Fondöten Nasıl Sürülür?

Makyajın temelini oluşturan; kusurları gizlemek ve cilde daha pürüzsüz, daha parlak bir görünüm kazandırmak gibi etkiler için kullanılan ve özellikle problemli ciltlerde harika yaratan fondöten, diğer tüm makyaj malzemeleri gibi mutlaka doğru bir teknikle uygulanmalıdır. Yanlış uygulandığında ciltte dalgalanmalar ve ton farklılıkları oluşabilir. Peki, fondöten nasıl sürülür? Fırça, sünger ya da parmaklarla sürebilirsiniz ancak kusursuz bir görünüm için ilk önce iyi bir fondöten fırçasına sahip olmanız gerekiyor. Kaliteli ve uzun ömürlü bir fondöten fırçası arıyorsanız şu markaları tercih edebilirsiniz;

fondoten-nasil-surulur-

Mac 187 Fondöten fırçası: M.A.C kullanıcıları için bir klasik haline gelen 187, kaliteli ve profesyonel bir makyaj vaat ediyor. Sıvı fondöten ya da BB kremi bu fırça ile cildinize rahatça uygulayabilir, kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

fondoten-nasil-surulur-2

The Body Shop’un yumuşak kıllı fondöten fırçası da bu konuda oldukça başarılı. Az miktarda bir fondöteni elinize sıktıktan sonra fırçayı batırıp yüzünüze iyice yedirerek uyguladığınızda fondötenin cildinizde pürüzsüz bir görünüm yarattığını göreceksiniz.

fondoten-nasil-surulur-3

Real Techniques fondöten fırçasını da deneyebilirsiniz. Fondöten ve allık gibi yüz uygulamaları için 4 farklı fırça seçeneği sunan markanın fiyatları da kalitesine oranla oldukça uygun.

fondoten-nasil-surulur-4

Make Up For Ever’ın Blending Powder Brush 122 no’lu fırçası da oldukça başarılı.

fondoten-nasil-surulur-5

2013 yılında en iyi makyaj ürünü ödülünü alan Shiseido Perfect Foundation Brush da en başarılı fondöten uygulaması vaat eden fırçalardan.

Günlük makyajda da, gece makyajında da en önemli adım fondöten uygulamasıdır. Makyajın temelini oluşturduğu için de, yanlış uygulandığında makyajın cildinizde kötü bir görünüm yaratmasına neden olur. Cilt yüzeyinde sivilce, akne, güneş lekesi ya da çeşitli cilt lekeleriniz varsa; fondöten sürmediğinizde makyajınız beklediğiniz etkiyi yaratmaz.

Eğer problemli bir cildiniz varsa, kapatıcı özelliği yüksek bir ürün tercih etmelisiniz. Ayrıca yine problemli ciltlerin yoğun formdaki fondötenler yerine, su bazı olanları kullanmalarını öneriyoruz. Fondöten sürerken elinizin altında bir makyaj fırçası yoksa, parmak uçlarınızı kullanarak da cildinizde pürüzsüz bir görünüm yaratabilirsiniz. Parmaklarınızdaki ısı ile buluşan fondöten, cilt yüzeyine değdikten sonra en az fondöten fırçası kadar başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*