Farklı Çerçeve Modelleri

Merhabalar, bugün sizlere ev dekorasyonunu tamamlayacak olan ufak ama önemli dokunuşlara imza atan çerçeve modellerinden bahsetmek istiyorum. Pek çok anımızı barındıran ve bizim için çok büyük bir manevi değeri olan fotoğraflarınızı, sıradan çerçevelere koymak istemeyiz. Hem ev dekorasyonunu tamamlayan hemde maneviyatımızı birleştiren bu çerçevelerde, farklı modeller kullanarak, evlere sıra dışılık katabiliriz. Her zevke hitap eden çerçeve modelleri, ev dekorasyonumuza uyumlu seçilir ise eviniz daha bütün halde gözükebilir. Bu çerçeveler sadece dekor amaçlı da kullanılabilmektedir. İçlerine ister kendi fotoğrafınızı, ister çok beğendiğiniz bir manzarayı veya size anlamlı gelen herhangi resmi koymanız mümkündür. Sizde fotoğraflarınıza biraz daha anlam ve sıra dışılık katmak istiyorsanız farklı çerçeve modellerine mutlaka göz atmalısınız. Ben sizler için bir kaç tane derledim, umarım hoşunuza giden modeller olacaktır.

1- Ahşap Çerçeveler

Eski ve otantik bir hava katan ahşap çerçeveler, ev dekorasyonlarında çok kullanışlı olabilmektedir. İçine koyacağınız fotoğrafı tamamlayacak şekilde, ahşabı süsleyebilirsiniz. Sevgiliniz ile olan fotoğrafları kalpler ile veya deniz manzaralı bir resmi deniz ürünleri ile süsleyebilirsiniz. Yaratıcılığa açık olan bu çerçeve  modellerini çok seveceksiniz.

ahşap çerçeve modeli (3)

2- Nostaljik Çerçeveler

Her fotoğraf bir anı niteliğindedir ve bize sürekli geçmişi hatırlatmaktadır. Eğer fotoğraflarınızı çerçeve ile bütünleştirmek ve anılara doğru bir yolculuk yapma niyetindeyseniz, nostaljik çerçeve modelleri tam da sizlere göre. Eski usul fotoğraf makineleri ile çerçeveler artık daha bir havalı durmaktadır.

Çerçeve-Modelleri

3- Hayat Ağacı Çerçeveler

Bir çerçeve bünyesinde birden fazla fotoğraf barındırmak isteyebiliriz. Birbirleriyle bağlantılı ve anlamlı olan fotoğrafları hayat ağacı çerçeveler ile aynı çatı altında birleştirebilirsiniz.

dekoratif-çerçeve-modelleri-43

4- Terlik Çerçeveler

Evlerinizde biraz daha enerjik ve komik çerçeve modellerine yer vermek istiyorsanız bu minyatür terlik modelli çerçeveler oldukça güzel olmaktadır. Birbirinden farklı renk ve desenleri ile, biraz yaz havası katmaktadır. Bu yüzden dilerseniz içine yazdan fotoğraflarınızı koyabilirsiniz.

farkli-resim-cerceve-modelleri

5- Sandalye Çerçeveler

Farklı çerçeve modelleri arasında oldukça enteresan ve değişik duran çerçeve modellerinden biri de sandalye çerçevelerdir. Vitrinlerin içinde veya ofisimizdeki masanın üstünde kullanabileceğiniz bu küçük tatlı çerçeveler, sizlerinde eminim çok hoşuna gidecektir.

farklı-tasarımlı-dekoratif-fotoğraf-çerçevesi-modeli

6- El Emeği Çerçeveler

Sıradan düz çerçevelerinizi farklı bir hale dönüştürmek istiyorsanız bu ipli çerçeve modelleri eve değişik bir hava katacaktır. Biraz el becerisi ile zevkinize göre modeller oluşturabilirsiniz.

iplerle-kaplanmış-dekoratif-resim-çerçevesi

7- Geri Dönüşümlü Çerçeveler

Hazır bir çerçeve almak yerine evde kendimiz yaratıcılığa bağlı olarak çerçeveler üretebiliriz. Evde kullanılmayan kağıt ve ambalajları küçük rulolar haline getirerek farklı bir çerçeve modeli yaratabiliriz.

kağıtlarla-tasarlanmış-farklı-fotoğraf-çerçevesi

8- Saat Çerçeveler

Akıp giden zamana inat, fotoğraflar ile zamanı ölümsüzleştirecek olan saat şeklindeki çerçeveler, çok kullanışlı ve güzel olmaktadır. Her bir saate karşı farklı fotoğraflar koyarak hem çerçeveyi hem de saati aynı yerde bulundurmanız mümkündür.

modern-resim-çerçeve-tasarımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*