Farklı Cilt Tipleri İçin En İyi Sivilce Maskeleri

Farklı cilt tipleri için farklı maske seçeneklerine ihtiyaç duyarız. Söz konusu olan sivilce maskeleri olduğunda malzemeler konusunda da seçici davranmamız gerekebilmektedir. Bu yazımızda sizler için en iyi sivilce maskeleri seçeneklerini masaya yatırdık. Hazırsanız başlayalım…

Sivilce Maskeleri

Hazırsanız hızlı bir şekilde en çok tercih edilenden başlayarak sivilce maskelerinin özelliklerini inceleyebiliriz.

Limonlu Sivilce Maskesi

İlk tercih edilen ve en çok kullanılan sivilce maskesi olarak limonlu sivilce maskesinden bahsedebiliriz. Bunun için ihtiyacınız olan biraz limon suyu ve baldan başkası değildir. 3 ölçü limon suyu ile 2 ölçü bal karışımını cildinize uygulayabilirsiniz. Ben bu karışımı 15 dakika süre ile uygulayarak temizliyorum. Kısa bir süre içerisinde etkisini gösterdiğini söyleyebilirim.

Uyarı: Gözünüze limon kaçmaması için dikkat etmeniz gerekmekte…

Hem Lezzetli Hem Temizleyici – Çilek ve Yoğurt Maskesi

Sizin için birbirinden farklı sivilce maskeleri araştırmaya devam ederken çilek ve yoğurt maskesine denk geldim. Beş altı adet çileği bir miktar yoğurt ile karıştırarak eziyoruz. Sonrasında aynı limon maskesinde olduğu cildimize uygulayarak bir süre bekliyoruz. Sonrasında duruluyoruz.

Maden Sulu Cilt Maskesi

Cildin aşırı yağ salgılaması sonucu gözenekler tıkanır. Bu durumda da cilt bakımı ihmal edilir ya da yanlış yapılırsa, sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemleri oluşur. Cilt bakımının temel taşlarından biri olan maske aşaması ihmal edilmemelidir. Yağlı ciltlerde haftada 1-2 defa uygulayabileceğiniz bu kil maskesi, sivilceler için en etkili maske tariflerinden biridir. Bu maskeyi hazırlamak için, aktarlarda bulabileceğiniz yeşil kile, 1 çay kaşığı limon suyuna, 1 tatlı kaşığı maden suyu ve  1 tatlı kaşığı da ılık içme suyuna ihtiyacınız olacak. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp macun kıvamı elde ettikten sonra cildinize uygulayın. 15 dakika sonra maske cildinizde kurumuş olacak. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayıp, su bazlı bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Düzenli uygulamada sivilce ve sivilce izleriniz de ciddi derecede bir azalma fark edeceksiniz.

Yumurta Maskesi

Yumurtanın akı ile balı karıştırdığım bir maskeden bahsetmek istiyorum. Burada esas önemli olan nokta ise yumurtanın sarısı ile akının karışmamasıdır. Bir miktar bal ilave ederek bir güzel çırpıyorsunuz. Sonrasında ise etkisini hızlı bir şekilde görmeye başlayabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Cildiniz aşırı yağlıysa limonun bu konuda olumlu etkileri olduğu unutulmamalıdır. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta bu cilt maskelerinin tedavi edici olarak kullanılmaması gerektiğidir. Bu konuya hassasiyetle yaklaşırsanız ve cilt problemlerinizde bir hekime başvurursanız etkilerini daha kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

hd porno izle

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*