulak içlerini temizlemek için kullanılan temizleme araçları
  • Kulak haznesinde ön plana çıkan sakatlıklar

Kulak mantarının oluşmasında genel olarak bu etkenler ön plana çıkar. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin bu tür ortamlardan uzak durması ve kendisini koruması gerekir. Aksi taktirde kulak mantarı gibi rahatsız edici durumlar ortaya çıkabilir. Yaz mevsiminde girilen havuzlar ya da sular özellikle dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alır.

0

kulak mantarı mı ilk kez duyuyorum.

0

gerçekten garipmiş bende ilk kez duyuyorum. 

Cevabınız

Yazar Adı

Yazar E-postası

Sorunuz *

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı
Paylaş:
ibradi araç kiralama aladağ evden eve nakliyat