Evlilik Alışverişinde Neler Alınır

Evlilik hazırlıkları iki çiftin hayatını birleştirirken en zorlandıkları etkinliktir. Genel olarak bu etkinlik içinde aileler de yer aldığı için çift gerilir ve bu aşamada sorunlar yaşayarak ayrılan birçok çift vardır. Yıllarca emek verdiğiniz ilişkinizi böyle kolay bir şekilde bitirmemek için yapmanız gereken evlilik alışverişi öncesinde neler alınacağını bilmeniz, sıraya koymanız ve nasıl bir ev istediğinize karar verip bunu alışveriş öncesinde ailelere söylemenizdir.

evlilik-alisverisi-nasil-yapilir-kadindenince

 

Öncelikle evlilik alışverişi sırasında almanız gereken eşyaları listelemeniz gerekmektedir. Birçok farklı gurupta eşya alacağınızı da unutmamanız gerekli. Listeyi doğru bir şekilde bölerseniz alışverişler sırasında bölünmez ve tek bir şeye odaklı olduğunuz için alışverişi gerilmeden hızlıca bitirişiniz. Alışveriş listenizi;

 • Mobilya,
 • Beyaz eşya,
 • Elektrikli ev aletleri,
 • Mutfak gereçleri,
 • Yemek takımı,
 • Çatal bıçak takımı,
 • Ev tekstil ürünleri,
 • Servis takımı,
 • Tencere tava,
 • Banyo gereçleri
 • Ev aksesuarları,
 • Ev gereçleri olarak başlıklara ayırın.

Bu liste içerisinde yer alanlar ailelerin durumlarına ve ihtiyaçlara göre artabilir ya da azalabilir.

 

Mobilya alışverişi sırasında alınacaklar: Oturma odası, yemek odası, yatak odası, kütüphane, çalışma masası, orta sehpa, zigon, banyo dolabı, mutfak dolabı, ayakkabılık, tv ünitesi, boy aynası, vestiyer, mutfak masa takımı.

 

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-kadindenince

 

Beyaz eşya alışverişi sırasında alınacaklar: buzdolabı, bulaşık makinası, çamaşır makinası, çamaşır kurutma makinası, şofben, fırın, mikrodalga, klima.

 

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-2-kadindenince

 

Elektrikli ev aletleri alışverişi sırasında alınacaklar: TV, PC, Telefon, elektrikli süpürge, ütü, saç kurutma, tost makinası, fritöz, kahve ve çay makinası, kettle, mikser ya da blender.

 

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-3-kadindenince

 

Mutfak Gereçleri alışverişi sırasında alınacaklar: Çaydanlık, tirbülon, ekmek tahtası, cezve, makarna süzgeci, nihale, meyve suyu sıkacağı, kek kalıpları, saklama kabı, baharat seti, çırpıcı, patates soğan sepeti, çöp.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-4-kadindenince

 

Yemek takımı alışverişi sırasında alınacaklar: Servis tabakları, çukur tabak, salata ve tatlı tabağı, kayık tabak, çorca kasesi, meyve tabağı, salata kasesi, sosluk, çorba tenceresi, tuzluk ve biberlik, yağdanlıklar

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-5-kadindenince

 

Çatal bıçak takımı alışverişi sırasında alınacaklar: Yemek bıçağı, kahvaltı bıçağı, servis kaşığı, tahta kaşık seti, bıçak seti, maşa ve kepçe seti.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-6-kadindenince

 

Ev tekstili ürünleri alışverişi sırasına alınacaklar: Günlük örtüler, özel gün örtüleri, Amerikan servizler, sehpa örtüleri, nevresim takımları, yatak örtüsü, battaniye, yorganlar, pike, yastık, perde, el-yüz ve vücut havluları, bornoz takımı, banyo paspası, fırın tutacağı.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-7-kadindenince

 

Servis takımı alışverişi sırasında alınacaklar: Su ve çay bardağı, kahve fincanı, fincan takımı, içki bardakları, pasta tabağı, kremalık, şekerlik, kahvaltılık kaplar, ekmek sepeti, servis tepsisi, kapalı kek kalıpları, peçetelikler.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-8-kadindenince

Tencere tava alışverişi sırasında alınacaklar: Düdüklü tencere, kızarma tenceresi, barbekü mangal, çelik tencere, teflon tava takımı, borcam, güveç.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-12-kadindenince

 

Banyo gereçleri alışverişi sırasında alınacaklar: Sabunluk, fırça, lavabo fırçası,tartı, çöp, çamaşır sepeti, temizlik kovası.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-9-kadindenince

 

Aksesuar alışverişi sırasında alınacaklar: Halı, lamba, abajur, vazo, tablo, ayna, duvar saati, kül tablası, şamdan.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-10-kadindenince

 

Ev gereçleri alışverişi sırasında alınacaklar: alet çantası, ilk yardım çantası, bavul, süpürge, paspas, merdiven, ütü masası, çamaşır askısı, mandal, elbise askısı, dikiş kutusu.

evlilik-alisverisinde-neler-alinir-11-kadindenince

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*